رژیم و تناسب اندام در زنان | رژیم زنان چگونه است؟Reviewed by Mehdi kh on Feb 3Rating: 5.0

برای انجام این کار، به کمک نگرش جدیدی به موفقیت تازه ام دست یافته ام. میدانم که سبک زندگی قندستیزی، برای من چیزی اضافی و تجملی نیست که پس از رسیدن به وزن مطلوب آن را کنار گذارم. اگر می خواهم وزن مطلوب خود را حفظ کنم باید پیروی از نکات این کتاب را به عنوان یک عادت زندگی تلقی کنم، زیرا بر پایه اصول معتبر تغذیه پایه گذاری شده و دشمن بزرگ پیروان رژیم غذایی را، که محروم ماندن از خوردن است، از میدان به در کرده است.

برای مشاوره در زمینه لاغری با متخصصان کلینیک رسپینا تماس بگیرید.

 این روش تغذیه چیزی است که حس می کنم می توانم به نحو معقولی به مدتی طولانی آن را ادامه دهم. براساس گزارش آزمایش تجزیه خون، که من از پزشک خود هنگام مراجعه برای معاینه سالانه دریافت میدارم، اکنون نسبت به گذشته سالم ترم. برای نخستین بار در زندگی واقعا به این اعتقاد رسیده ام که خواهم توانست تاریخچه دوران سنگین وزنی را پشت سر بگذارم.

کاهش وزن در زنان به خاطر تحرک کمتر و خوردن غذای سبک در وسط روز نسبت به مردان کندتر است.

با این همه برخی خانم ها که از دستورالعمل های این کتاب پیروی می کنند، مأیوس شده اند زیرا در کاهش وزن نسبت به همکاران مرد خود، آهسته تر به نتیجه رسیده اند. در کتاب بسیار جدید میشل مونتینک، تحت عنوان روش مونتینک برای خانم های خاص در باره این مشکل بحث شده است. «مونتینک» چهار نکته را مشخص و حس می کند که این نکات کاهش وزن را برای زنان دشوار می کنند.

این نکات عبارتند از:

زنان بیش از مردان به کارهایی مشغول اند که چندان جنبش و حرکت لازم ندارد؛

زنان بیش از مردان در وسط روز غذای سبک می خورند؛

زنان بیش از مردان رژیم می گیرند، بنابراین بدن آنان نسبت به رژیم غذایی مقاوم تر است؛

 بدن زنان غالبا در حال تکمیل هورمون است و این کار کاهش وزن را دشوار می کند و در واقع ممکن است موجب اضافه شدن وزن آنها هم بشود.

 با همه اینها مؤلفان این کتاب به طور کامل با مونتینک موافق نیستند ولی قطعا نظرشان این است که برخی از نکات یاد شده او ارزش و اعتبار دارد. به طور کلی، زنان ممکن است با شدت کمتری ورزش کنند و از عضلات درشتی مثل مردان برای سوزاندن انرژی برخوردار نباشند.

 مردان بیشتر فعالیت می کنند و از ابزار سنگین ورزشی استفاده می کنند در حالی که زنان میل دارند در برنامه های ورزشی سبک مشارکت کنند. با همه این ها، باید به یاد داشته باشید که هزاران نفر از مردم با پیروی از روش تغذیه قندستیزی بدون ورزش وزن کم می کنند.

زنانی که قرصهای هورمونی مصرف می کنند مشکلات چشمگیری در کاهش وزن خود دارند.

زنانی که کار نمی کنند، میل دارند که بیش از زنان یا مردان شاغل بین دو وعده، غذاهای سبک بخورند. این یک امر طبیعی است، زیرا کسی که اغلب به آشپزخانه رفت و آمد می کند، نسبت به افرادی که بیشتر وقت روز از خانه دورند، فرصت بیشتری برای غذا خوردن دارد.

 زنانی که برخی هورمون های مکمل، مانند قرصهای کنترل بارداری میخورند، در کاهش وزن به مشکلات چشمگیری برمی خورند، مخصوصا اگر قرص هورمون زنانه هم مصرف کنند. هورمون زنانه اشتها را افزایش میدهد و قطعا ذخیره چربی را هم می افزاید. بسیاری از متخصصان بیماری های زنان، هورمون زنانه را به عنوان محرکی برای بیمارانی که پس از عمل جراحی یا بیماری های دیگر ایام بهبودی را می گذرانند و در مورد آنها تغذیه بهتر و بالا رفتن وزن مطلوب است، تجویز می کنند.

زنان با پیروی از این رژیم با حداقل کاهش وزن، تغییر محسوسی در سایزشان رخ می دهد.

به علاوه، عمل ذخیره چربی در زنان، از لحاظ ژنتیکی، کارآمدتر است. به علت توانایی در بچه آوردن، لازم است که زنان از دو نفر حمایت کنند تا یک نفر. بنابراین، دستگاه آنان در انبار کردن ذخیره هایی که پس از بارداری در دسترسشان باش کارآمدتر است.

مشکلی که بسیاری از زنان در کاهش وزن دارند، واقعی است و آنان در تلاش برای نایل شدن به بهترین نتایج ناشی از سبک زندگی قندستیز توصیه شده در این کتاب، لازم است دقیقا همه نکاتی را که هم اکنون به آنها اشاره کردیم دوباره مرور کنند. واضح است که اثر برخی عوامل، مانند هورمون ها، از سایر عوامل بیشتر است. با این همه، در نزد بیشتر زنان مهم این است که هیچ یک از نکات یاد شده را از نظر دور ندارند.

توجه دقیق به همه جزییات، سرانجام نتایج خوشایند و رضایت بخشی را برای آنان فراهم خواهد آورد، و این همان چیزی است که ما پیوسته در نزد اکثر زنان پیرو دستورالعمل های این کتاب، مشاهده می کنیم. سرانجام، بسیاری از زنان پیرو این دستورالعمل ها اظهارنظر کرده اند که، علیرغم رسیدن فقط به حداقل کاهش وزن، اندازه لباس آنان به نحو چشمگیری کاهش یافته است و این امر نمایانگر آن است که توزیع مجدد وزن در بدنشان رخ می دهد. و این به احساس سلامت بیشتر و تصویر بهتر از خود منتهی شده است. باریک اندام بودن یک احساس عالی است. این لذت قابل حصول را از خود دریغ نکنید

با کاهش انسولین به مقدار مورد نیاز می توانیم بهتر زندگی کنیم.

نمی توانیم بدون انسولین زنده بمانیم، ولی می توانیم بدون انسولین بیش از حد مورد نیاز، خیلی بهتر زندگی کنیم. بنابراین، توصیه می کنیم غذاها را به صورتی برگزینید که ترشح انسولین را به روشی سنجیده تر و کنترل شده تحریک کنند نه به آن نحوی که موجب ترشح آنی، فراوان و سریع این هورمون می شود. روشی که، توصیه می کنیم، سبب خواهد شد که میانگین سطح انسولین خونمان در طی مدت یک دوره زمانی پایین تر بماند، و در نتیجه اثر بسیار سودمندی در کاهش ترکیب چربی و ذخیره آن داشته باشد. البته آثار دیگری هم بر دستگاه قلب و عروق دارد که قبلا به آنها اشاره شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 3 =