خانم ها معمولا به تناسب اندام خود بسیار اهمیت می دهند خوب است در این مقاله شما را با حرکاتی که مخصوص خانم ها ست و به خوش اندام شدن و تناسب اندام خانم ها کمک می کند بپردازیم و شما را با این حرکات مفید بیشتر اشنا کنیم با مقاله ی ما همراه شوید .

برای مشاوره در زمینه لاغری و تناسب اندام در کوتاهترین زمان کلیک کنید.

حرکت ورزشی خانم ها – تمیز کردن خانه :

شاید خانم های خانه دار همییشه از اینکه باید خانه را تمیز کنند شکایت می کنند اما باید بدانید یکی زا راه های کالری سوزی و چربی سوزی همین تمیز کردن خانه است . در یک تمیز کاری معمولی منزل می توانید حدود 130 کالری بسوزانید و برای لذت بخش کردن فضا می توانید هنگام انجام کار موسیقی گوش کنید.

حرکت ورزشی خانم ها – خم کردن بدن با دمبل :

یکی از بهترین وزش ها برای شما خام ها خم کردن بدن تان با دمبل است . این تمرین نیز می تواند برای کمر شما فواید بسیار زیادی داشته باشد و باعث می شود که حالت کلی بدن خانم ها و طرز ایستادن آن ها به مقدار زیادی بهبود پیدا کند. برای انجام این تمرین باید مثل همیشه صاف بایستید و در هر دستتان یک دمبل داشته باشید و سپس به آرامی زانوهای خود را خم کنید و بعد باسن خود را به عقب ببرید و سپس کمی آرنج تان را خم کنید و دمبل ها را از بقل به سمت بالا ببرید و کمی در همان حالت بمانید باید این تمرین را 15 بار تکرار کنید.

حرکت ورزشی خانم ها – اسپلیت اسکوات با دمبل:

این تمرین برای کالری سوزی بسیار مفید است و می تواند باسن شما را نیز سفت کند و همچنین استقامت بدن را تا حد زیادی بالا می برد برای انجام این تمرین دو دمبل در دست بگیرید و دقت کنید که دمبل ها باید در یک خط موازی با بازوی شما باشند و سپس سعی کنید که با خم کردن آرنج، دمبل را به سمت بالا و بازوها بیاورید و چند ثانیه صبر کنید و دست ها را به پوزیشن قبلی برگردانید. این تمرین را 15 بار تکرار کنید .

حرت ورزشی خانم ها – پرس دمبل تکی:

این تمرین برای طرز ایستادن خانم ها بسیار مفید است و اگر از شکم خود بعد از زایمان راضی نیستید، حتما این تمرین را انجام دهید  انجام دادن آن به این صورت است که باید روی زمین دراز بکشید و دمبل را در دست چپ و روی سینه بگیرید و دست راست را بالای شکم قرار دهید و سپس دمبل پایین را کمی بالا بیاورید تا بالای سینه شما را لمس کند.

حرکات ورزشی خانم ها – بشین پاشو:

حتما این حرکت را انحام دهید . این تمرین را می توان جزء تمرینات ورزشی پایه ای مانند پوش آپ محسوب کرد . این ورزش باعث می شود که عضلات شکم شما سفت شود و فواید زیادی را از آن ببرید برای انجام دادن این تمرین باید روی زمین دراز بکشید، زانوهای خود را خم کنید و پشت زانوهای شما باید زاویه 90 درجه داشته باشد و بعد کم کم سینه های تان را به سمت بالا بدهید و در این پوزیشن مکث کنید و دوباره به حالت عادی برگردید.

حرکت ورزشی خانم ها –  حرکت پل:

این تمرین از ساده ترین و عالی ترین ها تمرین ها برای خانم ها می باشد زیرا می تواند قدرت بدنی را افزایش دهد و افراد را باریک تر از همیشه نشان دهد . برای انجام این حرکت ساده باید روی زمین دراز بکشید و زانو های خود را خم کنید و سپس سعی کنید که باسن تان را بالا ببرید و بعد سعی کنید که 30 ثانیه در این وضعیت باقی بمانید.

حرکت ورزشی خانم ها –  طناب زدن :

طناب زدن یکی از بهترین تمرین ها و ساده می باشد که شاید خیلی زود از آن خسته شوید اما انجام دادن آن به مدت یک ساعت می تواند 800 کالری را از شما بسوزاند و همچنین می تواند برای تقویت استخوان ها، ساق پا، بازو ها و تنه شما مفید باشد .

حرکت ورزشی خانم ها – شنا :

همیشه شنا یکی از ورزش هایی است که برای خانم ها توصیه می شود خوب است بدانید که حتی افراد سالمند هم می توانند این روزش را انجام دهیند برای ان ها هم مید است . راه رفتن در اب یکی از ورزش هایی است که به خانم های سالمند توصیه می شود .باید بدانید که شنا یکی از عالی ترین تمرین ها برای خانم ها است و واقعا اعجاب انگیز است. یک ساعت شنا کردن می تواند چیزی حدود 400 تا 700 کالری در فرد بسوزاند و همچنین یکی از بهترین راه ها برای سلامت قلبی عروقی فرد می باشد.

حرکت ورزشی خانم ها – دو :

بای بدانید که  که دویدن را همه بلندند و می توان آن را در هر جایی و هر زمانی انجام داد . دویدن برای کالری سوزی خانم ها سیار مفید است و می توان در هر ساعت از این تمرین حدود 600 کالری می سوزاند . برای لذت بخش کردن فضا بهتر است که هنگام دو، به موسیقی مورد علاقه خود نیز گوش دهید و البته به یاد داشته باشید که قبل از آن حتما بدن خود را گرم کنید

حرکت ورزشی خانم ها – اکستنشن کمر:

این تمرین کالری سوزی و قدرت بخشی بسیار بالایی دارد و اگر در آن حرفه ای شوید، احتمال کمر درد و آسیب دیدگی در این قسمت تا حد زیادی پایین می اید . برای انجام این تمرین، باید دمر روی زمین دراز بکشید و دست هایتان در امتداد بدن صاف باشد و پاهای شما کاملا صاف باشند و سپس سر و شانه را بالا نگه دارید و 5 ثانیه در این حالت بمانید.

حرکت ورزشی خانم ها – ایروبیک :

خوب است توجه کید که ایروبیک نیز کالری سوزی بسیار بالایی دارد و از طرفی این ورزش شاد و گروهی برای روحیه خانم ها بسیار مفید است و باعث تقویت باسن ، ساق پا و هسته بدنی شما می شود . اگر شرایط رفتن به باشگاه را ندارید، می توانید از سی دی های این ورزش خریداری کنید و در منزل آن را انجام دهید

برای مشاوره در زمینه لاغری و تناسب اندام در کوتاهترین زمان کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + سه =