در تغذیه غلات سبوس دار جایگاه ویژه ای دارندهمانطور که می دانید غلات سبوس دار از خاصیت های زیادی برخوردار هستند.هر غذایی که در تهیه آن عمدتا از گندم، برنج، جو، ذرت،جو دو سر و یا دیگر غلات تهیه شده باشد در گروه غلات قرار می گیرند.نان، پاستا، حریره ی جو دو سر،غلات صبحانه،چیبس ذرت و بلغور مثالهایی از محصولات غله ای می باشند آن ها نه تنها ویتامین، مواد معدنی و مواد مغذی دیگر مورد نیاز برای سلامت خانواده را تامین می کنند بلکه شامل فیبر رژیمی هستند که ممکن است به کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی، برخی سرطان ها، دیابت و دیگر مشکلات سلامتی مانند یبوست کمک کند.فیبر و ویتامین های گروه ب باعث می شود که به لاغری و کاهش وزن شما هم بسیار کمک کنند و مفید و موثر باشند.

غلات سبوس دار
غلات سبوس دار-کلینیک رسپینا

غلات سبوس دار- عملکرد و خواص ان ها برای لاغری و سلامت بدن

این غلات به دو زیر گروه تقسیم می شوند :غلات کامل و غلات تصفیه شده غلات کامل دانه هایی هستند که سبوس و جوانه آنها جدانشده است . مانند: آرد سبوس دار ,نان سنگک ,بلغورگندم ,بلغورجو دو سر ,بلغورذرت کامل , برنج قهوه ای غلات تصفیه شده عبارتند از غلاتی که سبوس و جوانه آنها جدا شده اند مانند : شیرینی ها , کیک ها , نان های سفید مانند باگت , برنج سفید و آرد سفید . همه غلات، بذر گیاهان هستند و در حالت طبیعی خود غلات کامل محسوب می شوند ،که شامل سه بخش است:

سبوس : شامل ویتامین های ب، فیبر و مواد معدنی است جوانه : از آنتی اکسیدان ها، ویتامین های ب و ویتامین ایی و آندوسپرم: حاوی کربوهیدرات و پروتئین است.

مصرف غلات بسیار مهم است خصوصا غلات کامل برای سلامتی مزایایی زیادی دارد. افرادی که غلات کامل را به عنوان بخشی از رژیم سالم غذایی مصرف می کنند خطر کمتری برای ابتلا به بیماری های کرونری ( قلبی – عروقی ) دارند. غلات مواد مغذی زیادی را برای سلامت و نیاز بدن تأمین می نمایند

باید بدانید که آسیاب کردن فرایندی است که سبوس و جوانه را جدا می کند. این عملیات برای ایجاد بافت بهتر و زمان ماندگاری بیشتر انجام می شود. ولی این فرآیند فیبر غذایی ، آهن و بسیاری از ویتامین های گروه ب آن را حذف می کند, برای بازگرداندن مواد مغذی حذف شده در بیشتر کشور های جهان غلات تصفیه شده غنی می شوند. به این معنی که ویتامین ی ب (تیامین، ریبوفلاوین، نیاسین، اسید فولیک) و آهن بعد از فرآیند دوباره به آن اضافه می شوند ولی فیبر در فرآیند غنی کردن به غلات برگردانده نمی شود.

سبوس و خواص و مزایای ان در لاغری و تناسب اندام :

دلیل اصلی مغذی بودن سبوس، وجود ویتامین های گروه ب است. وقتی سبوس غلات جدا می شود، ویتامین ب 3 یا تیامین، یا نیاسین و بیوتین در آنها کم می شود. در واقع، منبع اصلی ویتامین های گروه ب غلات هستند اما نان های سفید و بدون سبوس از این لحاظ فقیر تلقی می شوند. به علاوه، در غلات، انواع مواد معدنی مثل آهن، منیزیم، کلسیم و فسفر نیز وجود دارد اما وجود فیبر در سبوس غلات جذب این موادمعدنی به خصوص آهن و کلسیم را تامین می کند. باید بدانید که بهترین سبوس در گندم و جو وجود دارد. تفاوت سبوس گندم و جو خیلی زیاد نیست ولی بهتر است سبوس غلات مختلف را با غلات مصرف کنیم نه جداگانه.

مزایای مصرف غلات سبوس دار

مصرف غلات به دلیل همین ویتامین گروه ب که غنی از ان ها هست میتواند به سرعت موجب لاغری شما شود ضمن اینکه در متناسب نگه داشتن شما و سلامت کامل بدن تان هم بسیار مفید هستند به برخی از مزایای این غلات اشاره می کنیم :خوب است بدانید که با مصرف غلات می توانید وزن خود را مدیریت کنید تمام غلات کامل شما را به مدت طولانی سیر نگه می دارند در نتیجه گرسنگی را کاهش می دهد.افرادی که غلات سبوس دار مصرف می کنند، کمتر در معرض چاقی قرار دارند.

با مصرف غلات سبوس دارد با یبوست مبازره کنید . همه غلات به حفظ روده سالم کمک می کنند به دلیل مواد شیمیایی و آنتی اکسیدان های موجود در غلات سبوس دار افرادی که سه وعده روزانه از غلات کامل مصرف می کنند،  خطر ابتلا به بیماری قلبی  25تا 36 درصد، حمله قلبی 37 در صد  و دیابت نوع دوم 21 تا27 درصد، و سرطان های مربوط به دستگاه گوارش 21 تا41 درصد کاهش می دهند.

با کاهش جذب کلسترول ، باعث کاهش چربی خون شده و غیرمستقیم از بروز بیماری های قلبی عروقی پیشگیری می کند. سبوس 15 الی 18 درصد کلسترول خون را پایین می آورد؛ مثلا فردی که کلسترول 220 دارد، اگر روزانه نان کامل مصرف کند، این کلسترول به زیر 200 یعنی حد طبیعی می رسد مصرف غلات سبوس دار موجب کاهش جذب قند می شود و زمینه ابتلا به دیابت را کاهش می دهد این ماده غیرمستقیم بر فشارخون هم تاثیر دارد. به این ترتیب که کاهش وزن و کاهش چربی خون می تواند باعث کاهش فشارخون شود اما به طور مستقل نمی توان فشار خون را درمان کند.

چگونه این غلات را مصرف کنیم؟

بهتر است که برای شروع کار از صبحانه شروع کنید یک غلات کامل غنی از فیبر، ، بلغور جو دو سر و یا نان تست با غلات کامل انتخاب کنید.  فیبر رژیمی  آن را بررسی کنید؛ فیبر زیاد باعث احساس سیری بیشتر خواهد شد برای میان وعده را از غلات کامل استفاده کنید. پاپ کورن به عنوان یک غله کامل در نظر گرفته می شود سبوس غلات همانطور که خواص مفیدی دارد اگر بیش از اندازه مصرف شود، می تواند مشکل ساز شود.

اگر میزان مصرف سبوس از حد اعتدال خارج شود، باعث کاهش جذب املاح دو ظرفیتی خواهد شد. مثلا کلسیم، آهن و روی به ترکیب های موجود در فیبر سبوس مانند فیتات ها و فسفات ها متصل می شوند و جذبشان کاهش پیدا می کند هرچه آرد، سبوس بیشتری داشته باشد اسید فیتیک بیشتری هم خواهد داشت. اگر خمیر نان بخوبی تخمیر شود از میزان اسید فیتیک آن کاسته می شود، افرادی که وضعیت تغذیه ای خوبی ندارند و روزانه از گروه های متنوع غذایی بخصوص میوه و سبزی و گوشت و لبنیات به میزان مورد نیاز استفاده نمی کنند.

غلات سبوس دار برای کودکان

همچنین کودکان در سنین رشد و کسانی که دچار سوء تغذیه هستند از نان های سبوس دار به صورت روزانه استفاده نکنند اما کسانی که تنوع غذایی دارند، به دلیل آن که می توانند املاح معدنی جذب نشده نان را از گروه های غذایی دیگر دریافت کنند، می توانند روزانه نان سبوس دار استفاده کرده و از خواص درمانی گفته شده بهره ببرند.  با این که نان های سبوس دار برای مبتلایان به دیابت مفید است، اما زیاده روی در مصرف آن توصیه نمی شود

9 نظر برای «تاثیرغلات سبوس دار بر لاغری و کاهش وزن 🤷‍♂️»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *