روش های کاهش وزن از دیر باز به صورت سنتی یا گیاهی و یا روش های مدرن پزشکی از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده است.

برای مشاوره در زمینه لاغری با ما تماس بگیرید.

طب سوزنی

چینی ها در رشته ی طب سوزنی مطالعات زیادی دارند. آنها بوسیله ی این مهارت، به درمان بسیاری از بیماریها می پردازند. متخصصان طب سوزنی عقیده دارند که با تحریکات قسمتی از لاله ی گوش توسط سوزن، می توان فرد را لاغر کرد. این روش، نیاز به فردی کارآزموده دارد، همچنین باعث ریزش مو میشود. به هر حال استفاده از این روش، چندان ساده و مقدور نیست.

جراحی

یک روش کاهش وزن، جراحی و برداشتن قسمتی از بافت چربی می باشد. اگر شخص، عادت به پرخوری و کم فعالیتی را ترک نکرده باشد، بعد از مدتی دوباره چاق می شود. روش جراحی، بهتر است در مواردی به کار رود که شخص مجبور است در مدت کوتاهی لاغر شود. انواعی دیگر از جراحی ها که کاربرد کمتری دارند از این قرارند: برداشتن قسمتی از روده ی کوچک تا جذب مواد غذایی کمتر شود. جراحی مرکز سیری در هیپوتالاموس تا شخص با غذای کمتری سیر شود. بستن فک تا شخص نتواند لقمه ی بزرگ بردارد و به کم خوردن عادت کند.

روشهای دیگر

هیپنوتیزم،

گوشواره ی لاغری،

کمربند لاغری،

ژل لاغر کننده

و… موجودند که هرکدام از آنها به شکلی عمل می نمایند. همه ی روشهایی که برای لاغر شدن به کار می روند، به دو شکل عمل می کنند. این روشها یا میزان دریافت غذا را کاهش داده و با انرژی مصرفی بدن را افزایش می دهند. به کار بردن این روشها، هزینه ی زیادی دارد.

هرکدام از این روشها، عوارضی دارند. همچنین نمی توان تا آخر عمر از آنها استفاده کرد، چرا که در این صورت، شخص مانند فردی بیمار است و اگر این روشها را قطع کند، دوباره به وزن اول خود باز می گردد. بنابراین بهتر است روشی را به کار برد که طبیعی است و علاوه بر کاهش وزن بدن، باعث سلامتی و لذت نیز می گردد. این روش، رژیم غذایی صحیح همراه با ورزش و افزایش فعالیت می باشد.

در این روش، بوسیله ی رژیم غذایی، میزان دریافت غذا کاهش می یابد و بوسیله ی ورزش، انرژی مصرفی بدن افزایش پیدا می کند. اکنون زمان آن است که روش خود را انتخاب نمائید. اگر می خواهید از روش رژیم غذایی همراه با ورزش استفاده کنید، این کتاب می تواند به شما کمک نماید.

چنانچه این روش را انتخاب کردید، سایر روشها را به کلی فراموش کنید. این روش برای شما کافی است و نیازی به روشهای دیگر ندارید. از فکر گوشواره، کمربند، جراحی و… بیرون بیایید و در کنار این روش، به دنبال راه دیگری نگردید؛ چرا که شما مطمئن ترین، صحیح ترین، بهترین و آسان ترین راه را انتخاب کرده اید.

به کار بردن روشها و وسایل دیگر، باعث کاهش بازدهی این روش می شود. هر روز با خود بگویید: من برای لاغر شدن و لاغر ماندن فقط از رژیم غذایی صحیح، همراه با ورزش و فعالیت استفاده می کنم. روش من، بهترین روش است و از اینکه این روش را انتخاب کرده ام، خوشحالم.

علتهای چاقی

چه چیزی باعث چاقی می شود؟

چرا بعضی افراد چاق و بعضی دیگر لاغر هستند؟

آیا چاقی ارثی است؟

آیا چاقی استعداد خاصی دارد؟

آیا اشکالاتی در کارکرد بعضی از اعضای بدن، باعث چاقی می شود؟

آیا افراد چاق بیشتر از سایرین غذا می خورند؟

و…

واقعا علت چاقی چیست؟

در این مورد، نظرات بسیار متفاوتی ذکر شده است. دانشمندان مختلف در مورد اینکه چه چیزی باعث چاقی می شود، با هم اختلاف دارند. بعضی از آنها علت اصلی چاقی را در مشکلات و بیماریهای جسمی میدانند که آن هم از طریق ژنها منتقل می شود. در مقابل، عده ای علت اصلی چاقی را خوردن غذای بیش از نیاز بدن می دانند. هر کدام از این دانشمندان، برای نظر خود دلایل دارند و آزمایشاتی را ترتیب داده اند.

به هر حال هنوز نظرها یکسان نشده است و دانشمندان نتوانسته اند روی این موضوع با هم توافق کنند. با این وجود، بعضی موارد به خوبی روشن شده است و در مورد آنها هیچ کس شکی ندارد. در این کتاب از مواردی سخن گفته می شود که مورد توافق همه می باشد. در این کتاب، بحث در مورد علتهای ذکر شده برای چاقی و دلایلی که برای آنها ذکر کرده اند و دلایلی که مخالفان برای رد آن گفته اند را کنار می گذاریم.

به جای آن به مواردی می پردازیم که مورد نیاز افراد چاق است و می تواند به آنها کمک کند تا از مشکل خود، رهایی یابند. چاقها، اگر فکر کنند که ورزش و رژیم غذایی، هیچ تأثیری روی چاقی آنها ندارد، ناامید می شوند. در این صورت، هیچ چیزی نمی تواند به آنها کمک نماید.

این افراد، چاقی را مشکلی میدانند که مجبورند تا آخر عمر با آن بسازند و هیچ کاری هم از دست آنها ساخته نیست. این افراد می گویند که ما به صورت ارثی یا به خاطر بیماری، چاقی هستیم و حتی اگر چیزی نخوریم، باز هم چاق می شویم.

هیچ دانشمندی عقیده ندارد که انسان یا هر موجود دیگری، بتواند بدون خوردن غذا چاق شود. حتی دانشمندانی که معتقدند، علت چاقی ارثی است، می گویند دلایلی باعث می شود که افراد چاق بیشتر از سایرین غذا بخورند و همین موضوع باعث چاقی آنها می شود.

عده ی دیگری می گویند که چاقها، به علتهایی مثل جذب بهتر غذا و… نیاز کمتری به غذا دارند، بنابراین با خوردن غذای کمتری نسبت به دیگران، چاق می شوند. اگر فرض کنیم صحبت این دانشمندان صحیح است، باز هم می بینید که غذای بیش از نیاز، باعث چاقی می شود. به طور مثال اگر بدن شما غذا را بهتر جذب کند، شما به غذای کمتری احتیاج دارید، در حالی که شما به طور معمولی غذا می خورید.

این غذا، بیش از احتیاج شما می باشد و باعث چاقی شما می گردد. هر چند که دانشمندان، با آزمایشات جدید، بسیاری از این عقیده ها را رد کرده اند ولی با فرض درستی همه ی آن نظرها، بازهم مشخص است که هیچ فردی پیدا نمی شود که بدون خوردن غذا، چاق شود. ممکن است شخصی بگوید، من کاری با دانشمندان ندارم، فقط این را میدانم که خود من، مدتها رژیم گرفته ام و لاغر نشده ام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × پنج =