نیم کیلو در یک روز عالی است اما چگونه؟رژیم های زیادی هستند که می توانند به شما کمک کنند به سرعت وزن کم کنید اما شما با یک  رژیم 4 مرحله ای می توانید به سرعت روزی نیم کیلو وزن کم کنیدو لاغر شوید . این رژیم یک برنامه غذایی با پروتئین بالا است، که توسط متخصص تغذیه طراحی شده است و به افراد در حال رژیم این قول را می دهد که روزی نیم کیلو وزن کم کنند.

در طول این رژیم کالری دریافتی روزانه 1600 کالری است. می دانید که این رژیم بر پایه انواع اصلی غذاهای خورده شده توسط انسانهای اولیه است یعنی اکثرا گوشت و پروتئین گیاهی . در این رژیم تنها اجازه خوردن صد نوع غذا را دارید ما در اینجا این گروه غذایی را برایتان شرح خواهیم داد.شما در این رژیم می توانید از مواد غذایی زیر استفاده کنید  گوشت و سیرابی مرغ و ماهی و غذاهای دریایی تخم مرغ محصولات لبنی پروتئن های سبزیجات وسبوس جو ی دوسر و توفو و …

نیم کیلو
نیم کیلو-کلینیک رسپینا

روزی نیم کیلو وزن کنید و لاغر شوید با رعایت مراحل زیر

مرحله ی اول حمله وبعد مرحله ی کروز و تقویت و تثبیت است .

در مرحله ی اول حداقل 5  الی 10 روز طول میکشد که بستگی به میزان وزنی دارد که لازم است کاهش یابد. روزهای اول همیشه سختترین هستند فهرستی از غذاهایی وجود دارد که اجازه خوردن دارید و اینکه چه میزان میتوانید بخورید که روزانه کمتر از 1600 کالری دریافت کنید. شما باید حداقل سه وعده در روز غذا بخورید،با اندازه های مناسب از آنجایی که آب برای ممانعت از کم آبی مهک است، باید روزانه بیش از 1/5 لیتر آب بنوشید. رژیم روزانه شما باید شامل 1.5 قاشق غذاخوری جوی دوسر باشد فرنی مانند، با ماست، در پنکیک یا مافین.

در مرحله ی کروز شما باید روزهایی که تنها پروتئن دریافت میکردید را با روزهای سبزیجات عوض کنید، تا زمانی که به وزن هدف برسید. در این فاز نمیتوانید میوه و سبزیجات نشاسته دار مصرف کنید. کاهش وزن سالم تقریبا دو کیلو در هفته است روزهای پروتئن خالص را جایگزین یک دوم پروتین و یک دوم سبزیجات کنید اما 5 روز پروتئن به همراه 5 پروتین و سبزیجات یا دو پروتئن باشد- 5 پروتئن و سبزیجات گزینه دیگری است.

در مرحله ی تقویت ف بعد از رسیدن به وزن هدف باید هر کار ممکن را انجام دهید تا آن را حفظ کنید. به جز پروتین ها و سبزیجات معمول میتوانید یک تکه میوه کم شکر، یک برش پنیر و دو تکه نان جو و کربوهیدرات بیشتر مثل برنج یا پاستا در هفته مصرف کنید تنها یک روز در هفته خوردن پروتئین لازم است. شما در این مرحله برای هر کیلویی که وزن کرده اید، به مدت ده روز قرار می گیرید.

در مرحله ی تثبیت  شما تنها یک روز پروتئین در هفته می توانید مصرف کنید  و خوردن یک قاشق غذاخوری جوی دوسر در روز جالب است بدانید که شما در طول این رژیم واقعا وزن کم خواهید کرد، مخصوصا در فاز حمله، وقتی که میانگین از دست دادن وزن نیم کیلوگرم در روز باشد.

این رژیم ممکن است شما را بابرخی از مشکلات هم مواجه کند مشکلاتی مانند : ممکن ست باعث ایجاد کلسترول بالا شود، چون شما بیش از اندازه گوشت قرمز و تخم مرغ میخورید یا این رژیم به دلیل دارا بودن فیبر بسیار کم ممکن است موجب  یبوست شود . همچنین ممکن است دچار سردرد و تهوع و حالت های عصبی و مزاجی و فقدان انرژی کافی شوید .این رژیم کمی محدود است و رژیمی که همه ی گروها های غذایی را نداشته باشد ممکن است مشکلاتی ایجاد کند . باید بدانید که این رژیم تنها مناسب گوشتخواران است و گیاهخوارن نمی توانند از این رژیم استفاده کنند . توجه کنید که قبل از شروع کردن این رژیم شما باید برای توصیه های بیشتر با پزشک و متخصص تغذیه خود مشورت کنید.

رژیم لاغری لیموناد :

یکی از رژیم هایی که با ان می توانید روزی نیم کیلو وزن کم کنید رژیم لیموناد است . می دانید که بر طبق مطالعات لیمو به سوزاندن سریعتر جربی در بدن کمک میکند. اگر میخواهید بدانید چگونه رژیم لموناد را امتحان کنید. این رژیم فواید زیادی برای بدن دارد. این یک رژیم دتوکس است که به حذف سموم بدن و بهبود سیستم ایمنی کمک می کند فواید سلامتی دیگر لیمو این است که به هضم، سیستم قلبی عروقی،حفظ پوستی شفاف وکاهش پیری کمک میکند. اما اگر شما لیمو را با عسل ترکیب کنید، رژیم بهتری نیز خواهید داشت. عسل انرژی مورد نیاز بدن را تامین می کند و به هضم کمک می کند و همچنین ارائه دهنده مواد مغذی زیادی به بدن است که انرژی لازم برای ورزش را به شما می دهد.

این رژیم اساسا شامل لیمو است و لازم است شما چهار لیوان لیموناد در فواصل زمانی متفاوت در روز بنوشید. در طول این رژیم شما اجازه مصرف شیرینی و شکر و آبمیوه های بازاری را ندارید و ضروری است که لیموناد تازه در خانه با عسل داشته باشید، نه با شکر

مواد لازم برای تهیه ی لیمونا عبارت است از : هشت لیوان آب آب 6 عدد لیمونصف فنجان عسل و چند تکه یخ و چند برگ نعنا در طول آماده کردن این لموناد یا سایر نوشیدنی ها با لیمو یا عسل، اجازه ندهید آب به دمای جوش برسد آب باید ولرم باشد همه مواد را به آب اضافه کنید و برای چند ساعت در یخچال بگذارید، تا خنک شوند بعد، از یخچال دربیاورید با وعده های غذایی خود بنوشید.

برای وعده ی صبجانه می توانید یک لیوان از این لموناد را با معده خالی در صبح بنوشید، حداقل سی دقیقه قبل از صبحانه.صبحانه شما باید شامل تنها سالاد میوه باشد برای میان وعده یک لیوان دیگر لموناد، یک موز و 50 گرم بادام بخورید نهار شما باید شامل سالاد سبزیجات با روغن زیتون و لموناد باشد حول و حوش ساعت 4 بعدازظهر شما میتوانید یک لیوان دیگر لموناد به همراه میوه میل کنید برای شام هم برش های لیمو با سالاد سبز و ماهی گریل شده چهار لیوان باقی مانده را قبل خواب میل کنید .

در این رژیم هفت روز لازم است شما پروتئین زیادی در شش روز اول مصرف کنید، تا بدنتان به حالت چربی سوزی دربیاید و به کاهش چربی ناخواسته به جای ماهیچه های ضعیف کمک کند در حالی که در روز هفتم شما فقط اسموتی مصرف میکنید تا بدنتان از غذاهای جامد مصرفی رها شود و منجر به کاهش وزن سریع شما شود. برای نتیجه بهتر توصیه پزشک به شما بیست دقیقه در هفته ورزش های هوازی است در این رژیم نباید  کربوهیدرات هایی مانند نان،سیب زمینی و برنج را مصرف کنید و مصرف مقدار کافی پروتیئن مانند سفیده تخم مرغ، گوشت، و موادی کربوهیدرات های پایینی دارند چربی نخورید و همچنین خوردن نوشابه ها و مواد غذایی چرب را متوقف کنید . توجه کنید که برای شروع هر یک از این رژیم ها باید با پزشک مشورت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *