علاوه بر گام شمارهای اولیه که بهای کمی معادل ۵ دلار دارند، امروزه وسایل پیشرفته تری هم در دسترس است. اکنون صدها وسیله وجود دارد که می تواند میزان فعالیت شما را در طول روز اندازه بگیرد. این وسیله ها در اشکال مچ بند، گردنبند، ساعت مچی مجهز به GPS، و اشکال دیگری که باید با گیره ای به خود متصل کنید یا داخل جیب بگذارید عرضه می شود.

برای مشاوره در زمینه لاغری موضعی بدون جراحی کلیک کنید.

بعضی از این ابزارها حتی طول مدت و کیفیت خواب شما را هم می پاید. بعضی دیگر ضربان قلب را پیگیری می کند و درصورتی که مدتی طولانی بی حرکت باشید، به شما هشدار می دهد. شما همچنین می توانید به بیشتر این عملکردها با استفاده از شتاب سنج با GPS در یک تلفن هوشمند دست پیدا کنید. تمام کاری که باید بکنید این است که نرم افزار مربوط را دانلود کنید.

اگر شما علاقه زیادی به استفاده از ابزارها ندارید، باید بدانید که اکنون عصر طلایی اطلاعات در مورد سلامتی و بهداشت است. این وسایل روش استفاده راحتی دارند و نسبتا ارزان اند. در حال حاضر، یک صنعت کامل در ارتباط با این جنبش خودسنجی به وجود آمده است. حتی اگر شما اهل فناوری نیستید، بازهم می توانید برنامه ریزی کنید تا مسافت کلی ای را که پیاده روی می کنید، میدوید یا هر روز می روید و بر می گردید (به سرکار، خرید و…) محاسبه کنید. وقتی که شروع به اندازه گیری کنید، پیشرفت هم به دنبالش خواهد آمد.

چه به وسایلی با فناوری بالا با فناوری پایین علاقه مندید، یا اصلا به فناوری علاقه ای ندارید، راهی پیدا کنید که فعالیت های روزانه خود را پیگیری با ثبت کنید. این کار شما را بر می انگیزد که هدف های مشخصی برای خود تعیین کنید که خودش راهی برای افزایش فعالیت است. مقایسه کردن سطح فعالیت خود با سطح فعالیت دوستتان مفیدتر هم هست. کمترین فایده ای که پیگیری فعالیت دارد این است که همیشه آن را در مرکز توجه تان قرار میدهد.

هدف: ده هزار

 زمانی که راهی برای اندازه گیری مقدار تحرک خود پیدا می کنید، هدفی برای فعالیت روزانه خود تعیین کنید. معمول ترین استاندارد فعالیت، تعداد خام قدم هایی است که در یک روز برمیدارید. تقریبا هر گام شمار، یا وسيلة مشابه دیگری تعداد کلی قدمهای شما را ردگیری می کند و نشان میدهد.

وقتی که من شروع به شمردن قدمهایم کردم، تعدادشان در یک روز معمولی ۵ هزارقدم بود. تا وقتی که این بازخورد روزانه را نداشتم، هیچ تصویری از این که روش زندگی ام چه قدر ساکن و بی تحرک شده است در ذهنم نبود. بعد از این که این روش را به طور پیوسته به مدت یک سال دنبال کردم، موفق شدم به طور متوسط ۸ هزار قدم در روز بردارم و اکنون به طور معمول بیش از ۱۰ هزار گام در روز برمیدارم. هرشب، آخرین چیزی که قبل از خواب نگاه می کنم شمار قدم هایم در روز است. این رقم شاخصی است که به طور معقولی نشان میدهد بدن من روز خوب با دشواری داشته است یا نه.

براساس آخرین تحقیقات ۱۰ هزار قدم در روز هدف مناسبی برای فعالیت کلی روزانه است. این مقدار معادل ۵ مایل (معادل ۸ کیلومتر) راهپیمایی در مسیری ناهموار است که ابدا به آن ترسناکی که در ابتدای افزایش فعالیت روزانه به نظر می آید نیست. در طرف دیگر این زنجیره، افرادی که کمتر از ۵۵۰۰ قدم در روز راه می روند بی تحرک به شمار می آیند. زمانی که پژوهشگران مقدار متوسط قدم های روزانه را در ملت های

مختلف بررسی کردند، دریافتند که آمریکایی ها با مقدار متوسط ۵۱۱۷ قدم در روز به زیر خط بی تحرکی سقوط می کنند. در مقایسه، یک استرالیایی به طور متوسط روزی ۹۵ ۹۶ قدم در روز برمی دارد که تقریبا دوبرابر تعداد متوسط قدم های یک آمریکایی در روز است. این موضوع کمک می کند که توضیح دهیم چرا نسبت چاقی در استراليا فقط ۱۶ درصد و در ایالات متحده ۳۴ درصد است.

خبر خوش این است که بالا رفتن از انتهای پایینی این زنجیره تا ۱۰ هزار قدم توصیه شده به فایده های قابل توجهی برای سلامتی از کاهش وزن گرفته تا دور کردن دیابت می انجامد. کارهای کوچکی هر روز انجام دهید تا فعالیت کلی خود را افزایش دهید. اگر در شهر زندگی می کنید تا دومین کافی شاپی که نزدیک است پیاده بروید. به عوض چرخیدن در پارکینگ برای پیدا کردن جای پارکی درست کنار در ورودی ساختمان موردنظر، جایی در عقب پارکینگ پیدا کنید.

سعی کنید که هر ساعت چند صد قدم اطراف خانه یا محل کارتان راه بروید. وقت ناهار حدود ۳۰ دقیقه پیاده روی تند داشته باشید که حدود ۳ هزار قدم به مقدار کلی روزانه شما اضافه می کند. به مدت یک ساعت ورزشی پرتحرک انجام دهید که ۱۰ هزار قدم اضافه می کند. سپس اگر یک روز هم نتوانستید به تعداد ۱۰ هزار قدم برسید، هدف خود را ۷۰ هزار قدم در هفته قرار بدهید تا توازن را بین روزهای پرتحرکی و کم تحرکی برقرار کنید.

*برای تغییر وضعیت ژن های خود در آینده، امروز اساس رژیم غذایی را بر میوه ها و سبزی ها بگذارید.

*روشی را برای اندازه گیری فعالیت روزانه خود انتخاب کنید. برای این که همین امروز این کار را شروع کنید، از یک گام شمار، ساعت، GPS، با تلفن هوشمند استفاده کنید، با فعالیت تان را به صورت دستی ثبت کنید.

*هدف خود را ۱۰ هزار قدم در روز با ۷۰ هزار قدم در هفته تعیین کنید.

سوخت تصفیه شده

ما به کربوهیدرات های تصفیه شده معتاد شده ایم. آنها مانند گیره به اغلب غذاها منگنه شده اند. مردم برای صبحانه مقداری کربوهیدرات در کاسه می ریزند، برای ناهار کنار پروتئین دوتکه نان می گذارند و برای شام تمام بشقاب شان را انباشته از کربوهیدرات ها می کنند. کاملا همانند قندها، شما هرقدر بیشتر کربوهیدرات تصفیه شده مثل نان سفید یا برنج سفید مصرف کنید، اشتیاق تان برای مصرف آنها در طول روز بیشتر می شود. در جریان خون شما همه کربوهیدرات ها به قند تبدیل می شوند و هرقدر این کربوهیدرات ها تصفیه شده تر باشند، این تبدیل سریع تر اتفاق می افتد.

برای مشاوره در زمینه لاغری موضعی بدون جراحی کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + یک =