باید بدانید که می توانید عضلات آسیب دیده ی خودرا مخصوصا کسانی که حرفه ای ورزش می کنند با ویتامین های طبیعی ترمیم کنید .  این ویتامین ها به نام اسید اسکوریت شناخته می شوند که یک آنتی اکسیدان قوی است. این ویتامین ها میتوانند به طور معمول در یک رژیم غذایی متعادل قرار بگیرند، اما در این بین ممکن است برخی افراد متوجه کمبود های خاصی از ویتامین ها که مانع رشد و بهبود عضلات میشوند، باشند. در این مقاله شما را با این ویتامین های طبیعی که باعث ترمیم عضلات شما می شود بیشتر اشنا می کنیم با ماهمراه شوید .

ویتامین-E

برای داشتن اندام دلخواه و کاهش سایز نواحی بدن بدون جراحی و بیهوشی کلیک کنید.

ویتامین های طبیعی برای ترمیم عضلات مخصوصا عضلات ورزشکاران :

تقویت و ترمیم عضلات و ویتامین ای :

خوب است بدانید که ویتامین ای نیز دارای کاربرد های عملی بسیار زیادی است. بسیاری از مردم میدانند که میتوان از آن به عنوان درمان خانگی علائم کشش و مشکلات پوستی استفاده کرد، اما درباره سایر مزایای آن چیزی نمیدانند ویتامین ای یک آنتی اکسیدان بسیار قوی می باشد که از یکپارچگی سلول های بدن محافظت میکند ورزش و تمرین های سنگین باعث تولید رادیکال های آزاد در بدن میشوند که از مواد سمی تولید شده از سلول های تنفسی هستند.

به میزان این که رادیکال های آزاد جمع میشوند؛ بدن سمی تر میشود و موجب ضعف در عملکرد، رشد ماهیچه، بهبودی و سلامت سیستم ایمنی می شود ویتامین ای به این رادیکال های آزاد حمله میکند و آنها را از بدن خارج میکند که نتیجه نهایی استرس کمتر و کاهش آسیب های عضلانی میباشد.علاوه بر مزایای فوق، به عنوان یک پیشگیری طبیعی و درمان برای آترواسکلوروز کاروتید شناخته شده است. همچنین قادر به حمایت از رشد ماهیچه ای و بهبود در سرعت تاثیر بر فشار خون می باشد و به رساندن مواد مغذی به عضلات کمک میکند.توصیه می شود از مکمل ویتامین ای استفاده شود .

ترمیم و تقویت عضلات و ویتامین آ :

ویتامین آ ویتامینی است که کمتر به ان توجه می شود و معمولا تنها به دلیل اثرات مثبت آن بر سلامت چشم شناخته شده است، اما اغلب بسیاری از مزایای آن نادیده گرفته میشود برای ورزشکاران و بدنسازان ویتامین آ به دلیل حمایت از سنتز پروتئین که برای رشد و تقویت عضلات و ماهیچه ها ضروری است، مهم میباشد.با افزایش سنتز پروتئین، سطح ویتامین آ کاهش می یابد و دلیل این است که ویتامین آ در طول فرایند ترمیم و تقویت عضلات مورد نیاز است.

ویتامین آ همچنین تاثیر مستقیم بر تستوسترون، که قویترین هورمون ساخت عضلات است، دارد.طبق مطالعات در بین چندین پسر نوجوان با تاخیر در بلوغ مشخص شد که به دلیل کمبود مکمل ویتامین آ و آهن می باشد که تاثیر بسزایی در رشد هورمون تستوسترون دارد. این نشان میدهد که کمبود ویتامین آ میتواند تاثیز قابل توجهی در تولید تستوسترون سالم در بین مردان در تمام سنین داشته باشد.در نهایت نقش  ویتامین آ مهمی در تقویت استحکام عضلات، به وسیله ترویج رشد استخوان و تحریک سلول های جوان به میزان بالایی دارند.ویتامین آ در بدنسازی هم بسیار مهم است .

تریم و تقویت عضلات و ویتامین سی :

ویتامین سی یکی از ویتامین های مهم برای بدن وسلامت ان است . به همه ما زمانی که سرماخوردگی داشته باشیم، توصیه میشود که مصرف ویتامین سی را افزایش دهید. اما در این مقاله میخواهیم در مورد مزایای آن درباره ترمیم و تقویت عضلات نیز بدانیم ویتامین سی یک آنتی اکسیدان قوی است که از آسیب رساندن رادیکال های آزاد به سلول های عضلانی محافظت میکند.

علاوه بر این برای تشکیل تستوسترون و دیگر هورمون های آنابولیک مفید است و به تشکیل کلاژن نیز کمک میکند از آنجایی که کلاژن یکی از اجزای اصلی ترکیبات بافت استخوان ها است، پس ویتامین سی یکی از مواد ضروری در حفظ استخوان ها و جلوگیری از آسیب عضلات می باشد.با تقویت کلاژن مفاصل تقویت میشوند و احتمال آسیب آنها کاهش می یابد.در یک مطالعه ای محققان دریافتند که مصرف مکمل ویتامین سی ، قبل و بعد از تمرینات ورزشی درد را کاهش میدهد و باعث جلوگیری از اکسیداسیون گلوتاتیون که یک اکسیدان بسیار قوی است، میشود .

تقویت و ترمیم عضلات و ویتامین ب 6 و ب 12 و فولات :

خوب است توجه کنید که همه این ویتامین ها یعنی ب6 ب 12 و فولات  نقش مهمی در تقویت و ترمیم عضلات  ویتامین ب 6 در متابولیسم پروتئین تاثیر مستقیم دارند.در واقع مطالعات نشان داده است که مصرف پروتئین بیشتر باعث نیاز به مصرف ویتامین ب 6 بیشتر نیز دارد، که از متابولیسم پروتئین حمایت میکند یکی دیگر از واقعیت های جالب این است که ویتامین ب 12 برای حمایت از بدن به جذب ویتامین  ب 6 نیز نیاز دارد.

این ویتامین ها همچنین در تولید گلبول های قرمز و سلول های سیستم ایمنی مفید هستند و برای رشد و ترمیم عضلات بسیار با ارزش اند. مصرف اسید فولیک در ترکیب با ویتامین های ب 6 و ب 12 می تواند  سطوح هموسیستئین را کاهش و تولید اکسید نیتریک را افزایش دهد و نتیجه نهایی، بهبود جریان خون و رساندن مواد مغذی به عضلات برای کارکرد بهتر می باشد.

ترمیم و تقویت عضلات و ویتامین دی :

همه می دانیم که ویتامین دی مهم ترین ویتامین در رشد و بهبود عضلات است ویتامین دی منحصر به فرد است که بدن برای قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید به منظور تحریک تولید آن نیاز دارد اکثر ما میدانیم که ویتامین دی برای جلوگیری از بیماری ها بسیار مهم است.همچنین میدانیم که جمعیت بسیار زیادی نیز کمبود ویتامین دی دارند.خوب، ویتامین دی یکی از مهم ترین ویتامین ها در تولید تستوسترون است همچنین نقش مهمی در سنتز پروتئین دارد و تا حد زیادی بر تولید تستوسترون تاثیر میگذارد.

در واقع یک مطالعه بر روی مردانی که تستوسترون کمی دارند، نشان داد که مکمل ویتامین دی موجب افزایش بیست درصدی آن میشود علاوه بر این، میتواند سلامت استخوان ها را نیز بهبود بخشد ویتامین دی در کنار کلسیم و منیزیم که مواد معدنی ضروری برای رشد استخوان هستند به خوبی عمل میکنند.ویتامین های مفید برای عضلات و تقویت و تریمیم ان ها معمولا از طریق مواد غذایی جذب می شوند ولی می توانید با مشورت با پزشک از مکمل ها هم استفاده کرده مخصوصا اگر ورزشکار هستید.

برای داشتن اندام دلخواه و کاهش سایز نواحی بدن بدون جراحی و بیهوشی کلیک کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 3 =