در این ایام مقدار زیادی آب خارج می شود که بر اثر خوردن نمک در بدنت جمع شده است. به خصوص مقدار آب انبار شده در بدن اشخاص چاق زیاد است، برای اینکه کلیه و جگر آنها درست کار نمی کند و سیستم گوارشی ضعیفی هم دارند، چون غدهها غیرفعال یا فعالیتشان ضعیف است، به خصوص غده تیروئید. تو احساس گرسنگی می کنی، زیرا سلول های بیمار و غیرفعال ناشی از مصرف غذاهای پخته فریادشان در آمده و غذای پخته می خواهند، مانند معتادی که اعتیادش را ترک کرده است. سلولهای معتاد مواد می خواهند. سلول های بیمار و تنبل و معتاد به این زودی راضی نمی شوند و هربار بهانه ای می آورند که تو خیال کنی گرسنه هستی؛ اما این فقط اشتهای کاذب است.

برای رهایی از چاقی با ما تماس بگیرید .

میوه تازه بخور

خام خواری

میوه تازه بخور تا هرچه زودتر از شر این سلولهای مرده و مزاحم راحت شوی، اما درست بخور. سعی کن میوه ها را قاطی نخوری. در طبیعت هم دیده ای که هر موجودی در زمان مشخصی فقط یک نوع غذا می خورد. این فقط انسان است که در هر وعده غذا بدون اینکه بداند خواص خوراکیها چیست، همه را در قابلمه می ریزد، چون تصور می کند انسان همه چیز خوار است و همه چیز را در یک مرحله غذایی می تواند هضم و جذب کند. سیستم پزشکی نیز با کالری بازی خود مردم را نادان تر و بیمارتر کرده است. بعد که سلول های نوساخته شد و سلولهای کهنه از بدنت دفع شد، خواهی دید که دیگر گرسنگی کاذب نداری.

خوردن برگ های سبز برای رفع چربی

برگ سبز سبزیها، سالاد و میوه های ترش به سرعت تجزیه می شود و دفع چربیها را بیشتر می کند. تمام مواد کم کالری در شدت دفع چربی ها نقش مؤثری دارند. تو میتوانی تا دلت میخواهد از آنها بخوری اما مجدد گرسنه می شوی، زیرا سالاد و سبزی به تو کالری نمی رساند. افرادی که چربی دارند در این موقع بدنشان از چربی ذخیره شده استفاده می کند.

برای وزن کم کردن

باید به این مسئله توجه کرد که از مواد انرژی زا کمتر استفاده شود. در این شرایط بدن کمبود انرژی مورد احتیاج خود را از چربی های اندوخته شده تأمین می کند. خرسها شش ماه می خورند و بقیه سال را از چربی های ذخیره تغذیه می کنند. تمام رژیم ها مانند رژیم گوشت و نان خشک و از این قبیل، همه را فراموش کن. گوشت بیماری زاست و ذرهای انرژی ندارد، اما مانند الکل و مواد نشئه آور دیگر انسان را نشئه و تحریک می کند، برای انسان مضر است و اسیداوریکش در شبکه های جگر و مویرگها ذخیره می شود. در ضمن خیلی زود متعفن می شود. برای همین است که بدن افراد گوشت خوار بو میدهد و این همه عطر و ادوکلن استفاده می کنند اما از درون گندیده هستند.

خام خواری

صبحانه ای متشکل از تخم مرغ و گوشت و چربی نه تنها مفید نیست

بلکه مضر نیز هست، چون بدن ما که از غذای شب گذشته انرژی می گیرد و آن را به صورت گلیکوژن ذخیره می کند، در اصل احتیاجی به غذا ندارد. به هر حال بهتر است چیزی نخوری یا اگر خواستی بخوری، میوه آبدار مصرف کن.

حتی می توانی سالاد بخوری

اما سعی کن حتما آبکی باشد تا به دفع مواد زائدی که از دیروز در بدنت ماندند و هنوز دفع نشده اند، کمکی کنی. کسانی که کار بدنی مشکل دارند، می توانند برای صبحانه میوه های شیرین بخورند. از خوردن هرگونه چربی خودداری کن. بدن انسان همیشه موادی را که به آسانی تغییر می کند، بهتر می پذیرد. اول هضم نشاسته میوه ها برایش آسان است، سپس نشاسته سبزیها و در مرحله سوم نشاسته غلات که در واقع مواد غذایی خوبی برای انسان نیستند و دفع و جذبشان مشکل و توأم با ناراحتی است، مانند نفخ کردن.

اگر میخواهی وزنت حتی زیر وزن مورد پسندت برسد، مدت خام خواری را ادامه بده. ناراحت نباش و فکر بد نکن. خواهی دید که وزنت با سلول ها و بافت های جدید به حد طبیعی خود خواهد رسید و با سلول های تازه جوان تر و پرنشاط تر از گذشته خواهی بود. برای اینکه وزنت دوباره به حدی برسد که دوست داری، سعی کن بیشتر از میوه های شیرین استفاده کنی، مانند خرما، موز، کشمش، انجیر. یادت نرود اگر ورزش کنی، خیلی زودتر به وزن مطلوبت خواهی رسید و اندامی زیبا خواهی ساخت.

خام خواری

تو با میوه نمیتوانی پرخوری کنی. زمانی که از تندرستی نسبی برخوردار شوی، مقدار خوردنت نیز خود به خود کمتر و معقول تر می شود. با یک سوم پختنی هایی که قبلا میخوردی، سیر خواهی شد. آن وقت وزنی را به دست خواهی آورد که طبیعت برایت مناسب دیده است. بهترین نوع خوردن آن است که هر میوهای به تنهایی خورده شود، مثلا ناهارت فقط موز باشد. میوه ها و سبزی ها به تو جذابیت و حالوهوایی دیگر میدهند و اضافه وزن دیگر معنایی ندارد. در ضمن به خواب کمتری احتیاج داری و شاداب، قوی، فعال و مفید میشوی. چربی زیبایی ات را از تو می گیرد، اعمال گوارشی را ناقص می کند، توانت را کاهش میدهد، طول عمرت را کم می کند و بیماری زاست. تولستوی می گوید: «وظیفه ما این است که زندگی خود را به نحوی متحول سازیم که بتوانیم عاقلانه و مفید از آن لذت ببریم.»

برای رهایی از چاقی با ما تماس بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =