فوائد خام خواری | غذای پخته چه ضرر هایی داردReviewed by Mehdi kh on Jul 25Rating: 5.0

این واکنش به کمک باکتری های طبیعی بدن صورت می گیرد اعتیاد به چربی یکی از خطرناک ترین اعتیادها، اعتیاد و اشتیاق به چربی خواری و ساختن سلول های چاق است که بر اثر مصرف مداوم مواد پخته، به خصوص مواد نشاسته ای، به وجود می آید. اصولی که اینجا متذکر شده ام، یعنی مصرف هرچیز خام و تازه به هنگام گرسنگی، بهترین راه برای از بین بردن تمام چربی های اضافه در مدتی کوتاه است. این خیلی مهم است که تفاوت بین گرسنگی و اشتهای کاذب تشخیص داده شود. اشتهای کاذب به خوردن مواد پخته که با نمک و ادویه خوشمزه شده اند، عامل تجمع چربی است.

برای رهایی از چاقی با ما تماس بگیرید .

مواد پخته و دگرگون شده به علت نداشتن آنزیم های طبیعی هضم نمی شوند و اصولا سیستم گوارشی را فلج می کنند که نتیجه آن تورم سلول هاست و عملکرد اندام ها را دچار نقص می کند،به خصوص مفاصل را. حالا یک انسان چاق تا کی می خواهد این همه چربی را با خود این طرف و آن طرف حمل کند، خدا میداند. افراد چاق بیمار مواد نشاسته ای هستند. وقتی تو موادی نشاسته ای مانند نان، شیرینی، غلات، برنج و سیب زمینی پخته می خوری، این مواد در سیستم گوارشیات اختلال به وجود می آورند، هضم نمی شوند و به صورت چربی در قسمتهایی که خودت می بینی، انبار می شوند.

اما وزن کم کردن فقط یک شق قضیه است

مهم این است که انسان سالم و سرزنده و سرحال می شود. به منظور کسب انرژی سازنده و حیاتی برای زندگی سالم، تمام دستورهای غذایی دیگر را در سطل آشغال بریز. اگر نهایت سرحالی و تندرستی را می خواهی، فقط میوه بخور. از هر دو تن یکی چاق است، آن هم با بیماری های ویژه آدمهای چاق، به خصوص در امریکا. از آن بدتر جوانان هستند که تمام مدت نشخوار می کنند، نه آدامس، بلکه انواع شیرینی و کیک و چیپس و پشت سرش کوکاکولا و بستنی. این ترقی و پیشرفتی است که انسان کرده است. به جای غذا مواد مخدر می خوریم و انتظار داریم سالم باشیم. ماهیت تمام چربی ها بر اثر حرارت عوض می شود و چون انسان اصولا چربی خوار نیست، آنها خود را در جاهای مختلف بدن ذخیره می کنند.

چربی های اشباع نشده مانند

مارگارین و روغن های دیگر، کلسترول خون را بالا می برند و عامل بسیاری از بیماریهای عروقی هستند. بدن آنها را در دیواره رگها ذخیره می کند و آن وقت تو مرتب باید قرص های ضد کلسترول قورت دهی. سال ۱۹۶۷ دکتر ویسلر با سه گروه میمون بیچاره آزمایشهایی انجام داد. او میمون ها را به سه گروه تقسیم کرد و به همگی یک نوع غذا داده می شد، اما نوع چربی هایی که به غذای آنها اضافه میشد متفاوت بود. به غذای گروه اول چربی کره، به غذای گروه دوم روغن ذرت و به غذای گروه سوم روغن بادام زمینی اضافه شد. بعد از چند هفته کلسترول آنها را آزمایش کرد و این نتیجه به دست آمد: گروه اول بالاترین میزان چربی خون را داشتند، میزان چربی خون گروه دوم متوسط بود و گروه سوم پایین ترین حد کلسترول را دارا بودند. بعد از این آزمایش میمون های بخت برگشته را برای کالبد شکافی پاره پاره کردند. گروهی که غذایشان با روغن ذرت مخلوط شده بود، ۶۲٪ از رگهایشان مسدود شده بود، گروهی که کره مصرف کرده بودند ۸۲٪ انسداد شرایین داشتند و گروه سوم که روغن بادام زمینی خورده بودند ۹۳٪ از رگهایشان ضخیم شده بود. میمون های گروه سوم که کمترین میزان کلسترول خون را داشتند، مقدار تجمع چربی در جدار شریان هایشان بیشتر بود.

خام خواری

با این آزمایش می بینیم که روغن های گیاهی نیز باعث انسداد شرایین می شوند. این روزها سعی می کنند با قرصهای امگا۳ میزان کلسترول خون را پایین نگه دارند؛ اما با چربی انبارشده در دیواره رگها چه باید کرد؟ میمون هایی که در طبیعت به صورت طبیعی تغذیه می شوند، هرگز از چربی استفاده نمی کنند. آنها بیشتر میوه می خورند و در صورت نبودن میوه، از برگ درختان با جوانه ها استفاده می کنند. فقط انسان است که غذای طبیعی خود را رها کرده و مرده خوار شده است. تندرستی ایده آل با وزن ایده آل بدون چربی زائد، فقط با تغذیه طبیعی امکان پذیر است و در این صورت نه به قرصهای کالری زا احتیاج داری نه به ضد اشتها. فقط میوه های تازه بخور و کمی سبزی و سالاد و مقدار کمی مغزهای خوراکی آجيل). در این صورت سالم خواهی بود و با چربی و این قبیل بیماریها کاری نخواهی داشت. این تنها راه چاره برای کسانی است که چاق یا مریض هستند، همچنین برای اشخاص سالم. افراد چاق می توانند بدون اینکه گرسنگی بکشند هرقدر می خواهند میوه و سبزی و سالاد بخورند و سالم بمانند و در عین حال چربی های اضافه خود را آب کنند.

در بعضی رژیم های غذایی توصیه می شود که شخص چاق باید کم بخورد، اما کم خوری نیز بیمار کننده است. تو هرچه بیشتر میوه و سبزی مصرف کنی، وزن و چربی بیشتری از دست میدهی. برای اطلاعات بیشتر چند نکته را تذکر میدهم. ١. یک ترازوی دقیق تهیه کن، هر روز صبح وزنت را بدون لباس اندازه بگیر و آن را در دفتر روزانه ات که نوع میوه های مصرفی و مقدار آنها را ثبت می کنی، یادداشت کن. ٢. اگر بتوانی آینهای بزرگ تهیه کنی که تمام اندامت را نشان دهد، عالی است. بدین وسیله خواهی دید که چه بدن سرحال و سالمی پیدا کرده ای و دیگر آن برآمدگیهای زشت چربی جسمت را بی قواره نشان نمی دهند.٣. هرقدر دلت می خواهد میوه بخور، اما مواظب باش ترش و شیرین را با هم مخلوط نکنی. هندوانه و خربزه را تنها بخور. در آغاز گرسنگی کاذب خواهی داشت.

برای رهایی از چاقی با ما تماس بگیرید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =