غذاهای ممنوع |مواد غذایی که خام خواران نباید مصرف کنند کدامند ؟Reviewed by Mehdi kh on Aug 1Rating: 5.0

خوب است بدانید که در رژیم غذایی خام خواری ، تنها از غذاهای نپخته و غذاهایی که در طبیعت وجود داشته و کسی آنها را آماده مصرف نکرده است استفاده می کنند. اغلب از انواع میوه، سبزیجات، مغز میوه و دانه آن در این رژیم غذایی استفاده می شود. برخی افراد تحت این رژیم، شیر خام یا دیگر انواع لبنیات هم مصرف می کنند. البته باید به خاطر داشته باشیم که مصرف شیر خام خطرناک است و برای جلوگیری از ابتلا به بیماری های مختلف، حتماً باید شیر را پاستوریزه نمود. تخم مرغ را هم برای نابود کردن سالمونلا باید قبل از مصرف باید پخت پس در خام خواری غرق نشوید باید بدانید که نمی توان تعریف مشخص و دقیقی از خام خواری ارائه داد . در جاهای مختلف از مواد غذایی متفاوتی استفاده می شود. آنچه بین تمام انواع رژیم های خام خواری مشترک است این است:  به غذایی خام می گویند که آن را بیش از 46 درجه سانتی گراد حرارت نداده و همچنین آن را قبلاً در فریزر قرار نداده باشیم. خام خوار به فردی گفته می شود که تنها غذاهای خام مصرف می کند. نکته اینجاست که مصرف چه مقدار از مواد خام سبب می شود که فردی را خام خوار بنامیم. بیشتر متخصصین معتقدند که اگر 75 درصد از غذای مصرفی فردی یا بیش از این مقدار را مواد غذایی خام تشکیل دهند، چنین فردی را می توان خام خوار به حساب آورد .

خام خواری

برای رهایی از چاقی با ما تماس بگیرید .

مصرف بادام هندی ممنوع است :

شاید تعجب کنید بادام هندی نه تنها یک اسنک لذیذ است، بلکه کلسترول بد و خطر حمله قلبی را کاهش می دهند و به حفظ وزن سالم کمک می کنند. بادام هندی خام حاوی اوروشیول است، ماده ای سمی که در ایوی سمی یافت می شود که از یک خانواده گیاهی به عنوان درخت بادام هندی می آید ان را خام مصرف نکنید .

مصرف ماهی تن خام ممنوع است :

این ماهی معمولا در سوشی و غذاهایی مانند ان مصرف دارد و زمانی که به سوشی یا آهی پوک فکر می کنید، به دنبال خوردن ماهی تن تازه خام هستید. در حالی که شما می توانید ماهی تن خام را بخورید، اما ممکن است با خطر یک بیماری غذایی متولد شده مواجه شوید اگر ماهی تن خام از گوشت خام یا ماهی خام دور نگه داشته شود ماهی تن خام نیز دارای مقدار بسیار بالایی از جیوه است که می تواند اثرات سمی روی سیستم های عصبی و عروقی و مرکزی داشته باشد. مطالعه همچنین نشان داد که میزان جیوه در ماهی پخته شده به میزان شصت درصد کم تر از نوع ماهی خامش بوده است .

خوردن شیر برای خام خواران ممنوع است :

معمولا اینگونه گفته شده است که شیر تازه بهترین نوع شیر برای بدن است اما این شیر مستقیماً از گاو، بز، گوسفند، یا شتر نیست. شیر خام، یا شیر پاستوریزه نشده می تواند حاوی باکتری های مضر و میکروب های دیگری باشد، که شما را بیمار می کند و یا می کشند. همچنین می تواند باعث عفونت های جدی مانند سالمونلا، لیستریا و ای کولای شود. تحقیقات  مرکز کنترل بیماری ها نشان می دهد که مصرف شیر خام به تهدید سلامتی منجر خواهد شد. پس از خوردن شیر غیرپاستورزه جدا خورداری کنید .

خوردن کلم پیچ به مقدار زیاد برای خام خواران ممنوع است :

گفته می شود که کلم پیچ یکی از سالم ترین غذاها در دنیا است. اما خوردن مقدار بسیار زیادی از کلم خام می تواند منجر به اختلالات هورمونی شود و منجر به نوسانات در قند خون، وزن و سلامت کلی متابولیک می شود همچنین ممکن است دچار ورم تیروئید یا گواتر شود.پس می تواند خطرناک باشد . سلامتی شما را تهدید کند .

خوردن تخم مرغ خام ممنوع است :

می دانیم که  خوردن تخم مرغ خام در کشورهایی مانند ژاپن و کره رایج است، در یک مطالعه کوچک نشان داده شده که جذب پروتیین در تخم مرغ پخته نود درصد و در تخم مرغ خام پنجاه درصد است، اما یک افسانه می گوید که تخم مرغ خام یک انتخاب سالم تر است، اما این اثبات نشده است. پس بهتر است که تخم مرغ را به صورت پخته شده مصرف کنید، که سالم تر خواهد بود.

مصرف بادام تلخ ممنوع است :

همانطور که بار ها در انواع رژیم ها گفته ایم بادام ، یک اسنک مغذی است و شامل انواع پروتیین، فیبر و چربی های سالم می شود با این حال عموماً به عنوان آجیل، این دانه ها حاوی سیانید طبیعی هستند. مصرف 4 تا 5 عدد بادام تلخ طبق باعث سرگیجه، حالت تهوع، و گرفتگی شکم می شود . پس بادام تلخ مصرف نکنید .

مصرف آرد خام ممنوع است :

همواره توجه داشته باشید که خوردن یک قاشق خمیر، به خصوص اگر خمیر شیرینی باشد، مقاومت در برابر آن دشوار می شود، اما با این کار نه تنها شما در معرض خطر ابتلا به یک عفونت سالمونلا هستید، بلکه ممکن است در معرض خطر ابتلا به ای کولای نیز قرار بگیرید.بیماری کولای مربوط به مصرف ارد خام است .از آنجا که باکتری ها در زمانی که غذایی که با آرد پخته می شود کشته می شوند، شما باید هوس خود را کنترل کنید تا زمانی که فر باعث کشته شدن باکتری ها برای شما شود .

مصرف گوجه فرنگی خام ممنوع است :

شاید فکر کنید که می شود گوجه فرنگی را خام بخورید ، اما مطالعه توسط دانشمندان نشان داد که فعالیت آنتی اکسیدانی گوجه پخته شده نسبت به گوجه فرنگی خام بیشتر است . این نشان می دهد که برای دریافت بهترین فواید از گوجه، باید قبل از خوردن آن را بپزید. به گوجه بسیار آفت کش زده می شود، پس باید ابتدا شسته شوند. ساقه هاو برگ های گوجه فرنگی کال سمی هستند و نباید خورده شوند .

مصرف زیتون خام ممنوع است :

توجه کنید که زیتون های سیاه نباید خام خورده شود، زیرا آن ها غیرقابل خوردن هستند، نه به خاطر اینکه می توانند شما را بیمار کنند و یا شما را بکشند اصلا قابل خوردن نیستند !

برای رهایی از چاقی با ما تماس بگیرید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − چهار =