این یک رژیم غذایی جدید است و وزن و سلامت را کنترل می کند . VB6 در واقع این جمله است که وگان قبل ا ز6 و تا 6 بعداز ظهر کاملا گیاه خواری است که نباید هیچ لبنیات و گوشت و یا غذای دریایی را مصرف کنید. برای آشنایی بیشتر با این رژیم غذایی با مقاله ی ما همراه باشید . 

برای شروع رژیم غذایی خود با ما مشورت کنید . 

این رژیم را یک توسط بیتمن  پیشنهاد داده است . او دارای تجربیات بسیار زیادی است در 57 سالگی به او گفته شد هکه دارای 40 پوند اضافه وزن است و دیابت دارد و دارای کلسترول بالایی است به او توصیه شده بود که از یک رژیم گیاه خواری استفاده کند بیتمن تصمیم گرفت که به صورت ریشه ای رژیم خود را تغییر دهد اما به صورت کلی تمام محصولات حیوانی را ترک نکند تا مشاهد کند که ایا این کار به بهبود سلامتی او بدون دارو کمک می کند یا خیر .

در این رژیم شما می توانید وعده های غذایی و تنقلات را در وعده های منظم بدون نگرانی در مورد کالری تا زمانی که ان ها هستند بخورید پس از 6 بعداز ظهر دیگر این محدودیت وجود ندارد و می توانید شام گیاهی بخورید . شما مجاز هستید که مقدار نامحدود میوه و سبزیجات مقدار محدودی از دانه ها ی کامل و آجیل بخورید و البته یک بار در روز . 

با رعایت طولانی مدت از رژیم غذایی VB6 به فواید رژیم گیاه خواری عادت می کنید . یک رژیم گیاه خواری سوخت و ساز بهتر و چربی کمتر و منافع قلبی و عروقی خوبی را که رژیم غذایی غیر وگانی فاقد ان است را ارایه می دهد . 

در این رژیم برای تامین پروتئین باید به مقدار کافی عدس و سبزیجات و سویا را در رژیم غذایی خود مصرف کنید. و البته تخم کتان و گردو که جایگزین خوبی برای اسیدهای چرب مفید هستند . بهتر است خوردن غذاهای سرخ شده و شکر زیاد و آردهای فراوری شده را از رژیم غذایی خود حذف کنید و تا جایی که ممکن است غذاهای طبیعی بخورید . 

عملکرد رژیم VB6 :

این رژیم غذایی یک راه حل عمل گرایانه برای از دست دادن وزن و سالم تر شدن بدن است . اینکه یک رژیم غذایی وعده های بیشتری داشته باشد مورد تایید جهانی است . منطق پشت رژیم غذایی نیز جالب است زیرا این رژیم فقط باید بخشی از زمان را منظم کند . که در مقایسه با برنامه های رژیم های سخت گیرانه گرفتن رژیم غذایی بلند مدت را آسان تر می کند .

این رژیم به معنی پیروی از یک رژیم غذایی کامل غنی از سبزیجات حبوبات و دانه ها ست و این روشی عالی برای افزایش مصرف غذای سالم فرد می باشد . یک نمونه از عملکرد این رژیم غذایی فردی است که پس از آغاز این برنامه تغذیه ی جدید 7 کیلو گرم را در ماه اول از دست داد بعد از چند ماه او 16 کیلوگرم وزن کم کرد و سبک تر از همیشه بود کلسترول خونش کم شده بود و احساس سبکی و سلامتی می کرد . 

مزایا و معایب  رژیم VB6 چیست ؟

باید بدانید که این رژیم توجه اش بر وعده های غذایی و کل غذاها متمرکز شده است و این محدودیت نیست و از مزایای ان این است که افراد می توانند بعد از 6 بعد از ظهر آزادانه انتخاب داشته باشند . افرادی که از این رژیم پیروی می کنند نمی توانند هر چیزی که می خواهند بعد از 6 بعد از ظهر بخورند برخی  غذاها خوب هستند و برخی دیگر بد هستند چربی های ترانس چربی های بلند و شربت ذرت با فروکتوز بالا این چیزها در رده ی چربی ها قرار دارند . 

چه غذاهایی را در این رژیم می توانیم مصرف کنیم  ؟

مواد غذایی مانند سبزیجات و میوه ها و دانه ها و حبوبات و انواع سالاد و برنج و کوینوا و بلغور گندم و نان قهوه ای و شیر یا ماست سویا  و تخم مرغ و پنیر و پاستا محصولات کورون که حاوی شیرو تخم مرغ هستند . گوشت و گاهو و ماهی و غذاهای دریایی و شکلات را می توانید مصرف کنید .

دراین برنامه یک گیاه خوار پاره وقت می شوید که بیشتر میوه سبزی غلات و حبوبات را تا زمان شام می خورید زمانی که می توانید هر آنچه دوست داریدرا د رحد اعتدال میل کنید . بیتمن همچنین خوردن غذاهای فراوری شده مانند نان سفید و تنقلات و ماکارونی را تا ساعت 6 بعداز ظهر ترک می نمود . این برنامه ی 28 روزه شامل مقدار بیشتر میوه سبزیجات و دیگر غذاهای گیاهی نسبت به میزانی است که قبلا مصرف می کردید .

شما می توانید برخی از آن ها را در مقادیر نامحدود میل کنید . در مورد خوردن بیش از حد سیب زمینی سفید وچیپس و سیب زمینی سرخ کرده هشدار داده شده است . بهتر است برای میان وعده از آووکادوی چرب و روغن زیتون استفاده کنید . بیتمن حد مرزی را برای شما در این رژیم مشخص می کند . 

محدودیت ها :

از زمانی که از خواب بیدار می شوید تا زمان شام یا ساعت 6 بعداز ظهر باید فقط رژیم گیاه خواری را دنبال کنیدکه شامل میوه و سبزیجات و علات کامل و حبوبات و مغزها و دانه ها است برای شام هیچ چیزی ممنوع نیست می توانید هر چیزی دوست دارید میل کنید . 

پخت و پز و خرید :

باید میوه ها و سبزیجات و غلات بیشتری را نسبت به سابق آماده و میل کنید . د راین رژیم دستورالعمل های ساده ای برای آشپزی برای طیف وسیعی از مواد غذای ارائه شده است به این شکل اگر اغلب اوقات بیرون هم غذا میل می کنید مشکلی در رژیمتان به وجود نمی آید . این رژیم بر روی گلوتن تاکیید نمی کند اما می توانید غلات کاملی را انتخاب کنید که شامل گلوتن نباشد. شما به طور تقریبی لازم نیست هزینه ی زیادی کنید زیرا رزیم پر خرجی نیست . 

برای شروع رژیم غذایی خود فقط با ما تماس بگیرید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 14 =