توجه به علل ایجاد انواع اختلالات یادگیری نیاز به اطلاعات بیشتری دارد تا بتوان رابطه ای بین آنها و گروه خونی یافت. با این وجود از مجموع دانسته ها می توان به واکنش گروههای خونی به محیط اطراف پی برد. به عنوان مثال پدر من پس از سی و پنج سال تحقیق و تمرین به این نکته دست یافته بود که کودکان گروه خونی O نسبت به سایر اطفال با نشاطتر، سالمتر و هوشمندتر هستند.

آنان در فعالیتهای گروهی همچون ورزشهای تیمی و ژیمناستیک تلاش و خلاقیت بیشتری نشان می دادند. به همین دلیل کودک گروه خونی O  را باید تشویق به انجام هرچه بیشتر تمرینات ورزشی و فعالیتهای بانی نمود. از سوی دیگر به نظر می رسد کودکان گروه خونی A و AB کارایی بیشتری در انجام فعالیتهای ذهنی و هوشی دارند، بنابراین می بایست به سوی تمریناتی هنری نظیر مجسمه سازی سوق داده شوند. همچنین اجرای حرکات ابتدایی آرام بخش یا نفس عمیق برای آنان مناسب است. کارایی کودکان گروه خون B در ورزشهایی همچون شنا و هنرهایی چون نواختن موسیقی، بیشتر مشهود خواهد بود.

برخی پژوهشگران در ارتباط با گروه خونی گمان می کنند

گروه خونی

علل ایجاد انواع نارسایی در کودکان ناشی از سوخت ناقص قند است و نیاز به درمان دارد و با وجود حساسیتهایی که باعث نقصان سایر مواد شیمیایی در متابولیزم بدن می شود. با این همه، در حال حاضر هیچ نوع ابراز عقیده قطعی وجود ندارد. هرچند متوجه شده ام اکثر کودکانی که دچار مشکلات نارسایی و یا نوعی نقص هستند در غذاخوردن بسیار بهانه گیرند که حالی که از ارتباط آنان با عادات غذایی است.

اخیرا به هنگام مداوای کودکی با گروه خون O به مطلب جالب توجهی دست یافتم. این کودک دچار عقب ماندگی و کم خونی ضعیف بود. او تحت درمان با رژیم غذایی حاوی پروتئین زیاد و مکمل های ویتامین 12- B و اسید فولیک قرار گرفت و کم خونی اش برطرف شد اما در حین معالجه آنچه نظر مادرش را جلب کرد پیشرفتهایی در تمرکز وی بود. تا کنون به دفعات با چندین کودک عقب مانده گروه خون O برخورد کرده ام که با تجویز مقادیر کم ویتامینها علایم مثبتی نشان داده اند. اگر فرزند شما با مشکلات نارسایی روبه رو ست با متخصصین تغذیه درباره مصرف مکمل های ویتامین12- B و اسید فولیک به اضافه رژیم غذایی گروه خون مشورت کنید.

گروه خونی گلودرد میکروبی، مونونوکلئوز و اوریون

گروه خونی

از آنجایی که علایم اولیه گلودرد میکروبی و اوریون یکسان هستند، اغلب برای والدین تشخیص آنها مشکل است. کودکی که مبتلا به هریک از این دو بیماری شود معمولا علایمی نظیر: سوزش گلو، رخوت، تب و لرز، سردرد، تورم غدد بلع و یا ورم لوزه ها دارد. در این زمان آزمایش خون و کشت مخاط گلو برای تشخیص بیماری لازم است. گلودرد میکروبی در اثر آلودگی با استرپتوکوک و عفونتی باکتریایی به وجود می آید. علایم جانبی آن گرفتگی بینی و گوش، سرفه و ظهور لکه های سفید یا زرد در حلق و گاه بروز کهیر در گردن و سینه که تا شکم ادامه می یابد.

تشخیص عارضه براساس علایم بالینی و کشت مخاط گلو امکان پذیر و روش معمول درمان استفاده از آنتی بیوتیک، استراحت مطلق و مصرف آسپرین و مایعات برای رفع درد و تب است. بار دیگر تأکید من بر معالجه فوری عفونتها است و بخصوص اگر کودک به طور مرتب دچار چنین مشکلاتی شود، مصرف طولانی و زیاد داروهای معمول بی اثر خواهد بود. به طورکلی کودکان گروه خونی O و .B به دلیل آسیب پذیری در مقابل انواع ویروسها بیشتر در معرض ابتلا به گلودرد چرکی هستند، هرچند سریعتر و کاملتر معالجه می شوند. حال آنکه اگر عفونت به خون کودکان گروه خونی A و AB راه یابد، بسختی خارج خواهد شد و به همین دلیل این کودکان دچار تکرار این نوع بیماریها می شوند. روشهای درمان طبیعی برای جلوگیری از تکرار چنین عفونتهایی وجود دارد.

استفاده از دهان شویی که از گیاهان دارویی بویژه مریم گلی تهیه می شود، گلو و لوزه ها را از آسیب آلودگی حفظ می کند. هرچند مصرف انواع گیاهان دارویی به دلیل مزه تند شان بخصوص برای کودکان چندان خوشایند نیست. علاوه بر رژیمهای غذایی گروه خون، مصرف مکمل ها برای تقویت سیستم ایمنی بدن را پیشنهاد می کنم که عبارتند از: بتا کاروتن، ویتامین C و روی. این قبیل مکمل ها در رشد سیستم ایمنی بدن کودکان تأثیر دارد و باعث افزایش توانایی مقابله آنان در برابر انواع بیماریها می شود. کودکان گروه خونی 0 در برابر عفونت مونونوکلئوز به نسبت کودکان سایر گروههای خونی آسیب پذیرتر هستند.

آنتی بیوتیکها در مداوای این بیماری بی اثرند، زیرا علت ایجاد آن نوعی ویروس است و نه باکتری. توصیه می شود در طول یک تا سه هفته مدت بیماری و تب، استراحت مطلق داشته باشید و از آسپرین و مایعات زیاد استفاده کنید. به نظر می رسد کودکان گروه خونی B بیشتر در معرض ابتلا به اریون هستند و مانند اکثر بیماریهای این گروه خونی ناراحتی فوق نیز به دستگاه عصبی مربوط می شود. اگر کودک شما دارای گروه خون B و مبتلا به اریون است مراقب بروز علایم ضایعات عصبی از جمله مشکلات شنوایی او باشید. (به RH  گروه خون او نیز توجه کنید)

 دیابت

گروه خونی

رژیمهای غذایی گروه خونی در درمان بیماری قند چه در کودکی و چه در بزرگسالی مؤثر هستند. کمبود انسولین باعث می شود تا لوزالمعده هورمونهایی تولید کند که باعث ورود قند به سلولهای بدن شود. نابودی یاخته های بزرگ در لوزالمعده که تنها تولید کنندگان انسولین هستند، علت کمبود آن است. گروههای خونی A و B بیشتر مستعد ابتلا به دیابت دوران کودکی هستند. اگرچه هیچ نوع جایگزین طبیعی بجای درمان تزریقی با انسولین در در دیابت دوران کودکی وجود ندارد، اما در روش مداوای طبیعی از خاصیتهای ضد اکسید برخی گیاهان استفاده می شود.

براساس تجربیات به دست آمده روش درمان طبیعی با استفاده از خواص انواع گیاهان دارویی در مورد برخی بیماریها از جمله امراض قلبی و عصبی مؤثر بوده است. درباره استفاده از گیاهان دارویی با پزشک خود مشورت کنید. علامت مشخصه در دیابت بزرگسالان بالا بودن مقدار انسولین در جریان خون آنان است، اما بافتهای بدن ایشان حساسیت کمتری نسبت به انسولین دارد. پیدایش چنین حالتی به مرور درنتیجه عادات غذای ضعیف و ناقص است. دیابت کودکان معمولا در اطفال گروه خون O مشاهده می شود که برای مدت طولانی فرآورده های لبنی گندم و ذرت مصرف می کنند. همچنین کودکان گروه خونی A که مقادیر زیادی گوشت و لبنیات می خورند، مبتلا به دیابت می شوند.

کودکانی که دیابت دارند معمولا با اضافه وزن، مقادیر بالای کلسترول و فشار خون بالا روبه رو هستند. علایمی که نشانگر رژیم غذایی نامناسب و کمبود تحرک است. در این حالت تمامی گروههای خونی مستعد ابتلا به بیماری قند هستند. تنها راه معالجه دیابت کودکان ورزش و غذای مناسب است. مصرف ویتامین B کمپلکس و پیروی کامل از دستورات غذایی گروه خونی مفید خواهد بود و میزان انسولین را متعادل خواهد کرد. ضمن تأکید میکنم با پزشک معالج در مورد استفاده از انواع مکمل مشورت نمایید، زیرا در صورت حفظ رژیم غذایی و مصرف داروهای گیاهی ممکن است نیاز شما به دارو کمتر شود و یا بتوانید تعادلی ایجاد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *