تا به حال از ارتباط تنگاتنگ گروه خونی و سلامتی خود آگاه شده اید. امیدوارم متوجه این نکته نیز باشید که حتی زمانی که در شرایط خاصی هم هستید، می توانید بر خود غلبه نمایید. برنامه غذایی گروه خون شما تضمین کننده یک عمر سلامت است. در بخشهای بعدی ما مطالب کاملتری درباره موضوعات پزشکی که شامل همگان می شود و همچنین استفاده از اطلاعات گروه خونی برای انتخاب بهترین راه سلامتی را توضیح می دهیم.

گروه خونی

برای مشاوره در زمینه کاهش سایز سریع کلیک کنید.

برای گروه خونی ابتدا داروهای مخدر و درمانهایی که امروزه بسیار رایج است را مورد توجه قرار خواهیم داد. هزاران سال است که از انواع مخدر به عنوان دارو استفاده می شود. هنگامی که جادوگر قبیله یا حکیم معجونی را آماده می کردند، جوشانده به دست آمده فقط خاصیت دارویی نداشت، بلکه دارای قدرت روحی نیز بود. گرچه اغلب معجونها بدبو و ناخوشایند بودند، اما اثری جادویی داشتند و بیمار تلخی دارو را می پذیرفت و با خوشحالی آن را می نوشید و به امید شفا بود. امروز هم تفاوت زیادی ایجاد نشده است. پزشکان در تجویز داروها زیاده روی می کنند و ما در مصرف آنها افراط می کنیم. با وجود این، برخلاف عقیده پزشکان درمان طبیعی که کلیه مواد دارویی و مقادیر تجویز آنها را نفی می کنند، معتقدم که باید نظری منطقی تر و در عین حال انعطاف پذیرتر داشته باشیم.

اکثر روشهای داروسازی به گونه ای طراحی شده که داروها بر گروه کثیری از مردم تأثير بگذارد و برای مداوای آنان در شرایط وخیم و خطرناک استفاده شود، اما به غیر از نقطه نظر داروسازی تمامی مواد مخدر سمی هستند و سموم انتخاب شده ای محسوب می شوند که بشر در طول قرنها برگزیده است. بسیاری دیگر سمم های پراکنده تری هستند که چندان گزینش نشده اند. بهترین نمونه اخیر انتشار مجموعه ای از داروهای مخدر است که توسط متخصصین در شیمی درمانی به کار می رود. هنگام از بین بردن سلولهای سرطانی توسط داروهای اخیر، بسیاری از سلولهای سالم نیز مورد حمله قرار می گیرند و نابود می شوند. (قصد من بدگویی از کار متخصصین نیست بلکه صرفا اثر دارو را توضیح می دهم).

گروه خونی

خبر خوب اینکه شیمی درمانی گاه مؤثر است و خبر بد علی رغم این که شیمی درمانی در بعضی مواقع مؤثر واقع می شود، اما بیمار به علت پیچیدگیهای مربوط به درمان از بین می رود. دانش جدید، جامعه پزشکی را با زیور شگفت انگیز داروسازی آراسته و معرض می کند و آنان در سراسر جهان پزشکان خیرخواهی بوده اند، اما آیا ما به اندازه لازم در مصرف آنتی بیوتیکها و واکسنها دقت کرده ایم؟ شما از کجا می دانید مناسبترین دارو برای خود، خانواده و کودکانتان کدام است. در اینجا باز هم گروه خون به سؤالات شما پاسخ می دهد.

گروه خونی شمار افزونی داروها

گروه خونی :زنجيره گسترده ای از داروهای اضافی برای انواع بیماریها از سردرد گرفته تا دردهای موضعی و ناراحتیهای گوارشی وجود دارند. مصرف این نوع داروها به نظر آسان و ارزان می رسد، ضمن اینکه اثر درمانی سریعی نیز دارند. به عنوان پزشک درمان طبیعی استفاده از این نوع داروها را همواره منع می کنم، زیرا جایگزینهای طبیعی وجود دارند که در اکثر مواقع حتی بهتر از داروهای شیمیایی مؤثر واقع می شوند. ضمن اینکه عوارض جانبی برخی از این داروها به هنگام مصرف برای بیمار خطرناک است از جمله

  • آسپرین که برای رقیق سازی خون به کار می رود برای افراد دارای گروه خونی Oکه به طور طبیعی دارای خون رقیق هستند، مناسب نیست. مصرف این دارو می تواند ایجاد عفونت و یا امراض خطرناک کند

  • آنتی هیستامین می تواند فشار خون را افزایش دهد. عاملی که بخصوص برای دارندگان گروه خونی A و AB خطرناک است. مصرف این دارو همچنین ایجاد خواب آلودگی و وخیم تر شدن مشکلات پروستات خواهد کرد.

  • عادت به مصرف انواع ملین باعث یبوست مزمن و اختلال در اجابت مزاج می شود. این نوع داروها بخصوص برای بعضی افراد( دارندگان گروه خون O) مضر است. و داروهای ضد سرفه، گلودرد و سینه درد اغلب عوارض جانبی به اضافه افزایش فشارخون، خواب آلودگی و سرگیجه دارند.

بنابراین پیشنهاد میکنم قبل از اینکه به انبوه داروها پناه ببرید تا سردرد، قولنج و یا هر نوع ناراحتی را تسکین دهید، علل پیدایش آن را جست و جو نمایید. اغلب علت بروز چنین دردهایی غذاهایی که مصرف کرده اید و یا فشارهای عصبی است. مثلا میتوانید از خود سوال کنید:

  • آیا سردرد من ناشی از نوعی تنش نیست؟

  • آیا دلیل سنگینی معده ام به خاطر خوردن غذایی که با رژیم گروه خون من ناسازگار بوده نیست؟ • آیا علت ناراحتی سینوس هایم که در نتیجه مخاط زیاد است به خاطر مصرف مواد غذایی که باعث ترشح مخاط می شوند نیست؟ (مانند گندم برای گروه خونی O )

  • آیا علت سرماخوردگی من نتیجه ضعف سیستم ایمنی نیست؟

  • آیا دلیل گرفتگی بینی، برونشیت و مشکل تنفسی من به خاطر ترشح بیش از اندازه مخاط در گلویم نیست؟

  • آیا دندان درد من به علت عفونتی است که از آن بی خبر هستم و به موقع به پزشک مراجعه نکرده ام؟

  • آیا دلیل ناراحتیهای دفع به خاطر استفاده بیش از حد داروهای ملین نیست؟ با در نظر گرفتن گروه خونی علاوه بر سؤالات فوق و ریشه یابی علل وقوع آنها تأكید می کنم در صورت مشاهده علائم هشداردهنده حتما به پزشک مراجعه کنید. ضعف، بی حالی، سرفه، تب، تنگی نفسی و اسهال علامت مشکلات جدی هستند. به خاطر داشته باشید که با مصرف داروهای مسکن باعث التیام موقتی درد خواهید شد، اما علت اصلی ایجاد آن در شما پنهان خواهد ماند. برای دردها، ناراحتیها و مشکلات گاه به گاه جایگزینهایی طبیعی وجود دارند که می توانید بجای انبوه داروهای مسکن از آنها استفاده کنید. این نوع جایگزینهای طبیعی به صورت انواع کپسول، دم کرده، پودر، کمپرس، عصاره یا شربت دسترس هستند. برای تهیه دم کرده گیاهی می توانید ابتدا آب را بجوشانید و سپس گیاه را درون آن ریخته و بگذارید تا حدود پنج دقیقه بماند. به علایم مخصوص هر گروه خونی توجه نمایید

  • گروه خونی

قابل استفاده برای تمامی گروه خونی

سردرد

بابونه                         سنبل الطیب

سینوزیت∆†

شنبلیله                   آویشن

درد مفاصل

یونجه●                  کلسیم                   حمام با کمک اپسوم (سولفات دو منیزی) دم کرده اکلیل کوهی

گوش درد

قطره مخلوط سیر – نبک و روغن زیتون

دندان درد سیر خرد شده (به صورت آدامس بجوید یا روی دندان بمالید)

روغن میخک یا خود آن (جویده یا مالیده شود)

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *