توینا و تاثیر آن در کاهش وزن و لاغریReviewed by Mehdi kh on May 14Rating: 5.0

در ابتدا باید بدانیم که عملکرد توینا یا طب فشاری چیست ؟ طب فشاری یکی از انواع درمان در آسیا می باشد  در این طب نقاطی از بدن تعریف می شود . این نقاط معمولا همان نقاطی هستند که در طب سوزنی نیز استفاده می شود. طب فشاری معتقد است که از طریق کانال های نامرئی جریان انرژی حیاتی به نام کیچی جریان می یابد . این طب 12 کانال بزرگ را متصور است و شبکه های اند ام های بدن را به یکدیگر متصل می کند . این کانال‌ها سیستم ارتباطی را در سراسر بدن سازماندهی می‌کنند. کانال‌ها از نوک انگشتان شروع می‌شوند، به مغز متصل می‌شوند، و سپس به یک عضو دیگر یا یک کانال دیگر متصل می‌شوند . با این اوصاف اگر یکی از این کانال ها از دست برود ممکن است بیماری رخ دهد . از طریق این طب می توان تعادل را به بدن برگرداند و بیماری ها را درمان کرد . از طب فشاری  برای کاهش وزن هم استفاده می شود .

برای رسیدن به تناسب اندام با مشاورین ما  در کلینیک رسپینا مشورت کنید .

عملکرد طب فشاری چگونه است ؟

خوب است که بدانید طب فشاری چه کاری انجام می دهد و چگونه . متخصصان طب فشاری از دست‌ها، آرنج، پاها، ماساژ و یا دستگاه‌های خاصی استفاده می‌کنند تا فشار متفاوتی را به کانال‌های مختلف بدن وارد کنند .هر جلسه طب فشاری معمولاً حدود یک ساعت طول می‌کشد. اگر نتیجه ی بهتری بخواهید ، با توجه به نوع بیماری و شدت و ضعف آن تعداد جلسات مورد نیاز تعیین می‌شود . خوب است بدانید که  هدف از طب فشاری و یا سایر انواع طب آسیایی بازگرداندن سلامت و تعادل به کانال‌های بدن و تنظیم نیروهای یین و یانگ  انرژی منفی و مثبت به بدن است. برخی از طرفداران طب فشاری، این طب را نه تنها برای درمان بیماری‌های جسمی، بلکه برای درمان بیماری‌های روحی و افسردگی  هم مؤثر می دانند. اما آیا پزشکی مدرن هم طب فشاری و قواعد ان را موثر می داند و به رسمیت می شناسد .

در طب مدرن اگرچه ممکن است وجود کانال‌ها و نقاط حساس در بدن رد شود، ولی نتایج به دست آمده از طب فشاری انکار ناپذیر است و این نتایج را معمولاً به عواملی مانند کاهش تنش عضلانی، بهبود گردش خون و یا تحریک اندورفین‌ها، که به طور طبیعی باعث کاهش درد می‌شود، مرتبط می‌دانند .طب فشاری یکی از مدل‌های باستانی ماساژ نقطه‌ای بدن است که بر اساس فرضیات طبی سنتی چینی سبب افزایش انرژی بدن می‌شود . شما می توانید با فشار دادن نقاط خاصی از بدن، جریان انرژی را افزایش داده و سبب عملکرد هرچه بهتر بدن بشوید. این ورزش و ماساژ از ۲ هزار سال پیش تاکنون در میان مردم رواج داشته است و برخی از مردم از تاثیرات ویژه آن در افزایش متابولیسم بدن و کاهش وزن هم سخن گفته‌اند .

نقاط حساس بدن – افزایش سوخت و ساز – متابولیسم – کاهش وزن  :

خیلی ساده و با انجام برخی حرکات مشخص می توانید آرامش را به بدن برگردانید و وزن خود را کاهش دهید . البته قبل از شروع حرکات چند تنفس عمیق و صحیح بکشید و سپس شروع کنید .

قسمت پل بینی یا بین دو چشم  :

برای انجام این حرکت در مقابل آینه بایستید، نقاط فشار در بین چشم‌های خود که همان پل بینی هستند را پیدا کنید. با انگشتان دست از داخل چشم به طرف بینی فشار داده و بکشید

قسمت بالای عضله ذوزنقه‌ای موازات نوک سینه :

نقطه ی مورد نظر را به در ستی پیدا کنید این نقطه در پشت بدن، جایی که گردن و شانه به هم می‌رسد واقع شده است و دقیقا به موازات نوک سینه شما است. این نقطه را در سمت چپ بدن به مدت ۱ دقیقه فشار دهید. سپس نقطه مقابل آن یعنی در سمت راست بدن را فشار دهید. این حرکت باید هر روز به مدت 1 دقیقه برای هر طرف تکرار شود .

قسمت جناغ سینه  :

برای پیدا کردن این نقطه باید به دنبال این نقطه در بالای شبکه عصبی حفره شکمی و درست روی جناغ سینه واقع شده است باشید . این منطقه را هر روز یک دقیقه فشار دهید و به مرور شاهد کاهش وزن خود باشید .

 قسمت شکم :

روی شکم نقاط فشار زیادی وجود دارد که با فعال کردن آنها می‌توانید سرعت متابولیسم بدن را افزایش دهید و در نتیجه، سریع‌تر وزن کم کنید. انگشتان دست خود را روی شکم در ناحیه زیر ناف بگذارید و یک دقیقه فشار دهید. این تمرین را نیز باید هر روز تکرار کنید .

قسمت عضله های شکم :

باید زیر سینه و بالای معده را با انگشتان به سمت بالا فشار دهید و باید هر روز این حرکت را تکرار کنید .

قسمت آرنج :

برای قسمت آرنج قسمت داخلی ان را در نظر بگیرید . بخش داخلی آن از دیگر نقاط فشار است که می‌توانید هر روز یک دقیقه فشار دهید  و اثرات ان را در کاهش وزن ببنید .

قسمت زانو :

با ماساژ دادن زانو ها  و تکرار این ماساژ هر روز  متابولیسم بدن را افزایش می دهید و به این ترتیب لاغری می شوید ماساژ زانو ها را فراموش نکنید .

قسمت وسط پیشانی :

تا کنون خیلی برای همه ی پیش امده که وقتی خسته می شویم ، وسط پیشانی، نقطه میانی ابروها را فشار می‌دهیم. این نقطه درست در بالای بینی واقع شده است و شما می‌توانید با فشار یک دقیقه‌ای در هر روز از خستگی و فشار بدن کاسته و موجب افزایش سوخت‌وساز بدن بشوید

قسمت شقیقه :

شقیقه  درست در کنار گوش و روی شقیقه واقع شده است و با فشار دادن آن،  می توانید سوخت‌وساز بدن تان را  افزایش دهید .

قسمت بالایی لب :

خوب است بدانیدکه لب بالا نقطه ی وسط لب از دیگر نقاط فشار در طب فشار یا آکوپرشر است. این نقطه را نیز هر روز یک دقیقه فشار دهید .

قسمت دست ها :

ماساژ دست ها ضمن اینکه به کاهش وزن کمک می کند بسیار لذت بخش هم هست قسمت بین شست و دیگر انگشتان دست را هر روز فشار دهید زمان آن مانند باقی مراحل همان یک دقیقه کافی است .

برای رهایی از چاقی با ما تماس بگیرید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − دوازده =