یکی از گیاهانی که برای کاهش وزن استفاده می شود گیاه تریفالا است . در همین ابتدا خوب است بدانید که که گیاه تریفالا که از سال ها پیش به عنوان یک داروی درمانی استفاده می شود. و این گیاه برای سلامت و تناسب اندام بی نظیر است. این گیاه از دوران باستان در طب سنتی آیورودا به عنوان یک درمان چند منظوره برای علائمی از بیماری های معده تا پوسیدگی های دندانی مورد استفاده قرار می گرفته است. همچنین اعتقاد بر این است که باعث افزایش طول عمرو تناسب اندام و سلامت و کاهش وزن و لاغری می شود .

این یک داروی چند گیاه است ، به این معنی که از چندین گیاه دارویی مختلف تشکیل شده است. فرمولاسیون های چند گیاهی در طب آیورودا ، یک سیستم سنتی که بر پیشگیری از بیماری و ارتقا سلامت تأکید دارد ، مورد استفاده عموم قرار می گیرد . در این مقاله بیشتر درباره ی تریفالا شرح خواهیم داد با ماه همراه شوید  .

عملکرد گیاه تریفالا در کاهش وزن چگونه است 

گیاه تریفالا

بررسی ها و پژوهش ها نشان داده اند که تریفالا ممکن است به کاهش چربی ، به ویژه در ناحیه شکم کمک کند در یک مطالعه موشهایی که از رژیم غذایی پرچرب همراه با تریفالا تغذیه می کردند ، در مقایسه با موشهایی که از مکمل تریفالا استفاده نکردند ، کاهش قابل توجهی در وزن بدن ، انرژی دریافتی و چربی بدن داشتند. مطالعه دیگری بر روی تعدادی بزرگسال چاق نشان داد که کسانی که ده گرم پودر تریفالا روزانه مصرف می کنند ، نسبت به افرادی که داروهای دیگر دریافت کرده اند ، کاهش وزن ، دور کمر و دور لگن را تجربه می کنند. می توان از تریفالا برای لاغری استفاده کرد و از فواید ان سود برد .

ترکیب تریفالا و بیب هیتاکی

باید بدانید که بیب هیتاکی درخت بزرگی است که به طور معمول در جنوب شرقی آسیا رشد می کند. از میوه درخت به عنوان درمان بیماری های شایع مانند عفونت های باکتریایی و ویروسی استفاده می شود. این گیاه حاوی تانن ها ، اسید الاژیک ، اسید گالیک ، لیگنان ها و فلاون ها ، همراه با بسیاری از ترکیبات گیاهی قدرتمند دیگر است که تصور می شود مسئول کیفیت دارویی آن هستند. این داروی گیاهی قوی کاربردهای گوناگونی دارد و ممکن است به درمان طیف وسیعی از مشکلات جواب خواهد داد  به طور خاص ، بیب هیتاکی برای خواص ضد التهابی مورد مطالعه قرار گرفته است در یک مطالعه  این گیاه به طور قابل توجهی سطح اسید اوریک را در بیماران مبتلا به نقرس کاهش داد ، یک بیماری التهابی که با تجمع اسید اوریک در بدن مشخص می شود بیب هیتاکی همچنین معمولاً در داروی آیورودا برای درمان دیابت و تنظیم بی نظمی قند خون استفاده می شود. این بدان دلیل است که بیب هیتاکی سرشار از اسید گالیک و اسید الاژیک است ، دو ماده شیمیایی گیاهی که اثرات مفیدی بر سطح قند خون ، حساسیت به انسولین و وزن بدن دارند. این مواد شیمیایی گیاهی به ترشح انسولین از لوزالمعده کمک می کند و نشان داده شده است که قند خون بالا را کاهش می دهد و مقاومت به انسولین را در مطالعات حیوانی بهبود می بخشد.

ترکیب تریفالا و هلیله ی سیاه

باید بدانید که این یک درخت دارویی است که در سراسر خاورمیانه ، هند ، چین و تایلند رشد می کند. از میوه کوچک و سبز درخت ترمینالیا به عنوان دارو استفاده می شود. این یکی از اجزای اصلی تریفالا است . هاریتا در آیورودا بسیار مورد احترام است و اغلب او را  پادشاه داروها  می نامند از زمان های بسیار قدیم به عنوان درمانی برای تعدادی از بیماری ها از جمله بیماری های قلبی ، آسم ، زخم ها و بیماری های معده استفاده می شود. هاریتاکی حاوی مواد شیمیایی مانند ترپن ها ، پلی فنول ها ، آنتوسیانین ها و فلاونوئیدها است که همگی دارای مزایای قدرتمندی برای سلامتی هستند . تحقیقات نشان داده است که هلیله ی سیاه دارای خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی قوی است. علاوه بر این ، از داروی هاریتاکی در داروهای آیورودا برای درمان مشکلات گوارشی مانند یبوست استفاده می شود. مطالعات حیوانی نشان داده است که درمان با هاریتاکی باعث افزایش زمان انتقال روده می شود ، که می تواند به رفع یبوست کمک کند .

ترکیب تریفالا و انگور فرنگی یا همان آملا

 بایدبدانید که آملا که بیشتر به عنوان انگور فرنگی هندی شناخته می شود ، نقش مهمی در طب آیورودا دارد. این یکی از قدیمی ترین میوه های خوراکی شناخته شده در هند است. آملا میوه خوراکی یک درخت کوچک تا متوسط ​​است که در سراسر هند رشد می کند. طعم ان ترش و تیز و بافتش الیافی است .به همین دلیل ، انگور فرنگی هندی اغلب ترشی می اندازند، در شربت قند خیس می شوند و یا پخته می شوند تا طعم و مزه آنها بهتر شود. از انگور فرنگی هندی و عصاره آن در داروی آیورودا برای درمان علائمی مانند یبوست و همچنین در پیشگیری از سرطان استفاده می شود. انگور فرنگی هندی بسیار مقوی و سرشار از ویتامین سی ، اسیدهای آمینه و مواد معدنی است. آنها همچنین حاوی ترکیبات گیاهی قدرتمندی مانند فنل ها ، تانن ها ، اسید فیلبلیک ، روتین کورکومینوئیدها و آمبلیکول هستند تحقیقات نشان می دهد که انگور فرنگی هندی دارای خواص ضد سرطانی قوی است و میتوانداز سرطان ها پیشگیری کند .

مزایا و معایب مصرف تریفالا چیست :

گیاه تریفالا

باید بدانید که تریفالا به عنوان درمانی برای تعدادی از بیماری های شایع و راه پیشگیری از بیماری های مزمن استفاده می شود. این ترکیب خاصیت ضد التهابی دارد . تریفالا حاوی تعدادی آنتی اکسیدان است که عملکردهای محافظتی را در بدن انجام می دهند. این شامل ویتامین سی و فلاونوئیدها، پلی فنولها، تانین و ساپونین، همراه با دیگر ترکیبات گیاهی قوی این ترکیبات به مبارزه با استرس اکسیداتیو ناشی از رادیکال های آزاد کمک می کنند. ثابت شده است که رژیم های غذایی حاوی آنتی اکسیدان خطر بیماری های قلبی ، برخی سرطان ها ، دیابت و پیری زودرس را کاهش می دهد. تحقیقات نشان داده است که مکمل با آنتی اکسیدان ها ممکن است فوایدی نیز داشته باشد ، از جمله موجب محافظت در برابر بیماری های قلبی ، بهبود عملکرد ورزشی و کاهش  التهابات می شود . راجع به معایب این گیاه باید بدانید که این ترکیب ایمن است اما ممکن است گاهی به ندرت مشکلاتی را سبب شود که عبارتند از : به دلیل اثرات ملین طبیعی ممکن است باعث اسهال و ناراحتی شکمی،  به خصوص در دوزهای بالا شود . علاوه بر این ، ممکن است با برخی از داروها از جمله داروهای رقیق کننده خون مانند وارفارین تداخل داشته باشد و یا اثر بخشی آنها را کاهش دهد.حتما قبل از مصرف با پزشک تان مشورت کنید وبعد اقدام به مصرف و کاهش وزن کنید .

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *