افراد با یکدیگر همدردی و همدلی می نمایند و از فواید و سختی های روش های مختلف لاغری با هم صحبت می کنند. افرادی که توانسته اند به خوبی وزن خود را تنظیم کنند، می توانند رهبر خوبی برای گروه باشند و به دیگران در انتخاب روش های مناسب یاری برسانند.

برای مشاوره در زمینه لاغری تماس بگیرید.

چگونه می توان از عوامل روان شناختی برای مهار چاقی کمک گرفت؟

گاهی چاقی علل روانشناختی دارد یعنی فرد به طور ناخودآگاه برای فرار از هیجانات، نگرانی یا اضطراب پرخوری می کند. با دادن شناخت به این افراد چه از طریق شرح حالی که خود آنها با اطرافیان شان ارائه میدهند و چه به وسیله نشان دادن فیلم هایی از پرخوری شان در هنگام خشم، هیجان یا ناراحتی، می توان به کاهش این رفتارها کمک کرد.

آموزش مهارت های حل مسئله، مهار خشم و هیجانات، و تمرین آرام سازی نیز از جمله راه هایی هستند که می توانند مانع از گرایش به خوردن در هنگام این گونه هیجانات شوند.افکار منفی را دور بریزید و اعتماد به نفس چاقی خود بهتر مقابله نمایید.

خود را تقویت کنید تا بتوانید با برای کنترل چاقی با کمک مشاوره های روان شناختی می توان نشانه های خشم، اضطراب، عصبانیت و استرس را شناسایی کرد و زمینه های لازم برای مهار خشم و هیجان را به فرد آموزش داد تا پناه بردن به غذا را تنها راه مقابله با این احساسات نداند و هرگاه به طور ناخودآگاه برای فرار از این مسائل به خوردن پناه برد، به سرعت بتواند آن را شناسایی و متوقف کند و راه های مناسب غلبه بر احساسات و هیجانات را جایگزین خوردن کند.

چگونه با پرخوری مقابله کنیم؟

بعد از این که با دلایل پرخوری تان آشنا شدید، باید سعی کنید که این عادت را در خود تغییر دهید و سالم تر غذا بخورید. با کمتر کردن غذایتان از خطر اضافه وزن و بیماری های قلبی هم دور خواهید ماند.

لباس های قدیمی تان هم باز اندازه تان خواهند شد؟

سرگرمی دیگری جز تماشای تلویزیون همراه با خوردن تنقلات پیدا کنید. پرخوری به عنوان نوعی اختلال در نظ
برای کنار گذاشتن این عادت، هنگامی که حوصله تان سر رفته است و مشغول تماشای تلویزیون هستید، سعی کنید که خود را با سرگرمی دیگری غیر از خوردن مشغول کنید.

خوردن برای شما ممکن است مثل یک سرگرمی باشد، ولی سرگرمی خوبی نیست که در برنامه کارهای روزانه تان از آن نام ببرید. سعی کنید خود را با فعالیت هایی از قبیل، موسیقی با ورزش و یا حتی حل کردن جدول سرگرم نگه دارید. ممکن است این کارها به راحتی تلویزیون تماشا کردن نباشند، اما به هر حال بهتر و بی ضررتر از آن هستند.

دنبال یک سنگ صبور باشید اگر برای این پرخوری می کنید که فکرتان را از فشارها و ناراحتی های عصبی دور کنید، کار بسیار اشتباهی است، به جای آن می توانید با دوستان یا اعضای خانواده تان صحبت کنید و از ناراحتی هایتان برای آنها بگویید. این کار باعث می شود که بهتر و سریع تر با مشکلات تان کناربیایید.

دست هایتان را مشغول نگاه دارید

اگر در حال ترک سیگار یا مواد اعتیادآور خوردنی هستید، سعی کنید که دست هایتان همیشه مشغول کاری باشد. گذشته از مشغول نگه داشتن دست ها می توانید با آدامس جویدن کمی از میل به پرخوری خود را کم
کنید.

نخوردن یا کم خوردن صرف، باعث کاهش وزن نمی شود، فرد باید با تغییر عادت های روزانه خود به غذا خوردنش نظم بدهد.به غذا خوردن تان نظم دهید عادات غذایی و مواد غذایی مصرفی خود را بررسی کنید. اگر می بینید که بشقاب تان همیشه از غذا لبریز است، باید حتما مقدار غذایتان را کم کنید.

سعی کنید برای غذا خوردن یک برنامه دقیق روزانه یا هفتگی تنظیم نمایید. این کار باعث می شود که از خوردن تنقلات در بین وعده های غذایی هم خودداری کنید. بهتر است به جای سه وعده غذای مفصل، غذای مصرفی تان را در شش وعده صرف کنید.

به باشگاه های ورزشی بروید تمرین های ورزشی را شروع کنید. با بالا رفتن سن، بدون این که مقدار غذای مصرفی تان کم شود، فعالیت بدنی تان روز به روز کمتر می شود و با توجه به این که سوخت و ساز بدن در سنین بالاتر کند می شود، باید بیشتر مراقب غذا خوردن خود باشید. می توانید این مسئله را با انجام دادن تمرینات ورزشی حل کنید. این کار باعث می شود که سوخت و ساز بدنتان سریع تر شود.

تقسیم کردن مقدار غذای لازم برای بدن به وعده های متعدد در روز، روش خوبی برای کاهش وزن است.
آرام غذا بخورید اگر نحوه آماده کردن و پختن غذاهای مقوی را یاد بگیرید دیدگاه تان در مورد غذا تغییر می کند. اگر سرعت غذا خوردنتان را پایین بیاورید و سعی کنید که در حین غذا خوردن روی طعم و مزه غذا متمرکز شوید، بسیار کمتر راغب خواهید شد که بیش از نیازتان غذا بخورید.

آرام غذا خوردن مزیت دیگری هم دارد و آن این است که مغزتان فرصت خواهد داشت تا محاسبه کند که چه موقع سیر شده اید و باید دست از غذا خوردن بکشید.پی بردن به تفاوت بین احساس گرسنگی واقعی و گرسنگی کاذب، غذا خوردن در زمان های معین، توجه کردن به غذا، آهسته غذا خوردن، دوری کردن از موقعیت های وسوسه انگیز، آموختن شیوه درست غذا خوردن و تغییر دادن آگاهانه برنامه غذایی، می توانند باعث کم شدن اشتهای شما شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =