چگونه با استفاده از تردمیل چربی سوزی کنیم ؟Reviewed by Mehdi kh on Jul 8Rating: 5.0

برای کم کردن وزن تان معمولا دست به دامان ورزش و رژیم می شویم و بعد به دنبال روش های دیگر می رویم ، برای سریع تر لاغر شدن برخی افراد ، به مصرف قرص های چربی سوز روی می آورند درحالی که برخی دیگر بر رژیم های غذایی متمرکز می شوند اما در این میان کسانی هستند که روند کاهش وزن را ترکیبی از ورزش و یک رژیم متعادل می دانند. در این مقاله به شما وزن کم کردن و چربی سوزی با تردمیل را یاد می دهیم.

برای رهایی از چاقی با ما تماس بگیرید .

در ابتدا باید قبل از آنکه به سراغ برنامه کاهش وزن با  تردمیل بروید بدانید که ضربان قلب هنگام رسیدن به چربی سوزی نقش بسیار مهمی را ایفا می کند . به همین دلیل است که معمولا تردمیل های مدرن امکان بررسی تعداد کالری سوزانده شده و ضربان قلب هدف را دارند . هنگام ورزش باید اطمینان حاصل کنید که ضربان قلب در نقطه چربی سوزی قرار دارد . بر اساس  این فرمول می توانید حداکثر ضربان قلب را به دست آورید : برای آقایان سن را از عدد 220 و برای خانم ها  سن را از عدد 226 تفریق کنید . باید به این نکته توجه داشته باشید که  یادگیری اصول استفاده از تردمیل ضروری است .

چربی سوزی با استفاده از ترد میل :

در ابتدا باید روی تردمیل قدم های کوتاه بردارید .این تصور درست نیست که هرچه گام های بلندتر بردارید پس کاهش وزن سریعی خواهید داشت ، زیرا در واقع مشغول تلف کردن انرژی هستید . گام های بلند نیاز به تلاش بیشتری دارند اما سبب افزایش کارآیی نخواهند شد . بهتر است گام های کوتاه بردارید، ترجیحا در هر مرحله 3 ثانیه پاهایتان از سطح تردمیل فاصله بگیرد . به این ترتیب با افزایش زمان خود ، چربی بیشتری بسوزانید .

هنگام راه رفتن فقط به قسمت انتهای بدن خود تمرکز نکنید .معمولا هنگام قدم زدن برروی تردمیل بیشترین تمرکز شما بر قسمت تحتانی است اما در عین حال باید به حرکت بازوان نیز دقت کرد ، زیرا سبب تخلیه انرژی می شوند . در حین قدم زدن بازوان را باید کنار خود نگه دارید و هنگامی که شروع به دویدن آهسته کردید ، بازوها باید زاویه ای 90درجه در دو طرف بدن داشته باشند و مانند پاندول ساعت هماهنگ با حرکت پاها عقب و جلو بروند .  باید به خودتان فشار بیاورید و راحت نگیرید .

باید بدانید که سه عامل شدت و مدت زمان و فرکانس بسیار مهم است و باید به ان ها توجه داشته باشید . اگر هرسه این عناصر در تعادل باشند چربی سوزی متراکم خواهد بود زیرا بدن سازگار می شود . طبیعتا می خواهید هرسه این عناصر را با یکدیگر افزایش دهید اما در واقع نباید آن ها را به طور همزمان انجام داد زیرا روش درست این است که یکی از آن ها را انتخاب کرده و طی یک هفته بر روی آن متمرکز شوید . در دو هفته بعدی بر دو عنصر دیگر متمرکز شوید زیرا این گونه بدن چربی سوزی را بهتر انجام خواهد داد .

یادتان نرود دسته های کنار تردمیل را نگه دارید . گام برداشتن در سراشیبی نسبت به سطح زمین انرژی بیشتری می خواهد اما هنگامی که وزن خود را برروی میله های تردمیل منتقل می کنید در واقع کالری کمتری خواهید سوزاند.باید تمرین هایتان متناوب باشد تا تاثیر خود را بگذاردو چربی سوزی کنید . برای شروع ابتدا کمی بدوید تا ضربان قلب افزایش یابد و به تدریج سرعت خود را افزایش دهید تا چربی سوزی آغاز شود .سپس مجدد بدنتان را سرد کرده و تمرین را آغاز کنید . فقط توجه داشته باشید که بیش از حد سرعت خود را افزایش ندهید زیرا باعث از دست رفتن انرژی خواهد شد و دیگر توانایی انجام فعالیت نخواهید داشت . مطالعات نشان داده است که تمرینات متناوب با شدت بالا در زمان استراحت باعث چربی سوزی بیشتری می شوند .

باید به شیوه ی صحیح قدم بردارید و راه بروید . پس از آنکه اصول استفاده از تردمیل را آموختید وقت آن رسیده است که برروی قدم زدن خود نیز متمرکز شوید تا چربی سوزی آغاز شود . قدم زدن صحیح در عین حال با حفظ سرعت، باعث سوزاندن بیشتر از سیصدکالری در هر جلسه خواهد شد .

اگر مبتدی هستید بهتر است به نکات زیر توجه کنید :

خوب است توجه کنید که تمرینات برای افراد مبتدی باید به مدت زمان 20 دقیقه و 3 الی4 بار در هفته و تا 3الی4 هفته ادامه دار باشد . ضربان قلب هدف در هنگام گرم شدن و سرد شدن باید بین 55-65 درصد از ضربان قلب حداکثر باشد . ضربان قلب هدف در هنگام ورزش :باید 65-75 درصد از حداکثر ضربان قلب باشد .پس به تعداد ضربان قلب تان خیلی توجه کنید .

نمونه ی یک برنامه ی چربی سوزی با ترد میل :

در ابتدا باید گرم شوید . مدت زمان دو دقیقه ،  در 2 دقیقه بعدی شیب را 0.5 و سرعت را 2.4 کیلومتر در ساعت اضافه کنید .

اول اینکه : مدت زمان 30 ثانیه ، شیب 1/5درصد وسرعت 3/6کیلومتر بر ساعت

دوم: :طول 30 ثانیه ، شیب 1/5درصد و سرعت 4کیلومتربر ساعت

سوم :مدت زمان 30 ثانیه ، شیب یک درصد و سرعت4 کیلومتردر ساعت

چهارم :مدت زمان 30 ثانیه ، شیب 5/0 درصد و سرعت5کیلومتر بر ساعت

پنجم : مدت زمان 30 ثانیه و سرعت 6/4 کیلومتردر ساعت

ششم :مدت زمان 30 ثانیه ، شیب 5/0 درصد و سرعت 5 کیلومتر بر ساعت

هفتم : مدت زمان 30 ثانیه ، شیب یک درصد و سرعت 4.8کیلومتر در ساعت

هشتم: طول 30 ثانیه ، شیب 1.5 درصد و سرعت 4 کیلومتر در ساعت

سرد کردن بدن را فراموش نکنید  : مدت زمان 2 دقیقه ، شیب 0.5 درصد، سرعت 3.2کیلومتر در ساعت دقیقه دیگر را در شیب صفر درصد و سرعت 2.4کیلومتر در ساعت ادامه دهید .برای کسانی که مدتی است ورزش می کنندو مبتدی نیستند باید تمریناتی به مدت 30 دقیقه به تعداد 5 -4بار در هفته و در عرض3-4 هفته انجام دهید .

برای رهایی از چاقی با ما تماس بگیرید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + یک =