وقتی به سفر می رویم معمولا نمی توانیم به رژیم خود پایبند بمانیم زیرا جمع همیشه می گوید رژیم را بگذارید برای بعد و معمولا شما هم تسلیم شده و تابع جمع می شوید البته که نباید در سفر تسلیم شوید و رژیم خود را کنار بگذارید با مقاله ی ما همراه باشید تا بدانید چگونه درسفر می شود رژیم غذایی را رعایت کرد و خوش گذراند .

برای داشتن یک رژیم اصولی و مناسب بدن خود با ما تماس بگیرید .

میان وعده ها ی سالم بخورید :

در سفر به جای تنقلات چرب و شور و ناسالم مثل پفک و اسنک و چیپس مقداری اجیل و یا مغزیجات باخود ببرید و درهنگامی که احساس گرسنگی می کنید میل کنید می توانید از میوه ها هم استفاده کنید .

اگر به رستوران می روید رستوران سنتی را انتخاب کنید :

معمولا وقتی در سفر هستیم بچه ها و جوان تر ها فست فود را ترجیح می دهند و ما هم مجبور می شویم فست فود بخوریم امارها نشان می دهد که در رستوران هایی که فست فود صرف می شود مقدار کالری و چربی از رستوران های سنتی بسیار بالاتر است . حجم یک پیتزا و یا ساندویچ نباید ما را درتخمین میزان کالری و یا چربی فریب دهد . فست فود ها چون معمولا سرخ کردنی هم هستند اشتها را بیشتر تحریک می کنند و معمولا حجم بیشتری می خورید و دیرتر احساس سیری می کنید .

در طول سفر زیاد گرسنه نمانید :

در سفر معمولا چون اطرافمان شلوغ است و خوشحال هستیم هر کس خوراکی را بخورد ما را هم ترغیب می کند که از ان خوراکی و تنقلات بخوریم حتی اگر سیر باشیم . باید خوردن میان وعده را جدی بگیرید و با خوردن حجم کمی از آجیل و میوه های خشک یا میوه ها خود را همواره سیر نگه دارید و با خوردن میان وعده معمولا احساس سیری می کنید و به این ترتیب کمتر غذاهای پرحجم و سنگین می خورید و می توانید رژیم غذایی  خود را حفظ کنید .

سعی کنید در سفر با انگیزه و مصمم بمانید :

در طول سفر از طبیعت و مناظر لذت ببرید از آفتا ب استفاده کنید و اکسیژن خالص را نفس بکشید و همواره از سفر لذت ببرید بدون اینکه بخواهید مدام به غذا و پرخوری فکر کنید از انرژی افتاب استفاده کنید و خود را سرگرم کنید با گشت و گذار و صحبت و خنده و به خود انگیزه بدهید که باید رژیم خود را هم رعایت کنید تنها خودتان می توانید به خودتان انگیزه و انرژی بد هید .

اگر رستوران می روید به منو ی آن دقت کنید :

سعی کنید انتخابتان اگاهانه باشد و به جای غذاهای سرخ شده و چرب کباب سفارش دهید یا می توانید به جای کباب کوبیده که چرب و سنگین است جوجه کباب سفارش دهید و برنج هم کمتر مصرف کنید  هرگز سراغ سیب زمین سرخ کرده و سس و چربی نروید و به جای ان سالادو سبزیجات سفارش دهید و نان ها ی سبوس دار مصرف کنید و سعی کنید نان باگت مصرف نکنید شما می توانید با سفارشات سالم خود حتی بقیه را هم ترغیب کنید غذاهای سالم بخورند و مانند شما به سالمتی و سبک زندگی سالم اهمیت بدهند .

سعی کنید در طول سفر پروتئین بیشتر مصرف کنید :

در سفر که هستید باید سعی کنید به صورت هوشمندانه از گزینه هایی که پیش رو دارید پروتئین ها را انتخاب کنید این وعده ی غذایی به شما کمک می کند که مدت زمان طولانی تری احساس سیری کنید و دیرتر احساس گرسنگی کنید و این یعنی بهترین گزینه پروتئین ها هستند .

به نوشدنی هایی که مصرف می کنید دقت کنید :

در سفر معمولا بیشتر ما نوشابه های گازدار مصرف می کنیم و درکنار غذاهای پرچرب که کالری بالایی دارند این نوشیدنی ها هم کالری بسیار بالایی دارند و این یعنی اضافه وزن و برهم خوردن رژیم غذایی . بهترین گزینه این است که فقط آب معدنی بنوشید و می توانید در از دتاکس هم استفاده کنید و در اب نوشیدنی میوه بریزید اگر هم نمی توانید از نوشابه ها بگذرید حداقل از نوع رژیمی ان استفاده کنید که البته ان ها هم توصیه نمی شود . زیرا این نوشابه ها هم اگر کالری کمی داشته باشند اما موجب افزایش وزن هستند و بهتر است مصرف نشوند .

از انواع سوپ در سفر استفاده کنید :

قبل از اینکه غذای اصلی را شروع کنید مقداری سوپ بخورید و به این ترتیب هم بدنتان را با ویتامین ها قوی کنید و هم فیبر و مواد معدنی را به بدنتان برسانید و با خوردن سوپ قبل از غذا کمک کنید تا زودتر احساس سیری کنید می توانید مقدار زیادی سوپ درست کنید و بگذارید منجمد شود و هر زمانی که خواستید ان را گرم کرده و مصرف کنید .

میوه و سبزیجات یار همیشگی سفر :

درطول سفر حتما روزانه 5 وعده میوه  و سبزیجات مصرف کنید میوه را قبل از وعده ی اصلی و سبزیجات را همراه غذا یا به صورت سالاد به عنوان پیش غذا بخورید . اینگونه فیبر را به بدنتان می رسانید که بسیار مفید و لازم برای کاهش وزن است و هم عملکرد دستگاه گوارش را بهبود می بخشید و هم ویتامین ها و مواد معدنی بدنتان را تامین می کنید و البته سیستم ایمنی بدنتان را هم مقاوم می کنید . میوه ها هم سبب می شوند که دچار پرخوری و اضافه وزن نشوید و دلتان تنقلات چرب و ناسالم نخواهد .

ورزش کردن را در سفر فراموش نکنید :

می توانید یک سری حرکات کششی که بسیار ساده هستند را انجام دهید یا پیاده روی تند را انجام دهید نشستن در ماشین طولانی مدت ضرر دارد و بهتر است چندین حرکت ساده ی کششی را انجام دهید . اگر چایی می روید که کوهستانی است برای نیم ساعت یا بیشتر کوهنوردی کنید و تحرک داشته باشید و دیگران راهم به تحرک تشویق کنید همراه جمع انگیزه ی بیشتری خواهید داشت . با انجام نکاتی که اشاره شد می توانید سفر سالم و شادی را داشته باشید و رژیم غذایی خود را هم رعایت کنیدو بعد از سفر عذاب وجدان و استرس کم کردن وزن را نداشته باشید .

برای رسیدن به تناسب اندام تیم حرفه ای ما را انتخاب کنید . با ما تماس بگیرید .

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =