برای پرهیز از پرخوری و وارد کردن فشار زیاد بر دستگاه گوارش، فواصل بین وعده های غذا را تا حد امکان طولانی تر کنید. برای مثال، صرف دو وعده غذا با فاصله ی چهار ساعت یا نزدیک به آن، بهتر از صرف غذا هر یک ساعتیک بار است.

در پرهیز خرد نیز نمی توانید مواد غذایی غیرمجاز در پرهیز دوره ای را مصرف کنید. برای آشنایی با فهرست مواد غذایی غیرمجاز، به مقاله قبل سایت کلینیک رسپینا رجوع بفرمایید.

تنظیم وقت ورزش با پرهیز خرد

ورزش یکی از مهم ترین عوامل در رشد زیستی (بیولوژیکی) و فرایند جوان سازی است. فعالیتهای منظم ورزشی، به ویژه با دوره های کوتاه و فشرده، صرف نظر از اینکه در دوران پرهیز یا غیر پرهیز باشید، برای همه ی افراد کاملا ضروری است. به طور مشخص، ترکیب پرهیز خرد و برنامه ی ورزشی منظم، مؤثرترین سلاح شما در برابر چاقی مفرط، پیری و بیماری ها خواهد بود.

وقتی در دورهی پرهیز خرد به سر می برید، ورزش را در پایان ۱۶ ساعت پرهیز از غذا انجام دهید تا بلافاصله پس از پایان تمرینات با اندکی بعد از آن، قادر به خوردن غذا باشید. همه ی افراد باید فعالیت های ورزشی منظم، به ویژه دوره های فشرده و کوتاه مدت را انجام دهند.در انتخاب برنامه ی تمرینات ورزشی به کمکتان می آید. به منظور برنامه ی تمرینات مفصل تر، میتوانید به کتاب Paleo Workouts For Dummies رجوع کنید.

اجرای تمرینات ورزشی در پایان مدت پرهیز خرد، فواید فوق العاده ای را در اختیارتان قرار میدهد:

✓در واقع، پرهیز از غذا باعث تشدید آثار ورزش میشود.

✓با اجرای تمرینات ورزشی در پایان پرهیز، مطمئن می شوید که اولین وعدهید غذا پس از پرهیز – که بزرگترین وعده نیز باید باشد – صرف ترمیم و ساخت بافت بدون چربی عضله میشود و به صورت چربی بدن ذخیره نخواهد شد (به شرط آنکه در خوردن غنا زیاده روی نکنید).

قبل از خوردن هر وعده غذا، حتمأ ورزش کنید. این کار باعث میشود که مواد مغذی، به جای ذخیره شدن به صورت چربی در بدن صرف ساخت عضله شوند. حتی ورزش  بسیار مختصر – نه بیشتر از پنج دقیقه – نیز برای اطمینان از عضله سازی کافی خواهد بود. این نکته را فراموش نکنید که فعالیت ورزشی باید نسبتا پرشدت و فشرده باشد و تمرینات کوتاه مدت، پرشدت. برای مشاهده نمونه ای از نحوهی به کار گیری پرهیز خرد در برنامه ی روزانه ی زندگی، تا آخر این مقاله همراه متخصصان کلینیک رسپینا باشید.

شناخت مناسب ترین ورزش ها در طول پرهیز خرد

ورزشی را انتخاب کنید که در طول پرهیز بهترین نتیجه را به همراه داشته باشد. بعضی ورزش ها تأثیرگذارتر از بقیه اند. در مباحث بعدی، تعدادی از مؤثرترین تمرینات ورزشی موردنیاز در برنامه ی ورزشی تان را معرفی می کنیم.

خواهید دید که چگونه با ترکیب دوی س رعت و تمرینات با وزنه (همزمان با پرهیز خرد)، به نتایج مطلوب خواهید رسید. برای مثال، با تنظیم برنامه ای شامل ۱۰ تا ۱۵ دقیقه دوی سرعت و ۱۵ تا ۲۰ دقیقه تمرین با وزنه، با تمرکز بر حرکات ترکیبی با وزنه، مثل اسکات، ددلیفت و بارفیکس (که در فصل ۱۲ به تفصیل شرح میدهیم) و سپس ۲۰ تا ۳۰ دقیقه پیاده روی تند، می توانید از بیشترین فواید دوره های پرهیز، بهره مند شوید.

هرگز بدون موافقت پزشک یا شناخت کامل تکنیک تمرینات و نحوهی صحیح ) انجام حرکات، فعالیت های ورزشی پرشدت انجام ندهید. اجرای غلط حرکات با وزنه، به معنای در پیش بودن فاجعه است؛ یعنی دیگر صحبت از اگر اتفاق بیفتد، نیست و هر لحظه احتمال وقوع حادثه خواهد بود. اگر در مورد چگونگی ش روع فعالیت یاشكل صحيح تعداد زیادی از تکنیک های ورزشی تردید دارید، می توانید به کتاب Paleo Workouts For Dummies رجوع کنید.

دوی سرعت دوی سرعت، از مفیدترین ورزش های پرشدت برای سوزاندن چربی بدن و ساختن عضله است. ۱۵ تا ۲۰ دقیقه دویدن سریع در پایان مدت پرهیز، مؤثرترین راه برای تکمیل برنامه ی تمرینات پرشدت آن روز است.

هیچ نیازی به مشکل تر شدن کار نیست. مسافتی را برای دوی سرعت در نظر بگیرید / در عین اینکه می توانید در آن موفق شوید، مجبور به تلاش نیز باشید. مسافت راطوری انتخاب نکنید که دوی سرعت، به دوی آهسته تبدیل شود. حتما بین دفعات دویدن، به اندازه ی کافی و تا زمان آمادگی مجدد، استراحت کنید. شاید پیشنهاد استراحت، در تضاد با دوی سرعت به نظر برسد، اما این طور نیست.

برای اطلاعات بیشتر با متخصصان کلینیک رسپینا تماس بگیرید و بهترین رژیم و اصولی ترین برنامه ورزشی را دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *