مردان و زنان باید روزانه برای تناسب اندام چه مقدار کالری مصرف کنند؟Reviewed by Mehdi kh on Feb 8Rating: 5.0

ان موضوع که روزانه باید چه مقدار کالری دریافت شود که چاقی گریبانگیرمان نشود بسیار مهم است . شما کالری زیادی برای انجام فعالیت های روزانه از گروه های غذایی دریافت می کنید و می سوزانید اما مقدار کافی کالری دریافتی برای ما چقدر است با ما همراه باشید . 

برای رهایی از چاقی با ما مشورت کنید .

مفهوم کالری کالری چیست ؟

باید بدانیدکه کالری واحدی از انرژی است که سلول های بدن برای حرکت دادن خون، تنفس هوا و عضلات به انرژی نیاز دارند  و این انرژی را از سه منبع کربوهیدرات، پروتئین، و چربی ها ( به عبارت دیگر درشت مغذی ها ) دریافت می کنند.

هر گرم چربی 9 کالری و کربوهیدرات یا پروتئین نیز 4 کالری به بدن می رسانند.  کالری های بیشتر از نیاز بدن به صورت چربی ذخیره و سبب اضافه وزن می شوند. بنابراین بسیار مهم است که بین آنچه مصرف می کنید و آنچه دریافت می کنید تعادل برقرار نمایید .

آیا با نشستن روی مبل کالری می سوزانیم ؟ 

همه ما چیزی به نام میزان متابولیسم پایه یا مقدار انرژی که بدنتان می سوزاند را برای انجام عملکردهای ضروری مانند تنفس، فکر کردن و یا پمپاژ خون نیاز داریم. میزان متابولیسم پایه بر اساس قد، وزن و سن تعیین می شود و محدوده آن از 1400 کالری برای خانم ها تا 2000 کالری برای آقایان متفاوت است ..

کالری مصرفی روزانه چقدر است ؟ مقدار کالری مصرفی در مردان و زنان ؟

توجه داشته باشید که برای افراد بالغ فعال ( آقایان ) در سنین 31 تا 50 مقدار کالری مورد نیاز 2800 تا 3000 کالری است و برای خانم ها این نیاز حدود 2200 کالری می باشد. البته، فعال بودن  از فردی به فرد دیگر متفاوت است و بستگی به شاخص هایی مانند شدت و سلامت متابولیک دارد.

این اعداد برای بسیاری از افرادی که ورزش می کنند متغییر است. هرچقدر بیشتر فعال باشید، کالری بیشتری نیاز دارید.  یک دفترچه یادداشت روزانه داشته باشید تا مقدار کالری که روزانه دریافت می کنید را در آن ثبت کنید. سپس بر اساس احساسی سیری یا گرسنگی که دارید کالری روزانه خود را تنظیم کنید.

اگر مقدار کالری دریافتی احساس گرسنگی تان را برطرف کرد و به هدف اصلی خود رسیدید اما روی عملکردتان تاثیری نداشت، سعی کنید زمان وعده ها را دست کاری کنید. گاهی اوقات زمان دریافت کالری ها در رسیدن به کاهش وزن بسیار مهم است.

اگر فردی که رژیم می گیرد آقا باشد ممکن است اطلاعات کالری ها که به صورت آنلاین است برایش گیج کننده باشد، دلیلش هم این است که بیشتر این اطلاعات بر اساس مقدار مورد نیاز خانم ها آورده شده است.

اما مقدار کالری مورد نیاز برای مردان چه مقدار است؟

بسیاری از خانم ها برای لاغر شدن از رژیم 1200 کالری در روز استفاده می کنند، در حالی که مقدار کالری مورد نیاز بدن برای مردان معمولا بالاتر است ..  کالری مورد نیاز بدن مردان در برابر خانم ها اگر به دنبال این مطلب هستید که روزانه به چه مقدار کالری نیاز دارید، محاسبه کالری یکی از بهترین روش ها است.

تقریبا تمام محاسبه کننده های کالری مورد نیاز علاوه بر وزن و سطح فعالیت های روزانه جنسیت را نیز به حساب می آورند. چرا؟

چون بدن مردان به انرژی بیشتری نیاز دارد حتی اگر سایز بدن مردی با یک خانم برابر باشد. مردها نسبت به خانم ها بافت عضلانی بیشتری دارند. این عضلات اضافی نیاز به انرژی بیشتری دارند.

آقایان معمولا نسبت به خانم ها قد بلندتر هستند و سبب افزایش کالری مورد نیاز بدن می شود. اما حتی در خانم ها و آقایان هم سایز نیز آقایان به کالری بیشتری نیاز دارند.

ریه آقایان معمولا گنجایش بیشتری دارد که به آنها اجازه می دهد در طول ورزش و فعالیت های فیزیکی سخت تر کار کنند و برای تثبیت وزن به کالری بیشتری نیاز دارند. مقدار کالری مورد نیاز بدن برای هر فرد متفاوت است و به همین خاطر است که محاسبه کالری اهمیت دارد.

به عنوان مثال یک مرد 32 ساله با قد معمولی که وزنش 72 کیلو است و سطح فعالیتش نیز متوسط است برای تثبیت وزن خود به 2600 کالری نیاز دارد. با این حال اگر فرد بخواهد وزن خود را کاهش یا افزایش دهد این مقدار تغییر می کند. 

در صورت دریافت نکردن کالری مورد نیاز، چربی و بافت عضلانی را خواهید سوزاند. اگر هم کالری بالایی دریافت کنید بدن آن را به صورت چربی ذخیره می کند. از ابزار محاسبه کالری مورد نیاز بدن برای بدست آوردن مقدار کالری که باید روزانه بسوزانید استفاده کنید.

برای تثبیت وزن و دریافت مقدار کالری روزانه به این ابزار نیاز دارید ( با ثبت نام در به اندام این اطلاعات را بدست بیاورید ). در ادامه بر اساس اطلاعات مردی با فعالیت بدنی متوسط، قد معمولی و وزن 79 کیلوگرم به شما خواهیم گفت در هر سن برای تثبیت وزن به چه مقدار کالری نیاز دارید.

یک مرد 20 ساله باید حدود 2800 کالری در روز غذا دریافت کند تا وزنش ثابت بماند. یک مرد 30 ساله باید حدود 2728 کالری در روز غذا دریافت کند تا وزنش ثابت بماند. یک مرد 40 ساله باید حدود 2651 کالری در روز غذا دریافت کند تا وزنش ثابت بماند. یک مرد 50 ساله باید حدود 2573 کالری در روز غذا دریافت کند تا وزنش ثابت بماند.

یک مرد 60 ساله باید حدود 2496 کالری در روز غذا دریافت کند تا وزنش ثابت بماند. یک مرد 70 ساله باید حدود 2418 کالری در روز غذا دریافت کند تا وزنش ثابت بماند. یک مرد 80 ساله با فعالیت بدنی سبک باید حدود 2076 کالری در روز غذا دریافت کند تا وزنش ثابت بماند.

اگر فعالیت بدنی تان بسیار کم یا سبک است برای تثبیت وزن خود باید کالری کمتری دریافت کنید. اگر بسیار فعال هستید . برای ثابت نگه داشتن وزن خود باید کالری بیشتری دریافت کنید. همچنین با بالارفتن سن، مقدار کالری مورد نیاز بدن برای تثبیت وزن کمتر و کمتر می شود .

برای رهایی از چربی های اضافه فقط با ما تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =