شاید لاغری و کاهش وزن با چای سبز را شنیده باشید و با آن آشنا باشید باید بدانیدکه چای سفید محصول همان گیاهی است که چای سبز و چای سیاه را از آن بدست می آورند. چای سفید از جوانه های جدید و برگ های بسیار جوان این گیاه ساخته می شود. به دلیل فرآوری مختصر چای سفید نسبت به چای سبز و سیاه مواد مغذی بیشتری در خود نگه می دارد.

در پژوهشی دانشمندان آلمانی نشان دادند چای سفید سلول های چربی را از بین می برد و سبب چربی سوزی می شود. چای سفید دارای موادی است که کمک می کند مقداری از وزن را کاهش دهید اما وقتی بحث درباره کاهش و سوزاندن چربی شکمی است نمی توانید فقط به اضافه کردن چای سفید در رژیم غذایی حساب کنید. 

برای کاهش وزن و لاغری با ما تماس بگیرید . 

کاهش وزن و چای سفید :

چربی های مقاوم بیشتر در ناحیه ی شکم ما را دچار عذاب می کنند . چربی شکمی در  بخش میان تنه را چربی احشایی می گویند. این نوع چربی سبب افزایش خطر ابتلا به بیماری قلبی و دیابت نوع 2 می شود. در خانم ها چربی شکمی اضافی خطر ابتلا به سرطان پستان و نیاز به جراحی کیسه صفرا را افزایش می دهد.

اما با کمک رژیم غذایی سالم ورزش چربی شکمی از بین می روند و زندگی نسبت به زمانی که وزن اضافه داشتید ساده تر می شود چای سفید و لاغری با هم در ارتباطند چون تمام چای ها به جز دمنوش های گیاهی محصول یک گیاه هستند.

چای سفید نسبت به چای سبز و سیاه کمتر اکسیده می شود در نتیجه مقدار کاتچین موجود در آن بیشتر است. کاتچین موجود در چای سبز ممکن است سوخت و ساز بدن را افزایش دهد. چای سفید همچنین یکی از منابع کافئین است که تصور می شود به افزایش کاهش وزن کمک می کند.

  تصور غلط درباره کاهش چربی موضعی شاید کاهش وزن و چربی سوزی در قسمت هایی نظیر شکم ساده باشد ( البته برای بعضی ) اما هیچ گونه غذا یا ورزش خاصی وجود ندارد که با استفاده از آن چربی نقطه خاصی از بدن را کاهش دهید. در طول کاهش وزن برای بدست آوردن انرژی، چربی از سراسر بدن نه فقط شکم سوزانده می شود.

چای سفید مقداری سرعت متابولیسم بدن تان را برای کاهش وزن بالا می برد اما کمک نمی کند تنها از یک نقطه کاهش وزن داشته باشید . باید گفت شاید چای سبز در کاهش وزن کمک کننده باشد اما متخصصان معتقدند مواردی مانند چای سفید و لاغری زمانی تاثیرگذار خواهند بود که با رژیم غذایی سالم و برنامه ورزشی ترکیب شوند.

برای کاهش وزن و از بین بردن چربی شکمی توصیه می شود در بیشتر روزهای هفته حداقل روزی 30 دقیقه ورزش انجام دهید. همچنین مهم است که در رژیم غذایی خود تغییرات ایجاد کنید. این تغییرات عبارتند از:   کاهش مقدار وعده های غذایی و استفاده از غذاهای کم کالری با مواد مغذی بالا .

چای سفید را چگونه برای کاهش وزن مصرف کنید :

اول اینکه ابتدا باید فروشگاهی معتبر برای خرید چای سفید پیدا کنید تا محصولی با کیفیت در اختیارتان قرار دهد. قوری بزرگ را انتخاب کنید تا برگ چای فضا برای پهن شدن داشته باشد و بهترین طعمش را در اختیارتان بگذارد.

در مرحله ی بعد چای را درست دم کنید، برای هر فنجان یک قاشق چای خوری برگ چای لازم است. آب جوش را در کتری چای روی برگ های چای سفید بریزید و سپس اجازه دهید چای به مدت 3 تا 4 دقیقه خیس بخورد تا به بهترین شکل آماده شود. چای را درون فنجان بریزید. چای سفید را ساده بنوشید تا طعم فوق العاده آن را خوب حس کنید. شکر یا شیر به آن اضافه نکنید که سبب افزایش چربی و کالری می شود .

باید بدانیدکه برای بهره بری از چای سفید سه مرتبه در روز از آن بنوشید. بین ساعاتی که چای می نوشید چند ساعت فاصله بیندازید. سعی کنید بعد از هر وعده چای سفید بنوشید. قبل از خواب چای سفید ننوشید چون سبب بی نظمی در خواب می شود .

در مرحله ی چهارم برای اطمیمنان از حداکثر کاهش وزن، رژیم غذایی و برنامه ورزشی سالم را دنبال کنید. از چای سفید جهت بالا بردن سرعت سوخت و ساز بدن استفاده کنید اما به یاد داشته باشید چای سفید به تنهایی جادو نمی کند. سه مرتبه در هفته ورزش کنید، ورزش های هوازی و قدرتی را با هم انجام دهید. 

چای سفید چه برای سلامتی و کاهش وزن چه خواصی دارد :

اول اینکه این چای سرشار از آنتی اکسیدان هاست چای سفید سرشار از پلی فنل ها است که دارای مزیت آنتی اکسیدانی هستند. آنها با محافظت از بدن در برابر رادیکال های آزاد به کاهش التهاب مزمن کمک می کنند. از آنجا که کاهش التهاب به کاهش وزن نیز کمک می کند بنابراین به ارتباط نه چندان آشکار چای سفید و لاغری نیز می توان پی برد.  

به کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی نیز کمک می کند پلی فنل ها مانند آنهایی که در چای سفید پیدا می شود به استراحت رگ های خونی، تقویت ایمنی و پیشگیری از تبدیل شدن کلسترول بد به اکسیده شدن کمک می کنند.

این فاکتورها نیز در کاهش خطر بیماری های قلبی مفید هستند . چای سفید منبعی مناسب از کافئین و کاتچین است. این دو ماده تاثیری هماهنگ در چربی سوزی و افزایش سرعت سوخت و ساز بدن دارد .

چای سفید از دندان ها در برابر باکتری ها محافظت می کند و منبعی غنی از فلوراید، کاتچین و تانن ها است. چندین پژوهش نشان دادند این مواد به مقابله با باکتری هایی که سبب ایجاد پلاک روی دندان ها می شوند کمک می کنند .

چای سفید خطر مقاومت به انسولین را کم می کند میدانید که  مقاومت به انسولین مشکلی خطرناک است که با بیماری های مزمن بسیاری ارتباط دارد. پژوهش ها نشان دادند پلی فنل ها مانند آنهایی که در چای سفید پیدا می شوند خطر مقاومت به انسولین را کاهش و کنترل روی قند خون را افزایش می دهند ..

برای رهایی از چاقی و اضافه وزن با ما تماس بگیرید . 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 5 =