عمل لاغری و آشنایی با عوارض آن ها | قسمت دوم | تامی تاکReviewed by Mehdi kh on Mar 22Rating: 5.0

یکی از مشکلاتی که زندگی بشر مدرن را تهدید می کند چاقی و اضافه وزن است . نکته بدتر از آن این است که سعی کنیم به جای ورزش و رژیم های غذایی یا انتخاب سبک زندگی سالم به سراغ سریع ترین روش ها یعنی عمل لاغری برویم و خود را به تیغ جراحی بسپاریم. عمل های زیبایی و تناسب اندام مشکلات بسیار زیادی برای بدن فرد ایجاد می کنند. بسیاری از آنها پس از مدتی قابل بازگشت هستند و حتی بدتر از اول خواهند شد. بدن فرد به دلیل کمبود ویتامین ها به شدت دچار سوء تغذیه، افسردگی، رفلاکس معده و سوزش سر دل خواهد شد .

برای رهایی از چاقی با ما تماس بگیرید .

البته گاهی به دلیل چاقی موضعی تنها راه از بین بردن مثلا چربی های پهلو یا زیر شکم و شکم استفاده از یکی از این روش های لاغری است . ما عمل کرایولیپولیز را به شما توصیه میکنیم زیرا بی خطر است و در ضمن عمل جراحی ای انجام نخواد شد و در نتیجه خطرات ان را تجربه نخواهید کرد

جراحی لاغری پلیکاسیون معده  

باید بدانید که در این عمل به روش لاپروسکی طول معده را به صورت دامن روی هم پلیسه می زنند تا فضای معده را تنگ کنند. بنابراین معده فرد کوچک می شود و فرد نمی تواند غذای زیادی را بخورد. کسانی که BMI بین ۳۵ تا ۴۰ دارند می توانند از این عمل استفاده کنند .

عوارض این عمل جراحی

 با توجه به اینکه هیچ بخشی از معده بریده نمی شود در نتیجه امکان نشت داخل شکمی و خونریزی بسیار کم است و اگر مشکلی پیش بیاید با بازکردن پلیسه مشکل ایجاد شده برطرف می شود. جراحی لاغری پلیسه معده روشی دائمی است که برای همیشه در بدن باقی می ماند. در ۱۵-۱۰ درصد موارد پس از ۵ سال و به دنبال پرخوری زیاد، معده تا حدودی بزرگ و پلیسه ها از یکدیگر فاصله می گیرند و احتمال فرد به افزایش وزن دوباره وجود دارد. 

عمل جراحی بای پس روده و جابه جایی اثنی عشر

در این عمل جراحی به این شکل است که بعد از انجام عمل اسلیو معده، دوازدهه (روده اثنی عشر) و آخرین بخش روده کوچک تقسیم و حدود سه چهارم روده کوچک بریده می شود. حالا بخش بالایی روده کوچک که آنزیم های پانکراس و صفرا را حمل می کنند به آخرین بخش متصل می شوند. در این حالت شما غذای کمتری مصرف می کنید چون حفره معده نمی تواند غذای بیشتری در خود نگه دارد. از آنجا که آنزیم های پانکراس و صفرا در انتهای روده کوچک با هم ترکیب می شوند، کالری کمتری جذب بدن می شود. 

 عوارض این عمل جراحی عبارتنداز :

 کمبود ویتامین ها و مواد معدنی در بدن رعایت رژیم غذایی سخت به پیگیری نیاز دارد.

عمل ابدومینوپلاستی یا تامی تاک :

خوب است درباره ی این عمل بیشتر بدانید . عمل  ابدومینوپلاستی یا تامی تاک یک عمل جراحی پلاستیک برای زیبایی است. این عمل با حذف چربی و پوست اضافی از ناحیه شکم، عضلات قسمت شکم را تنگ و صاف می کنند. این عمل مناسب افرادی است که : غیرسیگاری هستند. این افراد شرایط فیزیکی خوبی دارند و وزنشان در حالت ثبات است. همچنین قسمت هایی برآمده از چربی و شل شدگی پوستشان با ورزش و تغذیه از بین نرفته است. افراد کمی چاق که قابلیت ارتجاعی پوست را از دست دادند. مناسب خانم هایی که پوست و عضلاتشان به خاطر زایمان کش آمده است .

خانم هایی که برای بارداری های بعدی برنامه ریزی کردند و یا افرادی که می خواهند وزن چشمگیری را کم کنند باید دست نگه دارند و عمل ابدومینوپلاستی را در زمانی که  شرایط ثبات وزن را دارند، انجام دهند. برخی پس از بارداری یا سزارین نیز این عمل را انجام می دهند. ابدومینوپلاستی جزئی یا مینی تامی تاک، جراحی کمتر تهاجمی با برش های کوتاه تر است.

این نوع عمل برای بیمارانی با چربی های جمع شده در پایین شکم مناسب است. جراح در عمل ابدومینوپلاستی جزئی برش های کوچکتری ایجاد می کند و دوره ریکاوری از آن نیز کوتاه تر است.   روش عمل ابدومینوپلاستی در طول عمل ابدومینوپلاستی بیمار تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرد. دو برش در بخش مشخص برای جراحی ایجاد می شود: یکی از استخوان لگن در یک سمت تا استخوان لگن در سمت دیگر نزدیک به قسمت شرمگاهی، برش دیگر اطراف ناف است. پوست از عضله شکم جدا خواهد شد.

 سپس عضلات شکمی به سمت یکدیگر کشیده و بخیه می شوند تا ظاهر میان تنه باریک و شکم سفت تر شود. سپس قسمته جدا شده پوست روی عضلات که حالا شکل جدیدی به خود گرفته، کشیده می شود و پوست اضافی را برمی دارند. ناف دوباره به قسمتی وصل می شود که ظاهرش طبیعی باشد. برش ها بسته می شود و یک لباس استریل روی قسمت جراحی شده کشیده می شود.

جراحی ابدومینوپلاستی ۲ تا ۵ ساعت زمان نیاز دارد . ریکاوری یک لوله موقت زیر پوست قرار داده می شود تا مایعات اضافی را از قسمت جراحی شده بیرون بکشند. در طول دوره ریکاوری یک لباس فشرده سازی می پوشید. ریکاوری ممکن است از ۲ هفته تا ۲ ماه طول بکشد. در طول این دوره بیمار نباید خود را درگیر فعالیت های شدید و بلند کردن چیزهای سنگین کند.  بعد از یک یا دو هفته بیمار با اجازه دکتر فعالیت می کند. 

عوارض این عمل جراحی :

در کنار خطرهای معمول که با جراحی و بیهوشی همراه است، خطرهای ابدومینوپلاستی عبارتند از: عدم تقارن اثر زخم شل شدن پوست بی حسی در پوست نتایج ضعیف بیمارانی که در گذشته جراحی شکمی داشتند ممکن است زخم هایشان برجسته، کشیده و یا مشخص تر باشند. پیدا شدن مجدد زخم یکی از نگرانی ها و عوامل ضعیف شدن اثر عمل ابدومینوپلاستی است . اگر شکم بزرگی دارید می توانید یکی از گزینه های خود را این عمل قرار دهید اما باید حتما با پزشک مشورت کنید  و بعد تصمیم بگیرید . گاهی با عمل کرایولیپولیز و به سادگی بدون هیچ گونه عمل تهاجمی می توانید مشکل خود را برطرف کنید و نیازی به جراحی های سخت نداشته باشید .

برای رهایی از چاقی با ما تماس بگیرد .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 17 =