حرکات تای چی از قدیم تا امروز باعث آرامش درونی و پرورش روح آدمی می شود.توجه کنید که بسیاری از تمرینات ورزشی و یا شاخه های ورزشی هستند که برای کاهش وزن و تناسب اندام بسیار مفید هستند بماند که کلا ورزش کردن یعنی تلاش برای داشتن تناسب اندام و سلامتی یکی از شاخه های ورزشی که برای سلامتی و لاغری مناسب است حرکات تای چی است .

تأثیرات مفید تمرینات تای چی مانند تمرکز و آرامش فکری، تقویت روحی و عصبی، درمان بیماری های شدید، مزمن و حتی ژنتیکی، بهبود جریان خون گردش خون، بهبود عملکرد ریه ها  خوب است بدانید که حرکات تای چی شکل هنری بسیار جالب و لذت بخش است. حتی بهتر از این، تمرینش آسان است. الزامات تجهیزات و فضا کاملاً حداقلی هستند و تمرینات تقریباً در هر جایی انجام می شوند.

حرکات تای چی – تناسب اندام و کم کردن وزن و لاغری

حرکات تای چی

باید بدانید که حرکات تای چی بسیار تاثیرگذار است . بر خلاف بسیاری از ورزش ها، تای چی مد جدیدی نیست که به همان سرعتی که رسیده، ناپدید خواهد شد. این ورزش از هزاران سال پیش پایه گذاری شده وانجام می شود .این ورزش برای همه ی سنین انجام می شود .تای چی هنر ملایمی است. به گونه ای که افراد تقریباً در هر سنی و یا در شرایط فیزیکی می توانند این کار را انجام دهند .

حرکات تای چی بسیار موثر و تاثیرگذاراست . خوب است بدانید که ثابت شده است که تای چی، ورزشی با فواید قابل توجه در حوزه های تعادل، قدرت ماهیچه ای رده پایین و استقامت و انعطاف پذیری بالا و پایین بدن به خصوص در بزرگسالان مسن تر است. در مطالعه ای، افراد زندگیشان تای چی را سه بار در هفته به مدت 12 هفته تمرین کردند. آن ها همچنین چندین تست تناسب اندام برای اندازه گیری تعادل، مقاومت عضلانی، استقامت و انعطاف پذیری قبل و بعد از 12 هفته انجام دادند. پس از گذشت شش هفته، بهبودهای قابل توجهی در تعادل، مقاومت عضلانی، استقامت و اقدامات انعطاف پذیری مشاهده شد. بهبود هر یک از این مناطق پس از 12 هفته افزایش یافت. این ورزش برای آسم بسیار مفید است .تمرکز بر روی تکنیک های تنفس مناسب، تای چی را به شدت برای مبتلایان به آسم، مفید می سازد

ظرفیت هوازی خود را نیز می توانید با انجام ورزش تای چی تقویت کنید

حرکات تای چی

با گذشت زمان، ظرفیت هوازی کاهش می یابد، اما تحقیقات در مورد شکل های سنتی تمرینات ایروبیک نشان داده است که می تواند با آموزش منظم بهبود یابد. در یک مطالعه فراتحلیلی دیگر، محققان به هفت مطالعه که بر روی اثرات تای چی بر روی ظرفیت هوازی در بزرگسالان با میانگین سنی 55 سال تمرکز داشتند، نگاه کردند. دانشمندان دریافتند افرادی که تای چی را به طور منظم برای یک سال تمرین می کردند، ظرفیت هوازی بالاتری نسبت به افراد ساکن در همین سن داشتند.

تای چی جتی برای خوب راه رفتن هم بسیار مفید است . سرعت راه رفتن با گذشت زمان کاهش می یابد و تحقیقات نشان می دهد که ممکن است با افزایش ریسک افتادن ارتباط داشته باشد. با این حال، در یک مطالعه مشخص شد افرادی که تای چی را تمرین کردند، به طور قابل توجهی از افرادی که این کار را انجام ندادند،جلوتر بودند. تای چی برای جلوگیری از استرس عالی است تنفس، حرکت و تمرکز ذهنی لازم برای افرادی که تای چی تمرین می کنند، است. ارتباط ذهن بدن نیز در اینجا مهم است چون گزارش شده است که تنفس ترکیبی با حرکات بدن و هماهنگی چشم دست، آرامش را ترویج می دهد

با انجام تای چی قدرت عضلانی خود را افزایش دهید و عضلات راجایگزین چربی های اضافه کنید . تای چی می تواند قدرت پایین تنه و قدرت بالاتنه را بهبود بخشد. هنگام تمرین منظم تای چی با آموزش مقاومت و پیاده روی سریع قابل مقایسه است . اگر چه شما با وزنه و یا نوارهای مقاومتی کار نمی کنید, اما تمرین بازوی پشتیبانی نشده که در تای چی کار می کند قسمت فوقانی بدن شما را تقویت می کند. تای چی هر دو اندام تحتانی و بالایی و همچنین ماهیچه های مرکزی کمر و شکم را تقویت می کند.انجام حرکات تای چی موجب انعطاف پذیری بدن است و از وارد شدن حرکات ناگهانی به بدن جلوگیری می کند تای چی می تواند انعطاف پذیری بالا و پایین تنه تان و همچنین قدرتتان را افزایش دهد

تای چی برای تعادل و قدرت عضلات عالی است . براساس برخی مطالعات, تای چی تعادل را بهبود می بخشد و براساس برخی تحقیقات، کاهش می دهد. تای چی به آموزش حس فرد کمک می کند, که وظیفه نورون های حسی در گوش داخلی و گیرنده های کششی در ماهیچه ها و رباط ها است. تای چی همچنین قدرت و انعطاف پذیری ماهیچه را بهبود می بخشد. با تای چی استرس را هم کاهش دهید . تای چی می تواند فواید هوازی هم داشته باشد . این ورزش با حرکات بی نظیری که دارد کمک می کند بدن و عضلات شما شکل گرفته و چربی ها از بین بروند و به تناسب اندام برسید ضمین این که انقدر به شما فایده می رساند که بعد از مدتی سبک زندگی شما و از عادات شما می شود و می توانید یک زندگی سالم و سرزنده را با این ورزش تجربه کنید .

حرکات تای چی برای سلامت مفاصل عالی است

حرکات تای چی

بسیاری از اشکال ورزش معمول، شانه ها، زانوها، کمر و دیگر مفصل ها را به سمت حرکت های غیر عادی، تکراری و غیر طبیعی قرار می دهند. به همین ترتیب، تعداد زیادی از مردم فعال در نهایت مشکلات مفصلی را ایجاد می کنند. با این حال، تای چی کلاسیک، از طریق تجربه چندین نسل از افراد حرفه ای که از سنین پایین تا پایان عمر تمرین می کنند، به طور کامل اهمیت رفتارها و حالات و حرکات مناسب را برای حفاظت و تقویت مفاصل در تمرینات طولانی مدت، تکراری، به طور کامل درک می کنند.

این ورزش به سلامت اندام های داخلی بدن نیز بسیار کمک می کند و موثر است. حرکت مارپیچی و حرکت خمیده، و همچنین تنفس و اجزای مدیتیشن آن، اندام های داخلی را ماساژ می دهد و آن ها را از آسیب ناشی از استرس، وضعیت ضعیف، و شرایط کاری دشوار آزاد می کند. همچنین به تبادل گازها در شش ها کمک می کند و به سیستم گوارشی کمک می کند تا بهتر کار کند.تای چی آرام و ملایم است و نفسش را حبس نمی کند و همچنین به مولفه های کلیدی قدرت تناسب اندام, انعطاف پذیری, تعادل و, تا درجه کمتری از تمرین هوازی می پردازد.

 

 

 

یک نظر برای «حرکات تای چی چیست؟ | تای چی چگونه باعث لاغری و کاهش سایز سریع می شود؟»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *