چگونه با شنا وزن کم کنیم و لاغر شویمReviewed by Mehdi kh on Jun 14Rating: 5.0

خوب است بدانیدکه ورزش شنا برای کاهش وزن بی نظیر است . باید بدانید که هر یک ساعت شنا ، حدود 500 کالری می سوزاند . شنا کردن برای کاهش وزن و لاغری گزینه مناسبی است اما برای رسیدن به تناسب اندام با شنا ، باید به نحوه انجام آن و رعایت رژیم غذاییتان نیز توجه کنید . در این مقاله برای تان شرح می دهیم که چگونه با شنا می توانید  لاغر شوید .

برای رهایی از چاقی با ما مشورت کنید .

با شنا چقدر می توانید وزن کم کنید ؟

در مورد این ورزش باید بدانید که  تقریباً همه ماهیچه های شما را تحت تاثیر قرار می دهد اما بدیهی است که برخی از حرکات بیشتر از سایر ورزش ها تاثیرگذار است که این شامل لاتیسیموس دورسی (کمر) و دلتوئید (شانه ها) می شود، زیرا کشش زیادی برای ماندن بدن شما در آب وجود دارد . در شنا کردن قصد دارید تا با انجام حرکات زیر عضلات رابه کار بیندازید . در شنای آزاد : قفسه سینه، تریسیپس، دو سوکور، ساعد، چهار، بالا و پایین و گردن. در شنای پروانه : قفسه سینه، پشت شانه ها، چهارسرها و ساق های پا . در شنای کرال پشت :وسط و بالای کمر، تراپزی، چهارسر و گلوت ها . شنا کردن به مدت نیم ساعت در استخر عالی است  خوب است بدانیدکه زنانی که سه بار در هفته شنا می کنند، نسبت به کسانی که هفته ای سه بار در هفته قدم می زنند، چربی بیشتری را از دست خواهند داد .

اما اینکه با شنا چقدر می توانید وزن کم کنید همه این ها بستگی به این دارد که ورزش شما چقدر شدید است. شنا کردن با شدت به مدت یک ساعت، حدود 800 کالری می سوزاند که اگر این کار را چهار بار در هفته انجام دهید ، در عرض یک ماه ، یک کیلو تا یک کیلو و 800 گرم کاهش وزن خواهید داشت  و اما شنا کردن با سرعت متوسط و 30 دقیقه در روز، حدود 250 کالری می سوزاند که اگر این کار را چهار بار در هفته انجام دهید، در عرض یک ماه، کمی بیشتر از 450 گرم کاهش وزن خواهید داشت اما هر بدنی متفاوت است و تحقیقات نشان می دهد که برخی افراد بیش از دیگران وزن خود را از دست می دهند حتی زمانی که آن ها یک میزان از ورزش را انجام می دهند . با این حال اگر ورزش هایی مثل شنا بخشی از برنامه روتین شما باشد، می تواند کمک کند تا به یک وزن سالم دسترسی پیدا کرده یا آن را حفظ کنید و اگر هم می خواهید وزنتان را کاهش دهید، به دنبال انجام ورزش های متوسط یا شدید مثل شنا کردن در حدود یک ساعت در روز باشید .

همیشه شرح داده ایم که ورزش کردن به تنهایی بهترین راه برای کاهش وزن نیست. شما می توانید با داشتن یک برنامه مناسب برای کاهش وزن در کنار شنا و ورزش، وزنتان را نیز کاهش دهید . بسیاری از افراد فکر می کنند که می توانند بعد از یک جلسه شنا یک همبرگر بزرگ بخورند یا یک وعده ی غذایی بسیار سنگین و حتی ممکن است کالری بیشتری نسبت به قبل مصرف کنند. شناگران در طول این ورزش بسیار خسته می شوند و به همین دلیل بیشتر از کالری که می سوزانند ، مصرف خواهند کرد .شنا کردن از ان جهت خوب است که  تقریباً تمام بدن قلب، ریه ها و ماهیچه ها را تمرین می دهد و برای سلامتی آن ها موثر خواهد بود .شنا برای تناسب اندام و سلامت عمومی عالی است اما بهترین راه برای کاهش وزن اضافی نیست. برای از دست دادن چربی باید کالری بیشتری نسبت به چیزی که می خورید را بسوزانید . شنا در آب سرد باعث سرد شدن بدنتان خواهد شد و سپس بدن برای گرم کردن کالری ها را می سوزاند تا دوباره گرم شود ، این بدان معناست که اگر استخر به اندازه کافی سرد باشد، می توانید وزن خود را با شنا کم کنید .

وزن کم کردن با شنا : باید توجه کنید که شما باید به اندازه کافی شنا کنید ، به اندازه ای که میزان سوخت کالریتان بیشتر از مصرف آن باشد . البته این برای همه برنامه های کاهش وزن و یا طرح های کنترل وزن صدق می کند که شامل ورزش هم است. بسیاری از شناگران را می شناسیم که با انجام این ورزش کاهش وزن داشته اند اما در همین حال افراد زیادی را هم می شناسیم که قادر به کاهش وزن با شنا کردن هم نبوده اند .

توجه کنید که برای  از دست دادن چربی بدن ، داشتن یک برنامه کلی از فعالیت خوب و سالم همراه با تغذیه سالم و مناسب است که شنا کردن می تواند به نصف آن کمک کند زیرا یک فعالیت سالم است و نیمه دیگر این است که در هنگام غذا خوردن خود را کنترل کنید و قانون داشته باشید تا زیاده روی نکنید  . ورزش شنا استقامت ماهیچه ها را بهبود می بخشد و یک ورزش مناسب برای سلامت قلب و عروق است  حتما دیده اید که شنا گران بدنی مناسب دارند، بنابراین به وضوح در شنا کردنشان موثر است . خوب است توجه داشته باشید که عوامل بسیاری وجود دارد که بر میزان کالری سوزانده شده در شنا موثر است. به چیزهایی مانند میزان وزن ، سوخت و ساز بدن و میزان فشار وارده مربوط می شود اما به طور کلی، می توانید انتظار داشته باشید که حدود سیصد کالری برای نیم ساعت شنا با سرعت متوسط را بسوزانید . در این باره سطح تجربه شما نیز اهمیت دارد. این کاملاً ناعادلانه است اما سوزاندن کالری در شناگرهای تازه وارد بیشتر از شناگران قدیمی است که ممکن است به اهدافی مانند کاهش وزن و یا ایجاد قدرت کمک کند . هنگامی که می دانید چه کار می کنید، یاد می گیرید که با مقاومت کمی در آب حرکت کنید  به ناچار به این معنی است که کالری کمتری مصرف خواهید کرد ، بنابراین برای کاهش وزن می توانید تندتر و سریع تر شنا کنید . اگر تجربه بیشتری در ان زمینه دارید ، چند بار به این روندتان ادامه دهید تا سوزاندن کالری خود را افزایش دهید. بله شنا کردن می تواند ماهیچه های شما را نیز شکل دهد.

برای رهایی از مشکلات چاقی با ما تماس بگیرید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 11 =