اگر قند و جانشینان آن را کمتر مصرف کنید، فایده آن خیلی زود به بدن تان می رسد. تحقیقات جدید نشان میدهد که چگونه کاهش میزان مصرف فروکتوز (قند میوه) ظرف دو هفته به تغییرات بزرگ می انجامد. همان طور که به مرور این اشتیاق زیست شناختی (بیولوژیکی) خود به مزه های شیرین را کم می کنید، به صورت واضحی به اراده کمتری برای چشم پوشیدن از کیک نیاز دارید.

آمادگی ذهن برای رژیم

برای مشاوره در زمینه لاغری موضعی کلیک کنید

هر بیست دقیقه که می نشینید، دو دقیقه راه بروید

 نشستن باسن شما را بزرگ می کند. زمانی که پژوهشگران تصاویر MRI بافت عضلانی را مطالعه می کردند، دریافتند که نشستن برای مدت طولانی روی سلول ها فشاری وارد می کند که موجب می شود بدن ۵۰ درصد بیشتر از معمول چربی تولید کند. این تحقیق نشان میدهد وقتی که مدتی طولانی روی یک نقطه خاص بدن فشار وارد می شود بافت چربی آن منطقه افزایش می یابد. بنابراین حتی اگر به طور مرتب ورزش کنید، نشستن به مدت چندین ساعت سلول های چربی را تشویق می کند تا اطراف باسن شما جمع بشوند.

وقتی چاره ای جز نشستن طولانی مدت در طول روز ندارید

حداقل آن را به چند قسمت تقسیم کنید. اگر چند ساعت در حالت نشسته قرار بگیرید، قند خون و انسولین بدن تان به میزان خطرناکی بالا می رود؛ هر چند وقفه های مرتب می تواند این جهشها را متعادل کند. در شرایط تجربی، حتی دو دقیقه راه رفتن تفریحی در هر ۲۰ دقیقه برای تثبیت کردن تراز قند خون کافی بوده است. اگر برخاستن و چرخیدن در اطراف به صورت منظم برای شما سخت است، برای فعال شدن به خودتان کلک بزنید. ترتیبی بدهید تا به خود یادآوری کنید که حداقل دو تا سه دفعه در ساعت بلند شوید. یک راه برای این که خود را به تحرک واداريد، افزایش مصرف مایعات است که باعث می شود، برای پر کردن لیوان تان و رفتن به دستشویی مجبور شوید بیشتر از جای خود بلند شوید. یکی از همکارانم، هنگام کار با کامپیوتر، کاملا تمرکز می کند و سیر زمان را فراموش می کند. او برای این موضوع از یک تایمر (زمان سنج) در تلفن هوشمندش استفاده می کند و آن را طوری تنظیم می کند که هر ۲۰ دقیقه یک آهنگ هشدار ملایم قابل شنیدن بنوازد. این هشدار به او یادآوری می کند که یک زنگ تفریح کوتاه داشته باشد، دورویر دفتر کار راه برود، بایستد با حرکات کششی انجام بدهد.

نگران نباشید که هر ۲۰ دقیقه یک بار استراحت کردن تمرکز شما را در کار از بین ببرد. برخلاف آنچه احتمالا فکر کرده اید، استراحت های منظم در زمان انجام دادن کارهای ذهنی حقیقتا خلاقیت و بهره وری شما را افزایش می دهد. به عبارت دیگر، حذف استراحت های کوتاه باعث استرس، خستگی و واماندگی می شود. آن چنان که یک پروفسور رشته مدیریت می گوید: «ذهن در حال تمرکز مشابه یک عضله است که بر اثر استفاده طولانی مدت دچار خستگی مفرط می شود و همانند آن برای تجدید قوا نیازمند یک دوره استراحت است. » از جا برخاستن به خاطر بدن ممکن است همان قدر هم برای ذهن مفید باشد. اطراف تان را بررسی کنید و راه هایی پیدا کنید که جلوی زیاد نشستن شما را بگیرد. ما زندگی مان را در جهت آسایش مان می سازیم و به همین دلیل هر چیزی احتیاج داریم در دسترس ماست. این به آن معنی است که ما می توانیم برای مدت های طولانی تری بنشینیم بدون این که مجبور باشیم بلند شویم، حرکت کنیم و با آدم های اطراف مان سروکار داشته باشیم. به جای این کار، خانه و محل کارتان را طوری سازماندهی کنید که شما را بیشتر به حرکت تشویق کند تا به آسودگی.

*میزان شکر غذا یا میان وعده مورد علاقه تان را بسنجید؛ اگر بیشتر از ۱۰ گرم است، برایش یک جانشین پیدا کنید. .

*یک غذا یا نوشیدنی که همیشه با شکر یا شیرین کننده مصنوعی شیرین می کنید انتخاب و یک هفته آن را بدون افزودن شیرین کننده مصرف کنید.

*وقتی مجبورید به مدت طولانی بنشینید، هر ۲۰ دقیقه بایستید، راه بروید با بدن خود را کشش بدهید.

درباره میوه ها از روی رنگ پوستشان قضاوت کنید

میوه خواری

در مورد فواید رژیم غذایی غنی از میوه و سبزی بسیار صحبت شده که تکرار مجدد آن برای مردم خارج از تحمل است. مصرف غذاهای طبیعی وسالم بیماری را دور می کند، عمر را طولانی می کند، ظاهر شما را زیباتر می سازد و به بدن انرژی بیشتری می دهد. با این حال هنوز اغلب مردم میوه و سبزی کافی مصرف نمی کنند، به عوض مقادیر زیادی غذاهای غیر ضروری می خورند.

این مشکل فقط بر سلامت فیزیکی بدن تاثیر نمی گذارد. پژوهشی که روی ۸۰ هزار نفر انجام شده است، نشان می دهد که میزان کلی مصرف میوه ها و سبزی ها قويا می تواند پیش بینی کند که شما به طور کلی چه قدر شاد و سرحال هستید. هر وعده اضافی میوه یا سبزی تا هفت نوبت در روز می تواند وضعیت سلامت بدن را ارتقاء ببخشد.

با این حال، ما هیچ روشی نداریم که به سرعت تشخیص دهیم سالم ترین غذاها کدام اند. ما هر روز توصیه های گیج کننده ای از منابع مختلف می شنویم، سپس وقتی به فروشگاه مواد غذایی یا رستوران می رویم، با انتخاب های بی شماری روبه رو می شویم.

برای مشاوره در زمینه لاغری موضعی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *