ساقه ی کرفس ظرف خوبی است تا داخل آن را پر کنید؛ چون تا صبح آنها را ترد و تازه نگه می دارد. کودکان آن را دوست دارند؛ بنابراین روزهایی که همگی خانه هستید، می توانید کرفس را امتحان کنید.
زمان تهیه مواد: ۵ دقیقه برای پذیرایی از: 1 نفر
۴ عدد ساقه ی کرفس
ساقه ی کرفس را با هر کدام از گزینه های زیر که خواستید، پر کنید و در سلیفون بپیچید و در محل کارتان گاز بزنید: الف) دو قاشق سوپ خوری پنیر کم چرب را با مقدار زیادی فلفل تازهی آسیاب شده به صورت پوره درآورید: ب) دو قاشق سوپ خوری کره ی بادام زمینی ترد (بدون قند اضافه)
ج) یک قوطی کوچک کنسرو ماهی ساردین در گوجه فرنگی له شده را در داخل کاسه بریزید و با آب لیموی تازه و سس ورسترشیر مخلوط کنید. د) دو قاشق سوپ خوری حمص (مخلوط تهیه شده از کنجد و نخود پخته و کوبیده شده).
تنوع: می توانید از مواد خمیری شکل مورد علاقه تان در پر کردن ساقه های کرفس استفاده کنید. کره ی بادام زمینی، پاته ماهی (نوعی غذای فرانسوی که از له کردن و کوبیدن میوه ها و گوشتها تهیه میشود)، پنیر خامه ای کم چرب مخلوط با سبزی های مختلف، پنیرهای نرم مثل پنیر بز، یا ماست کم چرب را هم امتحان کنید.
به ازای هر نفر: ۱۵۰ کالری؛ ۸ گرم پروتئین، ۵ گرم کربوهیدرات؛ ۱۰ گرم چربی، ۵ گرم چربی اشباع شده؛ ۱ گرم فیبر؛ ۸۵ میلی گرم سدیم.

سالاد انرژی بخش

آووکادو یکی از مواد افزودنی فوق العاده برای این سالاد است؛ اما رنگش را به سرعت از دست می دهد. برش های آووکادو را درست قبل از خوردن سالاد به آن اضافه کنید یا در ظرفی جدا نگه دارید و مقداری آب لیموی تازه روی آن بریزید. این کار از قهوه ای شدن آووکادو جلوگیری می کند.

Woman cooking

زمان تهیه و پخت مواد: ۱۰ دقیقه برای پذیرایی از: 1 نفر
نصف بوته کاهو (نوع مورد علاقه تان) امشت بزرگ (حدود یک چهارم فنجان) برگ ریحان یا هر سبزی دیگری که دوست دارید افنجان اسفناج یا آب تره اعدد هویج درشت رنده شده ۱ قاشق سوپ خوری تخمه آفتاب گردان خام کمی بوداده (در یک تابهی داغ تفت دهید) ا قاشق سوپ خوری (یا یک چهارم فنجان) تخم کاج برشته (بو داده شده با تخم آفتاب گردان) ۴۰ گرم پنیر چدار کم چرب، درشت رنده شده (تقریبا ۳ برش)
امشت جوانه های مختلف (که در یخچال فروشگاه ها هم پیدا می شود. | خودتان هم می توانید درست کنید) هر سسی که برای سالاد دوست دارید کاهو، سبزیها و اسفناج را خرد و با بقیه ی مواد مخلوط کنید.

هرچه برای ریختن روی سالاد دوست دارید، به آنها اضافه کنید و درست قبل از خوردن هم بزنید.توصیه: اگر یک سس عالی برای روی سالاد بخواهید، می توانید یک قاشق سوپ خوری حمص را با دو قاشق سوپ خوری روغن زیتون فوق بکر و یک قاشق سوپ خوری سرکه بالزامیک رقیق کنید و خوب به هم بزنید. خوب، حالا یک سس غليظ خامه مانند دارید! همچنین می توانید روی سالادتان مخلوطی از آب لیموی تازه، سرکه بالزامیک و روغن زیتون فوق بکر بریزید که با سبزی یا ادویه های مختلف طعم دار شده است.
تنوع: می توانید سبزی های دیگر، مثل بروکلی، لوبیای سفید یا تره را هم به این سالاد بسیار عالی اضافه کنید. به ازای هر نفر (بدون سس روی سالاد): ۳۸۰ کالری؛ ۲۱ گرم پروتئین؛ ۱۲ | گرم کربوهیدرات؛ ۲۸ گرم چربی؛ ۶ گرم چربی اشباع شده؛ ۵ گرم فیبر؛ ۳۶۰ میلی گرم سدیم.

لقمه های هیجان انگیز

در سفره های تایلندی خیلی وقت ها با برگ کاهو، لقمه درست می کنند. برای این کار برگ های نرم کاهوهای معمولی و سالادی مناسب است، هرچند برگ کاهوی چینی هم خیلی خوب است.

زمان تهیه و پخت مواد: ۱۰ تا ۱۵ دقیقه برای پذیرایی از: 1 نفر۴ برگ پهن کاهو برگهای کاهو را با هرکدام از غذاهای زیر که دوست دارید بپیچید: الف) یک قاشق سوپ خوری حمص و یک قاشق سوپ خوری تخم کاج بو داده با کمی فلفل دلمه ای. ب) یک قاشق سوپ خوری پنیر رنده شده ی کم چرب یا مایونز کم چرب. پ) یک قاشق سوپ خوری ماهی کیلکای دودی له شده با ماست کم چرب یا پنیر خامه ای کم چرب و مقدار زیادی فلفل سیاه تازهی آسیاب شده و کمی افشرهی لیموی تازه. ت) یک قاشق پر مخلوط میگوی پخته شده با یک قاشق چای خوری مایونز کم چرب و کمی سس کچاپ.
به ازای هر نفر در هر وعده): ۲۱۸ کالری: ۶ گرم پروتئین، ۶ گرم کربوهیدرات ۱۹ گرم چربی؛ ۱ گرم چربی اشباع شده؛ ۲ گرم فیبر؛ ۲۶۹ میلی گرم سدیم.

پوست لیمو

در خیلی از دستورهای پخت غذا استفاده از لیمو (لیموهایی که پوست زردی دارند) توصیه شده است. پوست لیمو چربی های معطری در خود دارد که عطر و طعمی عالی به غذاها می دهد. از لیمو چطور لذت می برید؟ می توانید پوست کن هایی بخرید که به سادگی پوست بیرونی لیمو را به شکل نوارهای باریکی می برد. ضمنا می توانید از رنده ی ریز هم برای همین کار استفاده کنید.

به سادگی پوست بیرونی لیمو را با رنده بتراشید و هنگام رنده کردن آن را بچرخانید. لیمو را زیاد به رنده فشار ندهید وگرنه قسمت سفید را هم که مزه ی تلخی به غذا میدهد رنده می کنید.
حمص بانان و سالاد کم جی. ال. حمص یکی از خوراک های پرطرفدار است. خوردن آن به کسانی توصیه می شود که نخود را دوست ندارند و به این ترتیب می توانند از ارزش غذایی نخود بهره مند شوند.
زمان تهیه و پخت مواد: ۵ دقیقه برای پذیرایی از: 1 نفر
حمص (خانگی یا آماده را با هرکدام از مواد زیر که دوست دارید، مخلوط کنید و در یک ظرف کوچک بریزید:
زیتون سیاه خردشده
پیازچهی خردشده فلفل قرمز خردشده
دانه های کاج بوداده
سالاد مورد علاقه تان را آماده کنید و در ظرف ناهارتان بریزید. همراه حمص، یک تکه نان کم جی. ال. یا چند برش کیک که با آرد جو سیاه تهیه شده است، با خودتان ببرید. حمص را درست قبل از خوردن ناهار، روی سالاد بریزید.
به ازای هر نفر در هر وعده): ۳۵۰ کالری؛ ۱۲ گرم پروتئین، ۱۷ گرم کربوهیدرات؛ ۲۲ گرم چربی؛ ۰ /
۵ گرم چربی اشباع شده؛ ۴ گرم فیبر؛ ۹۰۰ | میلی گرم سدیم

کوفته های خوشمزه

این غذا سبک و کم چرب است و میتوانید آن را به شکل کوفته یا کتلت درست کنید. اگر دوست دارید غذایتان واقعأ تند باشد، می توانید کمی بیشتر فلفل قرمز در آن بریزید.
زمان تهیه ی مواد: ۱۰ دقیقه برای پذیرایی از: ۲ نفر (۴ قسمت میشود)
اعدد پیاز، که ۴ قسمت شده است ۲ حبه سیر پوست کنده ۱ قاشق چای خوری دانه ی فلفل سیاه تازه، آسیاب شده کمی پودر فلفل سیاه کوبیده ۴۵۰ گرم مرغ یا بوقلمون چرخ کرده پوست رنده شده ی لیمو

برای مشاوره رایگان با متخصصان کلینیک رسپینا تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *