شاید تا کنون متوجه شده اید باورهای درست و غلط بسیاری درباره ورزش ، رژیم غذایی و تناسب اندام وجود دارد که گاه تشخیص درست را بسیار سخت و گاه غیر ممکن می سازد حتی توصیه هایی را می شنوید که با مواردی که از قبل می دانستید کاملا متضاد است زیرا آنها این توصیه ها را صحیح می دانند ، به همین دلیل لازم است که با باورهای غلط رایج بیشتر آشنا شوید تا از آسیب های احتمالی در حین ورزش در امان بمانید. با مقاله ما همراه شوید تا با این توصیه های غلط بیشتر اشنا شوید .

اگر به دنبال اندام مناسب و لاغری بی دردسر می گردی کلیک کنید.

توصیه های غلط – جمعه ها را استراحت کنید :

هموراه باید مد نظرداشته باشید که ریسک و بی احتیاطی در آخر هفته ممکن است موفقیتی که در طول هفته به دست آورده اید را بی اثر کند . معمولا افراد در روز جمعه و تعطیلات خوابیدن ، ورزش نکردن و خوردن وعده های سنگین را دوست دارند . در نتیجه اگر در طول هفته مثلا نیم کیلو وزن کم کرده باشند در روز تعطیل همان را اضافه کرده و یا وزن خود را ثابت می کنند که موجب بی ارزش شدن فعالیت ها در طول هفته خواهد شد.

توصیه های غلط – اگر می خواهید لاغر فقط کافی است کم بخورید :

می دانید که هنگام کار با وزنه و بدنسازی ، اشتها بیشتر می شود که نشان میدهد بدن برای تقویت و رشد عضلات به تغذیه مناسب نیاز دارد . نیم ساعت بعد از بدنسازی ، مصرف نوشیدنی پروتئنی مناسب است . پودر پروتئین وی مخلوط با یک نصفه موز برای تقویت عضلات عالی است.

توصیه های غلط – یوگا ورزشی موثر برای آرتروز:

احتمالا فکر می کنید که یوگا برای ارتروز می تواند موثر و مفید باشد . اما در حقیقت افرادی که از بیماری آرتوز رنج می برند باید از انجام حرکاتی که به تعادل نیاز دارد مانند ایستادن روی یک پا و یا خم کردن زانوها بیش از 90 درجه ، به شدت اجتناب کنند . در این شرایط باید از یک صندلی کمک بگیرند تا فشار مضاعف به بدن آن ها وارد نشود.

توصیه های غلط – ورزش اثرات منفی نشستن زیاد را از بین می برد :

همانطور که می دانید نشست زیاد سلامت جسمی را در معرض خطر بیشتر قرار می دهد . افرادی که بیش از سیزده ساعت در روز می نشینند نسبت به افرادی که کمتر از یازده ساعت می نشینند ، کمتر عمر می کنند اما می توان با یک حرکت ساده تا حدود زیادی این خطر را برطرف کرد . هر 30 دقیقه یک بار از جای خود بلند شده و راه بروید . در غیر اینصورت هیچ ورزشی نمی تواند باعث جبران اثرات منفی نشستن طولانی مدت شود.

توصیه های غلط – دستگاههای ورزشی  موثرتر و ایمن تر از وزنه ها هستند:

البته درست است زیرا احتمال افتادن وزنه ها بر روی بدن وجود ندارد ، اما این دستگاهها نیز موجب رسیدن آسیب به بدن می شوند . به طور کلی دستگاههای ورزشی با محدود کردن دامنه حرکتی باعث ایجاد درد مزمن در مفاصل می شوند و بنابراین قبل از کار با هر دستگاهی ، از درست بودن حرکت خود مطمئن شوید

توصیه های غلط – با حرکات کششی قبل از ورزش، می توان از بروز آسیب پیشگیری کرد:

برخی تصور می کنند که با انجام حرکات کششی قبل از شروع ورزش، می توان از آسیب های احتمالی جلوگیری کرد که تصور غلطی است . در حقیقت ممکن است انجام این حرکات خود موجب آسیب های بیشتر شوند . به همین دلیل قبل از آغاز تمرینات ورزشی بهتر است کمی تمرین های کاردیو بک انجام داده شود تا موجب گرم شدن و آمادگی بدن برای انجام حرکات سنگین تر شود . انجام حرکات کششی را به بعد از ورزش موکول کنید.

نکاتی که برای کاهش وزن درست و اصولی باید رعایت کنید عبارتند از:

باید توجه کنید که از طریق اعمال محدودیت و یا افزایش فعالیت نمی توان از درصد چربی کم کرد زیرا تجربه این روشها را می دانیم .برای کاهش چربی و وزن باید روش زندگی و عادات غذایی را تغییر داد عادات غذایی افرادی که دچار اضافه وزن هستند مانند منوهای رستوران ، در ذهن آنها ثبت شده است توجه کنید که وزن استخوانها و سایر اعضای بدن افراد چاق و یک فرد متناسب ، اختلاف زیادی با یکدیگر ندارد و اختلاف شایع میان آنها در میزان چربی ذخیره شده در بدن است بنابراین برای کاهش وزن باید به دنبال روشی بود که موجب کاهش درصدی از چربی های بدن شود و تنها روش اصولی برای رسیدن به وزن ایده آل و کاهش وزن روشی است که با قدرت ذهن متناسب باشد.

برای کاهش وزن باید نسبت به افرادی که می خواهند وزن اضافه کنند تمرین های بیشتری انجام شود . برای کم کردن درصد چربی ، 3 تا 5 مرتبه در هفته به مدت 20 تا 40 دقیقه ورزش مناسب می باشد برای اضافه کردن وزن ، باید ورزشهای مقاومتی انجام شود زیرا تمرین های هوازی نتیجه دلخواه را در پی نخواهد داشت اما 20 دقیقه پیاده روی دو بار در هفته موثر می باشد باید توجه داشت که نوع ورزش و یا فعالیت بدنی ،میزان مصرفی و کیفیت کالری های مختلف در بدن موثر هستند . علاوه بر این محققان اعتقاد دارند که کمبود خواب موجب ذخیره چربی در بدن می شود زیرا موجب کاهش سوخت چربی می شود.البته که خواب کافی انرژی مناسب برای تمرینات را فراهم می کند . به طور کلی برای رسیدن به تاسب اندام انجام تمرینات با شدت بیشتر در مدت زمان کمتر، تغذیه ی مناسب، نوشیدن آب کافی و خواب کافی بسیار اهمیت دارند. پس در قدم اول باید خواب کافی داشته باشید و نوشیدن آب را هم فراموش نکنید .

اگر به دنبال اندام مناسب و لاغری بی دردسر می گردی کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =