وقتی صحبت از کاهش وزن می شود درکنار رژیم های لاغری ورزش کردن هم پایه ی اصلی کار است اما برخی توصیه های اشتباه هم می شود که نه تنها موثر نیست بلکه ممکن است ضررهم داشته باشید مثلا برخی فکر می کنند هرچقدر بیشتر ورزش های سخت کنند بیشتر لاغر می شوند . اگر قصد دارید که ورزش را در برنامه زندگی خود اضافه کنید و یا اهل ورزش کردن هستید شاید تا کنون متوجه شده اید باورهای درست و غلط بسیاری درباره ورزش ، رژیم غذایی و تناسب اندام وجود دارد که گاه تشخیص درست را بسیار سخت و گاه غیر ممکن می سازد حتی توصیه هایی را می شنوید که با مواردی که از قبل می دانستید کاملا متضاد است زیرا آنها این توصیه ها را صحیح می دانند ، به همین دلیل لازم است که با باورهای غلط رایج بیشتر آشنا شوید تا از آسیب های احتمالی در حین ورزش در امان بمانید. با مقاله ما همراه شوید تا با این توصیه های غلط بیشتر اشنا شوید .

برای رسیدن به اندام دلخواه در سریعترین زمان فقط کلیک کنید.

توصیه های غلط – ورزش کردن  با معده خالی :

مطالعات نشان می دهد که  ، پر و خالی بودن معده ، تاثیر بر سوزاندن کالری ندارد اما حذف وعده های غذایی قبل از تمرین ، موجب کاهش عضله می شود . قبل از میل کردن یک نوشیدنی ورزش باید بدانید که یک جرعه از این نوشیدنی قندی ، به عضلات نیرو می دهد اما افزودنی های مصنوعی دیگر همان نوشیدنی برای سلامتی ضرر دارد. بنابراین قبل از ورزش از میوه های طبیعی شیرین مانند موز ، هلو و انبه استفاده کنید و یا برای دریافت مقدار کافئین موجود در نصف فنجان قهوه، یک اونس شکلات تیره میل کنید زیرا شکلات باعث ایجاد احساس خوبی می شود که به انتقال دهنده های عصبی نام داند و در طول احساس سرخوشی در دویدن های شدید، ترشح می شوند.

توصیه های غلط – تمرین های سخت برای کاهش وزن و لاغر شدن :

باید توجه کنید که برای کاهش وزن سریع نیاز به تمرینات سخت روزانه نیست چرا که رشد عضلات در زمان استراحت است نه در زمانی که وزنه زده می شود . در صورت عدم استراحت کافی دچار تمرین زدگی مانند بی اشتهایی ، خستگی و مشکلات در خواب خواهید شد بنابراین 48 ساعت استراحت میان روزهای تمرین روی هر عضله نیاز است . ورزش روزانه اشکالی ندارد اما نباید روی یک عضله ، دو روز پشت سر تمرین کرد.

توصیه ی غلط – فرم دادن به بدن با استفاده از وزنه های سبک با تکرارهای زیاد:

یک توصیه این است که بسیاری از خانمها از دمبلهای سبک با تکرار زیاد استفاده می کنند که تنها باعث افزایش استقامت عضلانی می شود . این نگرانی برای خانمها وجود دارد که در صورت استفاده از وزنه ، هیکلی مردانه پیدا خواهند کرد. اما خوشبختانه بدن خانمها تستوسترون کافی برای ساخت عضله های حجیم ندارد و در صورت استفاده از وزنه ، فقط لاغرتر می شوند که دقیقا همان چیزی است که به دنبال آن می باشند

پس برای کاهش وزن خود ، دمبل های سبک را با وزنه های سنگینتر در دفعات کمتر جایگزین کنید تا روی عضله ها فشار آورند . پس از استراحت مواد غذایی لازم برای تقویت آنها را مصرف کنید. افزایش حجم عضلانی به دلیل اینکه احساس قدرت بیشتری خواهید کرد، موجب افزایش متابولیسم در زمان استراحت و زیباتر شدن اندام می شود . با انتخاب وزنه ای سنگین ، ده تا دوازده بار تمرین درست انجام دهید برای هر حرکت 3 مرتبه آن را انجام دهید و میان هر ست 45 ثانیه استراحت کنید.

توصیه های غلط – تمرینات هوازی باید با شدت پایین باشد :

البته با اینکه درصد زیادی از چربی در تمرینات هوازی با شدت پائین می سوزد اما دیگر قادر نیستید که از فواید تمرینات کاردیو با شدت بالا مثل تمرینات اینتروال یا پلایومتریک بهره مند شوید . انفجارهای کوتاه از تمرینات هوازی شدتی در مدت کوتاه کالری زیادی را می سوزاند ، علاوه بر این سوخت و ساز بدن را بعد از تمرین نیز بالا نگه می دارد .

این تمرین های ورزشی برای افزایش سلامت قلبی و عروقی مفید هستند . زمانی که برای مدتی تمرین های اینتروال انجام می دهید ، در حال استراحت نیز ضربان قلب کمتر می شود که برای 20 دقیق تمرین هوازی تقریبا مناسب است . این تمرین ها را می توان با دوچرخه ثابت ، دویدن در فضای باز ، دستگاه الیپتیکال و تردمیل انجام داد. نوع دیگری از تمرین های هوازی ، تمرینات پلایومتریک یا پرشی است که موجب افزایش زیاد متابولیسم می شود مانند دویدن روی پله ها و یا کوه .در هفته یک جلسه تمرین هوازی با شدت پائین انجام دهید اما تلاش کنید که تمرین های کوتاه تر و شدتی تر را در برنامه ورزش خود اضافه نمائید.

توصیه های غلط – با مصرف مکمل های لاغری،به ورزش و رژیم غذایی نیازی نیست :

امروزه علاوه بر متخصصان تغذیه ، برچسب تمام محصولات مکمل لاغری این نکته را یادآور می شوند که برای کاهش وزن ، باید از رژیم غذایی سالم و ورزش منظم تبعیت کرد زیرا هیچ کدام از مکمل های لاغری نمی توانند جایگزین ورزش و رژیم غذایی شوند .البته نباید از اثرات جانبی این مکمل ها غافل شد به طور مثال هنگام استفاده از قرص آلی ، باید از رژیم غذایی کم چرب پیروی کنید ، چرا که در صورت رعایت نکردن ، دچار عوارض جانبی آن خواهید شد.مکمل آلی از جذب چربی توسط روده جلوگیری می کند و چرب یها به جای اینکه جذب بدن شوند ، دفع خواهند شد . بنابراین در صورت مصرف چربی زیاد ، دچار مشکل در اجابت مزاج شده و فرد به اسهال مبتلا می شود علاوه بر این ویتامین های مهم و ضروری محلول در چربی نیز به جای جذب بدن ، از آن دفع می شوند.

توصیه های غلط – تعریق زیاد در ورزش موجب کاهش وزن می شود :

باید بدانید که عرق کردن زیاد در ورزش هیچ تاثیری در کاهش وزن ایجاد نمی کند . هنگام ورزش ، استفاده از لباس نخی گشاد موجب تبادل آسان دمای بدن می شود . شاید این تصور از کاهش وزن ورزشکاران ناشی از پوشیدن لباسهای نایلونی و تعریق زیاد آنها شده باشد .اما باید توجه کرد که این یک روش موقتی برای کاهش وزن کم بدن است زیرا به دلیل کاهش آب بدن ، یک تا دو کیلو از وزن بدن کاسته می شود.

برای رسیدن به اندام دلخواه در سریعترین زمان فقط کلیک کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 11 =