وقتی صحبت از کاهش وزن می شود درکنار رژیم های لاغری ورزش کردن هم پایه ی اصلی کار است اما برخی توصیه های اشتباه هم می شود که نه تنها موثر نیست بلکه ممکن است ضررهم داشته باشید مثلا برخی فکر می کنند هرچقدر بیشتر ورزش های سخت کنند بیشتر لاغر می شوند . اگر قصد دارید که ورزش را در برنامه زندگی خود اضافه کنید و یا اهل ورزش کردن هستید.

شاید تا کنون متوجه شده اید باورهای درست و غلط بسیاری درباره ورزش ، رژیم غذایی و تناسب اندام وجود دارد که گاه تشخیص درست را بسیار سخت و گاه غیر ممکن می سازد حتی توصیه هایی را می شنوید که با مواردی که از قبل می دانستید کاملا متضاد است زیرا آنها این توصیه ها را صحیح می دانند ، به همین دلیل لازم است که با باورهای غلط رایج بیشتر آشنا شوید تا از آسیب های احتمالی در حین ورزش در امان بمانید. با مقاله ما همراه شوید تا با این توصیه های غلط بیشتر اشنا شوید .

برای رسیدن به اندام دلخواه در سریعترین زمان فقط کلیک کنید.

توصیه های غلط – ورزش های هوازی بهترین راه کاهش وزن و لاغری :

می دانید که ورزش های هوازی یکی از مهمترین تمرینات ورزشی بیشتر خانم ها است . باور بر این است که برای سوزاندن چربی باید کالری سوزانده شود . اما دلایل مختلفی ، اشتباه بودن این باور را اثبات می کند بدن به تمرینات عادت می کند . بالاخره بدن به این تمرینها عادت خواهد کرد و در نتیجه با کند شدن متابولیسم ، بدن ذخیره انرژی را آغاز می کند. جلسات طولانی تمرین هوازی موجب شکسته شدن حجم عضلات می شود . حجم عضلانی بسیار حائز اهمیت است چرا که برای حفظ آنها انرژی زیادی مورد نیاز است بنابراین حین استراحت کالری بیشتری سوزانده می شود . برای رفع این مسئله و حفظ حجم عضلانی بدن ، باید در هفته 3 تا 4 مرتبه تمرین های استقامتی انجام شود و حداکثر دو و سه مرتبه در هفته تمرین های هوازی انجام شود.

توصیه های غلط- باشگاه رفتن برای کاهش وزن:

خوب است توجه کنید که مراجعه به باشگاههای ورزشی امکان تنوع در تمرین های ورزشی را فراهم می کند اما ضروری نیست . درست کردن باشگاهی کوچک در منزل کار دشواری نیست تمرین های که با وزن بدن انجام می شود نیازی به تجهیزات ندارد تنها تهیه دمبل در وزن های مختلف ، یک نیمکت و توپ تمرین برای انجام هر تمرین در منزل کافی است . با استفاده از برنامه های ورزشی مختلف و تکرار حرکات آنها دیگر به مربی نیز نیازی ندارید.

توصیه های غلط – ورزش بدون درد، بی اثر است :

شاید لازم است که به درد بدن خود توجه کرده و آن را بشناسید . برخی از دردها خوب هستند و برخی دیگر بد. مثلا برای رفع احساس درد در قسمت بافت نرم بدن ، می توان حرکات کششی انجام داد . اما اگر در قسمت مفاصل ، رباط ها و ماهیچه ، درد تکرار شود خطرناک است و باید هر چه زودتر به پزشک مراجعه شود.

توصیه های غلط – کربو هیدرات ها را هنگام عصر نزدیک به وقت خواب مصرف نکنید:

بستگی به هدف شما دارد اگر در دوران حجم هستید باید دقت کنید که کالری بیشتر یعنی محیط آنابولیک بدن و عضله سازی اگر هنگام عصر به باشگاه رفته و تمرینات شدید انجام داده اید برای تقویت و ریکاوری باید بعد از تمرین و قبل از خواب حتما از کربوهیدرات کافی استفاده کنید . البته باید توجه داشت که سوزاندن کالری و عضله سازی به طور همزمان امکان پذیر نیست.

توصیه های غلط – نوشیدن آب زیاد موجب احتباس آن و افزایش وزن می شود:

بدن در هنگام کمبود هر ماده حیاتی ، آن را در بدن ذخیره می کند مانند آب . بنابراین نوشیدن آب باعث دفع بهتر آن و همچنین دفع سموم بدن می شود . علاوه بر این بدنسازان به دلیل مصرف بیشتر پروتئین و افزایش اوره ، به آب بیشتر ی برای نوشیدن نیاز دارند.

توصیه های غلط – نوشیدن نوشابه های انرژی زا قبل از تمرین مفید است :

باید بدانید که بر عکس تبلیغاتی که می شود این نوع نوشابه ها از درصد بالای شکر ، اسید کربنیک و طعم دهنده تشکیل می شوند و استفاده از آنها مناسب نمی باشد . برای دریافت انرژی قبل از تمرین بهتر است از کربو هیدرات های مرکب با شاخص گلیسمیک کمتر مصرف نمائید تا در طول تمرین انرژی شما پایدار و مناسب باشد.

توصیه های غلط – بدنسازی در سن کم باعث کوتاه شدن قد می شود:

خیلی از شما فکر می کنید که بدنسازی سبب کوتاهی قد است و به همین دلیل ازاین ورزش مفید دوری می کنید از سالها قبل این تصور در ذهن مردم وجود داشته است که تمرین با وزنه ، منجر به تحریک بدن برای ترشح هورمون رشد و تراکم استخوان ها می گردد .حتی این مسئله به اثبات رسیده است که کار با وزنه در سنین نزدیک بلوغ پسران باعث ضخامت استخوانها می شود درازنشست را برای کوچک کردن سایز و آب کردن چربی های شکم انجام دهید. دراز نشست هم مانند سایر فعالیت های بدنسازی جزئی از ورزش های بی هوازی است . در این نوع ورزش ها بدن از ذخائر گلیکوژن استفاده می نماید و برای آب کردن چربی های اضافه باید به مدت 40 دقیقه ورزش های هوازی طولانی مدت انجام شود.

توصیه های غلط – ورزش بیشتر موجب افزایش اشتها و چاقی بیشتر می شود:

می دانیم که ورزش موجب افزایش اشتها نمی شود اما نقش تنظیم و تعدیل کنندگی دارد . برای رسیدن به وزن مناسب و حفظ تناسب اندام باید در انجام فعالیت های متعادل و نرمش های روزانه ثابت قدم بود . پایبندی به انجام ورزش های منظم و رعایت رژیم غذایی موجب کاهش وزن قطعی می شود . افزایش فعالیت ورزشی موجب سوختن کالری بیشتر و کاهش وزن بارزتر می شود .وزن ایده آل با رعایت رژیم غذایی مناسب و انجام تمرین های ورزشی حاصل می شود. با کمی دقت متوجه خواهید شد که زمانی که فعالیت خود را کمتر می کنید.

مانند بازنشستگی ، استفاده از ماشین ، نزدیک شدن محل کار و سکونت به یکدیگر و مواردی از این قبیل ، دچار افزایش وزن شده اید . استفاده نادرست و غیر استاندارد از تردمیل در منزل می تواند در سیستم چربی های بدن تغییرات نامناسبی ایجاد کند بنابراین اگر بدون برنامه درست از تردمیل استفاده شود می تواند نتیجه معکوسی از کاهش وزن و سوزاندن چربی در بدن به وجود آورد .به این ترتیب که انجام ورزش آیروبیک و دویدن روی تردمیل اقتضا می کند خروجی انرژی شما افزایش پیدا کند

برای رسیدن به اندام دلخواه در سریعترین زمان فقط کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − سه =