آن طور که گفته می شود، داشتن دوستی صمیمی که شما را به سمت مسیر درست سوق دهد می تواند حتی مؤثرتر هم باشد. اگر قصد دارید تا برای ایجاد انگیزه بیشتر ورزش را به همراه یکی از دوستان تان انجام دهید، اگر آن دوست در آن ورزش از شما ماهرتر باشد برای تان بسیار بهتر خواهد بود. اگر دوستتان از شما ماهرتر باشد در طول ورزش کمتر صحبت خواهد کرد و برای آن که از مغرور شدن تان جلوگیری کند. از کلمات تشویقی کمتر استفاده خواهد کرد و در نتیجه، موجب خواهد شد تا آن ورزش را بهتر انجام دهید.

برای داشتن اندام دلخواه بدون جراحی و عوارض کلیک کنید.

اگر هم اکنون کسی مشوق شما برای داشتن زندگی سالم تر نیست، لااقل کسی را بیابید که به شما برای رسیدن به هدفی سلامت بخش در آینده یاری برساند این شخص لازم نیست روزانه شما را کنترل کند. این فرد می تواند یک دوستی یک همکار، خواهر یا برادر، همسر یا هر شخص دیگری باشد که تمایل به کمک کردن به شما دارد. اگر با مربی خصوصی یا سیستم آنلاین اینترنتی راحت تر هستید، باید بگویم پولی که خرج می کنید ارزش سرمایه گذاری دارد و از بین نخواهد رفت. این نکته را مدنظر داشته باشید که کسی را همیشه در کنار خود داشته باشید تا همواره اهداف سلامتی بخش تان را به شما یاد آوری کند و هر چند وقت یک بار نحوه ورزش کردن تان را کنترل کند.

*زمانی که می خواهید یک میان وعده سريع بخوريد، مقدار کمی از آن را برای خوردن نگه دارید و جعبه آن را دور از دسترس خود قرار دهید.

*هر روز حداقل ۵ دقیقه را بیرون از منزل تان سپری کنید.

*کسی را بیابید تا به شما در فعال ماندن و ورزش کردن تان کمک کند و شما را زیر نظر داشته باشد. این شخص می تواند یک دوست، مربی کلاس ورزش و با مربی خصوصی تان باشد.

جلوگیری

با خوردن بر سرطان غلبه کنید نیمی از مردان و یک سوم زنان آمریکایی به سرطان مبتلا خواهند شد. حتی اگر پزشک سرطان را در بدن ما تشخیص نداده باشد، ممکن است در بدن سلول های بسیار ریز سرطانی وجود داشته باشند که به خاطر کوچک بودن بیش از حد، از طریق MRI و سی تی اسکن قابل شناسایی نیستند. معمولا هنگامی که محققان جسد افرادی را که در تصادف رانندگی فوت کرده اند کالبدشکافی و نمونه برداری می کنند، اغلب سرطانهای تشخیص داده نشده ای در این افراد می یابند. به گفته یک محقق سرشناس در این حیطه، سلولهای سرطانی میکروسکوپی همیشه در بدن ما مستعد شکل گیری اند.

بیشتر این سلول های سرطانی میکروسکوپی هرگز آن قدر رشد نمی کنند تا تهدیدی علیه ما شوند. آنها به صورت غیرفعال و خاموش در بدن مان به سر می برند، سلول هایی به کوچکی نوک یک خودکار که ذخیره خونی مناسبی برای رشد دریافت نمی کنند. همین جاست که شیوه زندگی و نوع رژیم غذایی شما می تواند نقش مهمی در بهتر یا بدتر شدن این روند ایفا کند.

آنچه می خوریم می تواند به طور قابل توجهی خطر رشد و گسترش سلول های سرطانی را کاهش دهد. رژیم غذایی مناسب و فعالیت جسمی می تواند مانع از بازگشت و عود کردن دوباره سرطان شود و عمر فرد مبتلا را افزایش دهد. درمورد خودم، بسیاری از تومورهای بزرگ بدنم، طی یک دهه گذشته به لحاظ ابعاد بزرگتر نشده اند. گرچه به طور دقیق نمی توانم میزان تأثیر رژیم غذایی را در کند شدن رشد تومورهایم تعيين کنم، تغذیه به طورقطع شانس بهبودی ام را افزایش داده است.

حفظ وزن متعادل بدن می تواند شروع خوبی برای جلوگیری از رشد سلولهای سرطانی باشد. براساس نتایج مطالعات اخیر، چاقی به مثابه یک حامی جدی و وفادار سرطان عمل می کند. چاقی باعث ایجاد التهاب مزمن در بدن می شود که در نتیجه، رشد و گسترش سرطان را در سراسر بدن آسان تر می کند. مطالعاتی که درباره شیوع بیماری ها انجام شده است نشان می دهد که افراد چاق تا ۵۰ درصد بیش از دیگران در معرض ابتلا به انواع سرطان قرار دارند. خطر ابتلا به سرطان های خاصی مانند سرطان کبد، در افراد چاق تا ۴۵۰ درصد بیشتر از دیگران افزایش می یابد. به نظر می رسد که حفظ وزن طبیعی یکی از بهترین راه ها برای به حداقل رساندن خطر بلند مدت ابتلا به سرطان است.

برای پیشگیری از رشد و گسترش سلول های سرطانی در بدن تان، مواد غذایی و نوشیدنی هایی مانند سیب، کنگر فرنگی، زغال اخته، باک چوی، کلم بروکلی، چای سبز، کلم سبز، لیمو، قارچ، تمشک، انگور قرمز، ماهی سالمون، توت فرنگی و گوجه فرنگی را بیشتر مصرف کنید. همچنین استفاده از ادويه و طعم دهنده های متداولی را که خاصیت ضد سرطانی دارند – مانند دارچین، سیر، جوز، جعفری و زردچوبه – در اولویت قرار دهید.

این مواد و ادویه ها را جایگزین شیرینی ها و غذاهای سرخ شده کنید. همچنین مراقب گوشت فراوری شده، گوشت قرمز، چربی های اشباع شده و قند اضافی غذایتان باشید. تمام این مواد می توانند با افزایش خطر ابتلا به سرطان در بخش های مختلف بدن ارتباط داشته باشند. گرچه رژیم غذایی به تنهایی نمی تواند مانع از ابتلا به سرطان با درمان آن شود، به طورقطع می توانید با خوردن غذاهای مناسب خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهید. اگر بدنتان را به درستی تغذیه کنید، احتمالا روند رشد سرطان را متوقف خواهید کرد.

نسخه ای به نام تحرک

خوردن قرص باید آخرين راه چاره باشد، نه نخستین سنگر دفاعی شما. ما اغلب به محض بروز یک مشکل جسمی، بلافاصله به قرص روی می آوریم. گرچه استفاده از دارو ضروری است و خطر کوتاه مدت اتفاقات کشنده را کاهش میدهد، راه حلی بلند مدت نیست الکس کلارک محققی که تأثیر تحرک را بر عملکرد قلب مورد بررسی قرار داده است، می گوید: ((تحرک داروی شگفت آوری است که در شیشه ریخته نشده است. تحرک می تواند به مثابه دارو برای درمان همه چیز، از افسردگی گرفته تا حملات میگرنی مؤثر باشد.

برخی دوستانم که برای غلبه بر افسردگی کوشیده اند، قسم می خورند که تحرک منظم از بهترین روش ها برای مقابله با این مشکل است. تحرک اضافی همچنین می تواند با کاهش التهاب، مصرف داروهای مسکن بدون نسخه را کاهش دهد. خود من شخصا تجربه کرده ام که تحرک بهترین راه برای کنار زدن دردهای مزمن است. تحرک بیشتر از هر دارویی در کاهش درد گردن و پشتم مؤثر بوده است. من همچنین دریافته ام که تحرک بالا بسیار بیشتر از درمان های دارویی در بهبود کیفیت خوابم مؤثر بوده است، افزایش تحرک بدنیام طی سال های اخیر موجب شده است که تقریبا تمام داروهای با نسخه و بدون نسخه ام را کنار بگذارم.

تحرک منظم همچنین ژنهای شما را به گونه ای اصلاح می کند تا برای رژیم غذایی تان مفید باشد. وقتی دانشمندان DNA  افراد را نیم ساعت قبل و بعد از ورزش مورد بررسی قرار دادند، دریافتند تحرک شیوه تولید پروتئین های خاص عضلانی را توسطDNA تغییر می دهد، پروتئین هایی که فرآیند متابولیسم را تقویت می کنند. این تغییر موجب می شود که عضلات، چربی و قند بیشتری بسوزانند، تحولی که نیاز بدن ما را به انواع داروهایی که جبران کننده رژیم های غذایی بد و نامطلوب است کاهش می دهد.

برای داشتن اندام دلخواه بدون جراحی و عوارض کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + نه =