به جای قرص خواب، ورزش را امتحان کنید ورزش منظم بهترین راه برای اطمینان از این موضوع است که شب را راحت خواهید خوابید و در روز پیش رو سرشار از انرژی خواهید بود. به خصوص اگر در میان آن ۳۵ تا ۴۰ درصد افرادی قرار دارید که مشکل خوابیدن دارند یا در طول روز احساس خستگی می کنند، شروع فعالیت شدید برای شما به مراتب بهتر از شروع استفاده از داروی خواب آور است. چنان که محقق حوزه خواب، براد كاردينال، مطرح کرده است «شواهد علمی دلگرم کننده ای وجود دارد که فعالیت فیزیکی مرتب و منظم می تواند مانند یک جایگزین غیردارویی به بهبود خواب کمک کند».

ورزش و درمان بیماری ها

گروه تحقیقاتی کاردینال دریافتند پس از کنترل عوامل خطر شناخته شده، میزان بی خوابی شرکت کنندگان پس از دریافت رهنمودهای لازم برای ۱۵۰دقیقه ورزش در هفته، ۶۵ درصد کاهش یافت. افرادی که فعالیت ورزشی منظم انجام داده بودند، علاوه بر این، مشکل کمتری برای تمرکز در طول روز داشتند.. پژوهشگر دیگری از این گروه می گوید که فعالیت ورزشی منظم می تواند اثر مثبتی بر عملکرد شخص در کارش داشته باشد یا در مواقعی که شخص دانشجويا دانش آموز است، بر حضور ذهن و توجه او در کلاس درس تأثیر مثبت بگذارد. اگر می خواهید خواب راحت تری داشته باشید، حتی ورزش کردن دیروقت روز بر اصلا ورزش نکردن ارجحیت دارد.

برای مشاوره در زمینه کاهش سایز شکم و پهلو کلیک کنید.

ورزش کردن صبح زود خلق وخوی شما را در طول روز بهتر می کند

فعالیت دیرهنگام حداقل برای کیفیت خواب شما با ارزش است. به رغم این که ممکن است شنیده باشید ورزش در شب ممکن است خواب شما را مختل کند، مطالعات درباره این موضوع نشان می دهد احتمال دارد ورزش شدید و نفس گیر ساعاتی قبل از رفتن به رختخواب، به طور چشمگیری خواب شما را بهبود بخشد. گرچه وقتی سرتان شلوغ است، کار راحتی است که از ورزش کردن شانه خالی کنید، این تحقیقات نشان میدهد که بهتر است کارهای دیگر را تعطیل کنید تا به طور قطع قدری ورزش کنید. سعی کنید که برای شکستن چرخه طولانی بی خوابی، قبل از این که سراغ داروهای خواب آور بدون نسخه و با تجویز شده توسط پزشک بروید، ورزش کنید. از آنجا که بی خوابی طولانی با داروهای خواب آور همراه با موارد متنوعی از کسالت های مزمن عمومی است، کمی ورزش می تواند از یک قرص مفیدتر باشد.

*قبل از اینکه ناهار سنگین و مفصل سفارش دهید، ببینید می توانید از پس سنگینی و کسالت بعدازظهر بربیایید.

*وقتی مغزتان با اطلاعات جدیدی که باید به خاطر بسپارید اشباع شده است یا نیاز به انفجاری از خلاقیت دارید، پیاده روی کنید

*اگر دچار بی خوابی هستید، قبل از این که به داروها پناه ببرید، چند روز ورزش را امتحان کنید.

آبروی غذاهای گناهکار را ببرید

بسته به این که چند سال داشته باشید، ممکن است زمانی را به یاد آورید که روشن کردن سیگار در هواپیما، کلاس درس یا پشت میز کار قابل قبول و پذیرفتنی بود. اما با گذشت زمان، سیگار کشیدن در مکان های بسته از لحاظ اجتماعی، مبدل به کاری غیرقابل قبول شد. نظیر همین مسئله با ریختن زباله در مکانهای عمومی اتفاق افتاد، کاری که زمانی عادی بود ولی در حال حاضر غیرقانونی است و به ندرت پیش می آید. در سال های اخیر می توانید ببینید که تغییر در انتظارات و توقعات مردم چه طور بازیافت مواد را تحت تأثیر قرار داده است.

من قبول دارم تا زمانی که خبردار نشدم همه همسایه هایم بازیافت را شروع کرده اند و تا وقتی فشار اجتماعی را احساس نکردم این کار را در خانه خودم آغاز نکردم. در محل کارم نیز عادت داشتم که از لیوان های کاغذی برای قهوه استفاده کنم و بعد از مصرف، بدون لحظه ای تفکر آنها را دور می ریختم. بعد که متوجه شدم همکارانم از لیوان های قابل استفاده مجدد (مانند لیوان های چینی و بلور و…) استفاده می کنند و زمانی که من لیوان های کاغذی را درون سطل زباله می اندازم با حالتی تحقیر آمیز به من می نگرند، روشم را تغییر دادم و از فنجان های قابل مصرف مجدد استفاده کردم. ارتباطات اجتماعي من عادات بدم را تضعیف کرد و این منجر به ایجاد تغییرات مثبت در من شد.

همین فشار اجتماعی اکنون غذاهای ناسالم را هدف گرفته است. اخیرا توجهم به تابلوی بزرگی بالای ویترین یکی از رستورانهای غذای فوری زنجیره ای جلب شد. تابلو به طور چشمگیری یک ساندویچ را نشان می داد. ساندویچ پنیر، بیکن و مایونز بود و به جای نان همبرگری با دو تکه بزرگ مرغ سرخ شده احاطه شده بود. شعار بالای عکس ساندویچ میگفت: «اگه میتونی از این بگذر». وقتی تابلو را دیدم شگفت زده شدم و همزمان احساس چندش کردم.

حتی اگر مشتریان دوست داشته باشند تا این ساندویچ به وجود آورنده حمله قلبی را بخرند، نشانه بی وجدانی رستوران است که این قدر واضح مردم را به گرفتن تصمیم های نادرست ترغیب می کند. اگر ما به غذاهای چرب، سرخ شده و آکنده از شکر به چشم تحقیر نگاه کنیم، می توانیم از انتقادها و انگ زدن های منفی اجتماعی در جهت منافع مان بهره ببریم. روشن است که بدگویی از افراد خیلی چاق و فربه کار غلطی است،

اما چرا غذاهای مسبب چاقی، دیابت و سرطان را متهم نکنیم؟

اگر به طور مرتب چیزی را می خورید که میدانید برای تان خوب نیست، به آن بر چسبی بزنید که مانعی در برابر شما نسبت به خوردنش ایجاد کند. برای مثال، ما و همسایه های مان اخیرا به آبنبات چوبی می گوییم «یک تکه قند به چوب چسبیده ، یا دونات را «خمیر سرخ شده» می نامیم. اگر کاری کنید که تعدادی از گزینه های ناسالم تان از لحاظ اجتماعی، کمتر برای خودتان پذیرفتنی باشد، این کار کاملا روی محیط اطرافتان نیز تأثیر خواهد گذاشت.

برای مشاوره در زمینه کاهش سایز شکم و پهلو کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =