خانم ها معمولا به تناسب اندام خود بسیار اهمیت می دهند خوب است در این مقاله شما را با حرکاتی که مخصوص خانم ها ست و به خوش اندام شدن و تناسب اندام خانم ها کمک می کند بپردازیم و شما را با این حرکات مفید بیشتر اشنا کنیم با مقاله ی ما همراه شوید .

برای داشتن اندام دلخواهتان و رهایی از چربی های شکم و پهلو کلیک کنید.

حرکات ورزشی خانم ها – پلانک جانبی:

باید گفت که پلانک یکی از بهترین تمرین ها است که نوع جانبی آن با پلانک معمولی فرق دارد و می تواند فواید زیادی را به بدن شما برساند. اگر شما هم جزو آن دسته از خانم هایی هستید که از چربی پهلو و کمر بیزار می باشد و آماده آب کردن چربی پهلو و کمر می باشید، از این تمرین استفاده کنید برای انجام این کار باید به یک سمت پهلوی چپ خود دراز بکشید و سپس سعی کنید که بدن خود را با نیروی آرنج سمت چپ به سمت بالا بیاورید و بعد باسن تان را با آن نیز بالا بیاورید تا بدن شما مانند یک خط صاف شود و بعد سعی کنید که به مدت 30 ثانیه در این حالت باقی بمانید.

حرکات ورزشی خانم ها – دوچرخه :

خب باید توجه کنید که دوچرخه یکی از بهترین تمرین ها برای خانم ها نیز محسوب می شود و بسیار هیجان انگیز است و احتمال آسیب دیدگی بسیار کمی دارد و همچنین انجام دادن آن نیز بسیار آسان است و می توانید به راحتی کالری زیادی را می سوزانید اگر وقت ورزش کردن ندارید، می توانید مسیر های رفتن به سرکار، دانشگاه یا هر مکان دیگری را با دوچرخه طی کنید و با یک تیر ، دو نشان بزنید.البته در کشور ما چندان شدنی نیست .

حرکات ورزشی خانم ها – پوش آپ :

باید بدانید که حرکت پوش آپ فقط برای آقایان نیست، بلکه می تواند برای خانم ها نیز بسیار مفید باشد . پوش آپ یکی از ساده ترین و آسان ترین تمرین هایی است که می توانید انجام دهید. از طرفی می توانید آن را در هر جایی مثل پارک، باشگاه و منزل پیاده کنید در این تمرین باید دستان خود را روی زمین بگذارید و کف دست شما باید به سمت زمین باشد و فاصله دستتان به اندازه عرضه شانه و پاهایتان چسبیده به یکدیگر باشد و سینه خود را تا جایی پایین بیاورید که به زمین نزدیک شود اما هرگز نباید زمین را لمس کند و بعد از آن تمام تن خود را به سمت بالا بیاورید.

حرکات ورزشی خانم ها  – بالا رفتن از استپ :

حرکت با استپ یکی از هیجان انگیز ترین و مفیدترین تمرین ها برای کالری سوزی می باشد و از طرفی می تواند ماهیچه های شما را نیز قدرت ببخشد برای این انجام این حرکت کافی است که یک استپ کوچک بردارید و لبه آن بایستید ، به طوری که از کل کف پای شما، فقط نیمه جلوی روی استپ قرار گرفته باشد و سپس کل بدن خود را با نیروی ساق پا بالا و پایین ببرید.

حرکات ورزشی خانم ها – پول اوور لت :

شاید چندان اسم این ورزش را نشنید ه باشید اما این تمرین می تواند لت های شما را به شدت قوی کند و همچنین بازوهای تان نیز فرم بسیار عالی به خود می گیرند برای انجام این تمرین روی زمین دراز بکشید، پاهایتان نیز باید کاملا صاف باشد. زانوهایتان را به حالت 90 درجه خم کنید . در هر دست خود یک دمبل بگیرید و آن را بر روی سینه بالا بیاورید و سپس دمبل را از روی سر به سمت پایین بیاورید و این تمرین را 15 بار انجام دهید

حرکات ورزشی خانم ها – اسکات با صندلی:

توجه کنید که اسکات یکی از بهترین تمرین ها برای خانم ها می باشد و باعث بهبود تراکم استخوانی آن ها می شود و از پوکی استخوان در آن ها پیشگیری می کند زیرا باعث می شود که استخوان های محکمی داشته باشد  برای انجام این تمرین پاهای تان را باید به اندازه عرض شانه باز کنید و دستانتان را صاف به سمت جلو بیاورید و زانوهایتان را کمی خم کنید و احساس کنید که در حال نشستن روی یک صندلی هستید. دقت کنید که زانو ها نباید از انگشتان پای شما جلو بزند و سپس به آرامی بلند شوید . این حرکت را 20 بار در روز تکرار کنید.

حرکات ورزشی خانم ها – استقامت شانه :

خوب است بدانید که این تمرین نیز یک تمرین ساده می باشد که می توانید به تنهایی آن را در خانه انجام دهید و به شدت در کاهش سلولیت بدن موثر است برای انجام این حرکت باید روی زمین دراز بکشید و سعی کنید که پای خود را بالا ببرید تا جایی که پای شما بتواند بالای سر شما را لمس کند.

حرکات ورزشی خانم ها – ددلیفت با یک پا :

می دانید که ددلیفت یکی از بهترین تمرین ها هم برای آقایان و هم برای خانم ها می باشد زیرا می تواند قدرت بدنی آن ها را افزایش دهد و همچنین سیستم قلبی عروقی شان را به کار می اندازد و از مشکلات قلبی پیشگیری می کند . برای انجام این حرکت باید دو جفت دمبل بردارید و هر کدام را در یک دست خود بگیرید و سپس روی یکی از پا ها خم شوید و یک پای خود را کاملاً کشیده نگه دارید و سعی کنید چند ثانیه در این پوزیشن باقی بمانید.

حرکات ورزشی خانم ها – تمرین لانگز :

خانم های گرامی خوب است بدانید که این تمرین باعث می شود که در سریع ترین زمان ممکن تفکیک عضلات را در خود مشاهده کنید و از آن لذت ببرید و همچنین با انجام این حرکت پایین تنه بسیار قدرتمندی خواهید داشت پس حتما این تمرین مفید را به طور روزانه انجام دهید برای انجام لانگز، باید یکی از پا ها را به سمت جلو و دیگری را به عقب بکشید و دستان شما روی کمر قرار می گیرد و روی پای جلو می نشینید و اگر بعد از مدتی این حرکت برای شما آسان شد، می توانید با یک جفت دمبل آن را انجام دهید.

برای داشتن اندام دلخواهتان و رهایی از چربی های شکم و پهلو کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + دو =