وقتی می خواهیم وزن کم کنیم معمولا برای ورزش کردن انگیزه ای نداریم و با بهانه های مختلف سعی می کینم که ورزش را حذف کنیم انگیزه در ورزش از موارد مهم در شروع ورزش کردن است ما با داشتن انگیزه می توانیم به اهداف مان در هر مسیری برسیم یکی از این اهداف می تواند ورزش باشد برای کاهش وزن ورزش کردن یکی از پایه های اصلی رسیدن به هدفمان یعنی کاهش وزن است . باشگاه رفتن و ورزش کردن در شروع بسیار سخت است اما اگر رسیدن به هدفمان که همان تناسب اندام و لاغری است برایمان مهم باشد پس حتما انگیزه ی کافی را خواهیم داشت  در این مقاله نکاتی برای پیدا کردن انگیزه ی کافی را به شما می اموزیم تا انگیزه ی لازم برای رسیدن به لاغری و کاهش وزن را پیدا کنید باما همراه شوید.

داشتن اندام دلخواه بدون جراحی درد و بیهوشی فقط کلیک کن.

انگیزه – ورزش هنگام صبح :

باید بدانید که ورزش صبح هنگام مزیت های بسیار فوق العاده ای دارد که یکی از آن ها افزایش سلامت مغز می باشد و علاوه بر آن وقتی که فرد روز خود را با انرژی و کار مفید آغاز کند، انگیزه این را پیدا می کند تا کل روز خود را به انجام کارهای مفید بپردازد و در نتیجه هرگز به کارهای بیهوده دست نزند بدن هر فرد زمان مخصوص خود را دارد مثلا بعضی از افراد مایلند که نیم ساعت هر روز عصر دوچرخه سواری کند و این کار باعث می شود که انرژی آن ها افزایش پیدا کند و شما نیز باید تایم مخصوص بدن خود را پیدا کنید و در آن زمان به انجام فعالیت های ورزشی بپردازید و با این کار بهره وری بدن شما نیز بالا خواهد رفت و زودتر به هدف خود دست خواهید یافت.

انگیزه – نوشتن اهدف روی کاغذ :

توجه داشته باشید که افراد در طول روزمره های زندگی معمولا دچار فراموشی می شوند و باید چیزی باشد که اهداف آن ها را مدام بهشان یادآوری کند. می توانید اهداف خود را در طولانی مدت روی برگه بنویسید و جلوی دید بگذارید تا هر وقت که توانستید به آن نگاهی بیاندازید و سپس بعد از 4 تا 6 هفته می توانید پیشرفت خود را ببینید و دوباره انگیزه بگیرید.

انگیزه – حتما با کسی که دوستش دارید ورزش کنید دوست یا همسر یا … :

حتما باید سعی کنید وضعیت مکان ورزشی خود را به جای مثبتی تبدیل کنید و بهترین حالت این است که با بهترین دوست خود به یک مکان خصوصی برای ورزش کردن بروید که ورزش با دوست نزدیک انگیزه فرد را به طرز زیادی بالا می برد.

انگیزه – روحیه ی رقابت طلب داشته باشید :

خوب است بدانید که افراد با روحیه رقابتی در ورزش بهتر کار می کنند تا بدون این روحیه. زمانی که احساس رقابت داشته باشید، توانایی و انرژی شما برای انجام فعالیت های ورزشی بالا می رود.

انگیزه – گوش دادن به سخنرانی های انگیزشی :

باید بدانید که خواننده و هنرمند های بسیاری اندام های بسیار عالی دارند و در مورد ورزش سخنرانی های زیادی انجام می دهند. سعی کنید به صحبت های آن ها گوش دهید تا هرچه بیشتر پشتکار خود را به کار بگیرید.

انگیزه – پیشرفت های خود را ثبت کنید :

خوب است که هر چند وقت یک بار سایز خود را اندازه بگیرید که با این کار می توانید پیشرفت خود را بسنجید. زمانی که پیشرفت کرده باشید، انگیزه شما برای ادامه کار بالاتر می رود و البته نباید این کار را هر روز انجام دهید انجام این کار به صورت ماهانه عالی و کافی است.

انگیزه – گرفتن مربی خصوصی :

بازی کردن و تمرین کردن در باشگاه در بین افراد گروه بسیار هیجان انگیز است اما باید سعی کنید هر چند ماه یک بار یک مربی خصوصی بگیرید و حداقل یک روز را فقط با او تمرین کنید. این کار باعث می شود که تمامی حرکات را به خوبی و به طور صحیح یاد بگیرید و کمترین آسیب به شما وارد نشود

انگیزه – برنامه ی ورزشی داشته باشید :

اگر شاغل باشید معمولا کل هفته را درگیر و شلوغ خواهید بود . ممکن است در این بین یادتان برود که باید به ورزش بپردارید و به همین دلیل بهتر است که برنامه هفتگی مشخصی برای ورزش در طول هفته داشته باشید تا احتمال صرف نظر از آن پایین بیاید و همچنان با پشتکار به آن ادامه دهید.

انگیزه – با موزیک مورد علاقه ی خود ورزش کنید :

ورزش همراه موزیک حتما انگیزه ی کافی به شما خواهد داد سعی کنید آهنگ هایی را انتخاب کنید که انگیزه شما را برای ورزش های سنگین تر بالا ببرد.

انگیزه – ورزش را برای خود اجباری بدانید :

رژیم غذایی و ذهن

اگر می خواهید وزن کم کنید و سالم باشید، قرص، رژیم به تنهایی و جراحی پلاستیک، هیچکدام نمی توانند جای تحرک داشتن را بگیرند پس باید ورزش کنید اما حتماً ورزش نباید در باشگاه باشد و یا ساعت ها وقت ببرد بلکه شما می توانید ورزشی راحت را در خانه انجام دهید و به خود انگیزه دهید.

مسائلی که شما را از ورزش کردن بازمی دارد:

معمولا عادت به فعالیت و تحرک ندارید

قرار دادن ورزش در برنامه برخی افراد که تا به حال ورزش برنامه ریزی شده انجام نداده اند ، موجب استرس، اضطراب و حتی ناخشنودی می شود زیرا برای گنجاندن یک برنامه ورزشی باید در نحوه زندگی و زمانبندی تغییرات اساسی ایجاد کنند. اگر طرز زندگی شما طوری است که بسیار بی تحرک هستید و نیازی ندارید برای انجام امورات زندگی فعالیتی انجام دهید ، انجام ورزش بعد از سال ها بی تحرک ماندن، برایتان دشوار است همه ما می دانیم برای تندرستی، کیفیت زندگی و مدیریت وزن لازم است ورزش کنیم اما همچنان سعی داریم راه های ساده ترو التبه اسیب زننده را برای فرار از ورزش پیدا کنیم و بدون مجبور بودن به ورزش کردن از تمام فواید آن بهره مند شویم.

بسیاری از ما ورزش کردن را بیهوده می دانیم

خیلی از ما تصورات منفی از ورزش داریم و ورزش را خسته کننده، بی فایده، سخت، تکراری می دانیم. با این تصوراجای تعجب نیست که میلی بری انجام ورزش نداشته باشیم صبورنیستیم و می خواهیم خیلی زود به نتیجه برسیم : اگر ورزش نکنید معمولاً هیچ اتفاقی به این زودی ها نمی افتد و عواقبش را نمی بینید. ورزش نکردن پیامدهایی مانند افزایش وزن، ابتلا به بیماری های قلبی، دیابت و سرطان را در بردارد اما همه این ها برای متقاعد کردن ما به ورزش کردن کافی نیستند، زیرا نگران بودن بابت چیزی که اتفاق نیفتاده سختگیرانه است. اگر مشکلات مفصلی دارید قبل از شروع ورزش با پزشک تان مشورت کنید .

داشتن اندام دلخواه بدون جراحی درد و بیهوشی فقط کلیک کن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − شش =