کدام حرکات ورزشی باعث طول عمر می شوند- تناسب بدن و طول عمر با ورزش ؟Reviewed by Mehdi kh on Jun 29Rating: 5.0

اگر به دنبال یک زندگی سالم و همراه با تناسب اندامتان هستید ورزش جزء جدایی ناپذیر از زندگی تان خواهد بود و می دانید که یک سبک زندگی سالم و تمرین بدنی خوب کلیدهای اصلی طول عمر و حفظ امید به زندگی بالا هستند. انجام ورزش می تواند در واقع چند سال به زندگی شما بیفزاید و با این وجود باید انتخاب تمرین مناسب را بیشتر مورد توجه قرار دهیم .

برای رهایی از چاقی با ما مشورت کنید .

باید بدانید که پیروی از تمرینات ویژه می تواند به روش های مختلفی بر سلامتی شما تأثیر بگذارد که برخی برای قلب شما مفید هستند و برخی از آسیب دیدگی بدن شما جلوگیری می کنند و برخی دیگر سطح استرس شما را متعادل می کنند در این مقاله شما را با این ورزش ها و حرکات ورزشی ارزشمند بیشتر آشنا می کنیم .

ورزش هایی که سبب طول عمر و تناسب اندام هستند :

انجام حرکات کششی و سلامت ماهیچه ها و طول عمر : خوب است بداندی که حرکات کششی برای حفظ و تقویت ماهیچه های ما ضروری است. عضلات انعطاف پذیر برای فعالیت های بدنی آمادگی بیشتری دارند و قادر به انجام کامل حرکت در مفاصل ما هستند و این مسئله زمانی مهم می شود که به سن خاصی برسیم چرا که افراد مسن با محدودیت هایی در تحرک خود مواجه هستند و کشش راهی برای جلوگیری از آنها است و همچنین مانع از آسیب دیدگی بدن ما می شود و ماهیچه های طولانی در اثر حرکت غیر منتظره آسیب می بینند . با داشتن یک بدن آماده می توانید از حوادث غیر مترقبه هم پیش گیری کنید

با چربی سوزی در ناحیه ی شکم و پهلو به طول عمر مفید خود کمک کنید : خوب است توجه کنید که سوزاندن لایه های ضخیم چربی اطراف شکم و پهلوها کار آسانی نیست و در بسیاری از موارد با رژیم های غذایی به تنهایی برطرف نمی شود اما این چربی های اضافه و آزاردهنده را می توان با ورزش بسوزانیم و نه تنها به اندامی متناسب برسیم بلکه به همین روش عمرمان را افزایش دهیم . چند حرکت مفید که می توانیدبرای چربی سوزی این نواحی از بدن تان انجام دهید عبارت است از : ابتدا بالا کشیدن زانوها در حالتی که نشسته هستید  . روی یک نیمکت کوتاه بنشینید پاها را به هم بچسبانید و مقابل بدن دراز کنید . بالا تنه را صاف کنید و با دو دست به نیمکت تکیه بدهید و در یک حرکت زانوها را خم کرده آنها را به طرف جلو بکشید و به سینه بچسبانید و عمل بازدم را انجام دهید . دوباره حرکت را با سرعتی متعادل تکرار کنید.

یکی از ورزش های مفید برای مغز و طول عمر و سلامتی تنیس است . مطالعات نشان داده افرادی که ورزش تیمی می کنند نسبت به افرادی که ترجیح می دهند انفرادی به ورزش بروند ، طول عمر بیشتری دارند . محققان مدعی هستند که همراهی و تعامل اجتماعی سلامت روان شما را بهبود می بخشد و پایبندی شما به ورزش را افزایش می دهد و همچنین فعالیت بدنی منظم باعث افزایش مهارت های شناختی شما ، مانند حافظه و تمرکز خوب می شود و از جمله کارآمدترین ورزشها تنیس ، بدمینتون و فوتبال است . پس انجام آن ها فراموش نکنید .

کالانتیک و سلامت و طول عمر : این ورزش  تک تک عضلات بدن را از طریق حرکات کوچک پالس درگیر می کند و باعث سوختن سلول های چربی می شود و ضربانهای پالس و خم های جانبی ، نشستن های طولانی بازوها و تخته ها رایج ترین تمرین های کالانتیک برای داشتن ران های لاغر هستند . کالانتیک را می توان در هر سنی و در تمام طول زندگی انجام داد تا تضمین شود که بدن شما در هنگام پیر شدن خمیده نمی شود پس نمی توانیدسن تان را بهانه کنید این روزش را پیگیری کنید .

دویدن برای سلامت قلب و طول عمر بیشتر :  بارها از فواید دویدن برایتان صحبت کرده ایم . تحقیقات فراوان نشان داده است که دویدن به کاهش قابل توجهی از کلسترول در بدن کمک می کند . کلسترول اضافی در خون دلیل اصلی بیماری های قلبی عروقی است و دویدن باعث تولید سلول های لیپوپروتئین با چگالی بالا می شود و به حفظ تعادل مناسب کلسترول در خون کمک می کند و علاوه بر این ، دویدن قلب شما را تمرین میدهد و آن را با هر ضربه بزرگتر و قوی تر می کند و این کار می تواند از ابتلا به بیماری های قلبی جلوگیری کند و بنابراین به زندگی طولانی تر کمک خواهد کرد.

فواید دویدن برای افزایش طول عمر

یوگا برای داشتن یک ذهن سالم و طول عمر مفید : یوگا کاملاً بیانگر این جمله است که ذهن سالم در بدن سالم است  این امر به رفع فشار ستون فقرات و رفع تنش ناشی از ساعات نشستن کمک می کند . با کشش ستون فقرات ، مواد مغذی بیشتری را در دیسک های بین مهره ای قرار می دهید و آنها را سالم نگه می دارید و این بدان معناست که در آینده کمتر دچار کمردرد خواهید شد و طبیعت مراقبه یوگا به خودی خود کمک می کند تا ذهن شما آرام شود و استرس را رها کند .

شنا برای تقویت عضلات و سلامت ریه و طول عمر : می دانیم که شنا یک تمرین با کیفیت محسوب می شود که سلامت قلب و عروق شما را بهبود می بخشد و قاب عضلانی شما را تقویت می کند و بیشترین مزیت شنا ، در توانایی آن در افزایش ظرفیت ریه ها است و در نتیجه اکسیژن بیشتری دریافت می کنیم که برای کار و تمرکز مناسب مغز مهم است و همچنین ریه های بزرگتر نیز بدان معنی است که شما می توانید فشار بدنی بیشتری را تحمل کنید و خیلی سریع خسته نشوید .

برخی نکات که باید توجه کنید : توجه کنید که اگر زیاد ورزش نمی کنید و بدن تان به ورزش عادت ندارد ، در روزهای اول این تمرینات را 5 تا 7 دقیقه انجام دهید و به بدن تان فشار وارد نکنید. در ابتدای انجام اولین تمرین ها سرعتی متعادل داشته باشید و سپس سرعت انجام حرکات را افزایش دهید و تمرینات را به درستی انجام داده و در طول تمرین قسمت های مختلف شکم را تحت فشار قرار دهید .اگر تمرینات را اشتباه انجام دهید ، ممکن است بخشی از عضلات شکم در تمرین شرکت کند .

برای رهایی از چاقی با ما تماس بگیرید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − هشت =