چگونه با ورزش و رژیم غذایی چاقی های مرضی را درمان کنیمReviewed by Mehdi kh on Jun 25Rating: 5.0

برای رهایی از چاقی با ما تماس بگیرید .

باید بپذیرید که برای درمان این چاقی ها باید به پزشک مراجعه کنید وبدون مشورت پزشک و سرخود نمی توانیدبا این چاقی مبارزه کنید . پزشک باید : با معاینه تخصصی درجه ابتلای شما را تعیین کند. تا اخذ تاریخچه ی پزشکی و خانوادگی شما و در صورت لزوم انجام آزمایشات لازم علل زمینه ای بروز چاقی شمارا برسی کند .در صورت وجود علل زمینه ای قابل درمان همگام با درمان چاقی نسبت به درمان علل زمینه ای نیز بپردازد. برنامه ی درمانی شما را تنظیم و تعداد حدودی جلسات درمان و نیز تجهیزات مورد استفاده برای درمان شما را اعلام کند . برنامه ی رژیم غذایی و در صورت لزوم برنامه تمرینات ورزشی و فعالیت بدنی شما را تدوین و آموزش دهد . امکانات تجهیزاتی و نیروهای متخصص یک مطب یا مرکز نقش پراهمیتی در نتایج درمان دارد به طور مثال وجود چند دستگاه تخصصی که مکمل هم و تقویت کننده اثرات همدیگرند و حضور افراد متخصص و آموزش در این زمینه شرایطی را فراهم می کند که با جلسات کمتر نتایج مطمئن و بهتری حاصل شود . همه ی موارد چاقی های مرضی با  روش های غیرتهاجمی قابل درمان نیستند و پزشک معالج شما بنابه تشخیص پزشکی خود بر اساس نتایج معاینات بعمل آمده ممکن است روش های تهاجمی مانند لیپولیزر لیپوساکشن و جراحی ویا روش های غیرتهاجمی مانند کرایولیپولیز را به شما پیشنهاد کند . پزشک باید با شما هماهنگ شود بدن ما مدام در حال تغییر است مثلا ممکن است بایک برنامهی غذایی در هفته ی اول به سادگی دو کیلوگرم کم کرده و سه هفته بعد با همان برنامه ی غذایی به سختی بتوانید حتی نیم کیلو وزن کم کنید یک پزشک خوب باید با ارائه ی راه حل های کاربردی شما را راهنمایی کند .

کاهش مصرف چربی و چربی سازها :

خوب است بدانید که ساده ترین روش کاهش مصرف چربی و  چربی سازها به همراه مواد غذایی روزمره است که برنامه آن باید توسط کارشناس تغذیه و یا پزشک معالج تدوین و به بیمار آموزش داده شود . روش دیگر افزودن مصرف چربی توسط بدن است که با ورزش و فعالیت بدنی امکان پذیر است و باید با توجه به علایق بیمار و سبک زندگی و شغلی وی توسط پزشک برنامه ریزی و پیگیری شود . یک روش هم  استفاده از دارو است که البته با توجه به عوارض اجتناب ناپذیر همه ی داروها این روش انتخاب اول نیست بلکه تنها در صورت تشخیص پزشک معالج تجویز می شود .

از برخی از داروها هم می توانید برای سرعت بخشیدن به این پروسه کمک بگیرید : داروهای کاهنده ی اشتها مانند فن فلورامین فلوکستین داروهای افزاینده ی سوخت و ساز مانند : مشتقات هورمون های تیروئیدداروهایی که مانع جذب چربی ها از روده می شوند . داروهایی که با ایجاد حجم کاذب در معده سیری زودرس ایجاد می کنند مانند : قرص های سلولز که البته مشورت با پزشک فراموش نشود . کلیه ی داروهای فوق دارای عوارض مربوط به خود بوده و متخصصان بر حسب نیاز و موارد کاربرد اقدام به تجویز ان ها می نمایند . متاسفانه اخیرا به دلیل مصرف بی رویه این داروها بدون توصیه ی پزشک عوارض این داروها بیشتر قابل مشاهده است . و روش آخر عمل جراحی است که بعضا در موارد چاقی مرضی بوسیله ی جراح انجام می شود عمده ی این اعمال جراحی عبارتند از : بستن حلقه به دور معده یا قرار دادن بالون در داخل معده به منظور کاهش حجم آن و ایجاد سیری زودرس  برداشتن بخشی از روده به منظور کاهش جذب گوارشی دفع بخشی از غذای مصرفی فرد

ورزش و تحرک و درمان چاقی های مرضی :

به این نکته توجه کنید که بدن در مقابل افزایش حجم درونی خود شروع به شل کردن عضلات موضع می کند تا افزایش  حجم رخ داده را قابل تحمل نماید ولی وقتی حجم افزایش یافته حذف شود مانند زایمان عضلات موضع باید به حالت اول برگردانده شوند در غیر این صورت موضع مورد نظر دچار شلی و افتادگی خواهد شد بهترین روش برای برگرداندن عضلات به شرایط قبلی ایجاد انقباظ در آن ها بوسیله ی تمرینات ورزشی است با توجه به مطالب بالا و با نظر به اینکه کاستن چربی ها به نوعی حذف حجم افزایش یافته در یک موضع است بنابراین ورزش نقش فوق العاده پر اهمیتی در کنار درمان های چاقی به منظور جلوگیری از افتادگی و شلی در نواحی لاغر شده و تناسب اندام نهایی بیمار خواهد داشت . اعمال یک رژیم درمانی مناسب به همراه انجام تمرینات ورزشی تحت نظر متخصصین مربوطه می تواند در درمان چاقی خفیف و سلولیت درجه یک و جلوگیری از پیشرفت آن بدون استفاده از درمان های دیگر موثر باشد .چاقی با درجاتی از خفیف تا شدید بروز می کند همچنین ممکن است دلایل بروز آن در هر فردی نسبت به فرد دیگری متفاوت باشد و دست آخر اینکه شرایط روحی جسمی سنی فیزیولوژیکی و بیولوژیکی هر فردی منحصر به خود اوست .

برای رسیدن به تناسب اندام با ما تماس بگیرید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 3 =