وقتی اضافه وزن دارید و می خواهید وزن کم کنید علاوه بر اینکه باید یک رژیم غذایی مناسب داشته باشید ورزش پایه ی اصلی برای کاهش وزن است . کاهش وزن بدون ورزش، ممکن است سبب از دست دادن بافت عضلانی شود. به همین دلیل می خواهیم ورزش های موثری را به شما معرفی کنیم تا علاوه بر حفظ بافت عضلانی سرعت کاهش وزن خود را نیز افزایش دهید. ورزش کردن بعد از کاهش وزن هم کمک می کند بدن تان درشرایط بهتر و سالم تری باشد سعی کنید ورزش را به عادت هر روزه تبدیل کنید .

برای مشاوره در زمینه کرایولیپولیز و مزوتراپی اینجا کلیک کنید.

پیاده روی سریع به سریعتر لاغر شدن کمک می کند

اگر تردمیل دارید که روی ان بسیار خوب است انجام پیاده روی سریع توجه کنید که پس از مدتی که ورزش و رژیم غذایی را دنبال کنید بدن سبک تر و هم آماده فعالیت های سنگین تر می شود. هر زمان احساس کردید آماده اید سرعت پیاده روی را افزایش دهید. فعال نگاه داشتن بدن با پیاده روی کمک می کند از بسیاری بیماری ها از جمله بیماری های قلبی عروقی، دیابت و حتی سرطان در امان بمانید. پیاده روی بدون هزینه، کم خطر و در دسترس است. نکته خوب دیگر پیاده روی این است که کنترل کردنش تنها به سرعت گام هایتان نیاز دارد. پس گذشت زمانی از شروع رژیم به کمی تغییر در ورزش نیاز پیدا خواهید کرد. بنابراین اضافه کردن به سرعت پیاده روی ایده خوبی است. حالا دیگر فشار گذشته از روی زانوها برداشته شده  است و بدون ترس از مصدومیت با سرعت بیشتر پیاده روی کنید.

راه رفتن در آب و شنا کردن به سریعتر لاغر شدن کمک می کند

یکی از ورزش های مفیدی که همواره به ان توصیه می شود شنا کردن است همه کسانی که تلاش می کنند وزن خود را کاهش دهند شرایط یکسان ندارند اما همیشه برای ورزش کردن راهی وجود دارد. شنا و پیاده روی در آب فوق العاده موثر است اما زمانی که روی زمین پیاده روی می کنید کمتر احساس خستگی می کنید و امکان مصدومیت نیز تقریبا صفر است. افرادی که محدودیت حرکتی دارند با این نوع ورزش میزان کالری سوزی خود را افزایش می دهند و دچار توقف یا کندی کاهش وزن نمی شوند حتی افرادی که دچار آرتروز و در مفاصل و ناراحتی هایی هستند که نمی توانند ورزش کنند راه رفتن در اب گزینه ی مناسبی است که هم بی ضرر است و هم به کالری سوزی و کاهش وزن کمک می کند و هم عضلات شما را تقویت می کند .

انواع رقص به سریعتر لاغر شدن کمک می کند

امروزه همه ی ما انقدر مشغول زندگی شلوغ و ماشینی شده ایم که کمتر فرصت برای ورزش کردن پیدا می کنیم اما می توانیم در هر فرصتی کمی برقصیم و شاد باشیم و کالری سوزی کنیم . رقص علاوه بر کالری سوزی، روحیه را نیز شاد می کند. این ورزش مانند پیاده روی رایگان است. حتی با بالا بردن سرعت حرکات میزان کالری سوزی را افزایش دهید و زمان ورزش را مختصرتر کنید.  

ورزش های گروهی به سریعتر لاغر شدن کمک می کند

انجام ورزش های گروهی مانند  زومبا، ایروبیک، فیتنس توصیه می شود همه ما در شروع کارها خوب هستیم و از انگیزه ابتدایی کمک می گیریم اما به مرور زمان و با کم شدن انگیزه ممکن است ورزش را فراموش کنیم. اینجاست که باید انگیزه پایدار برای خود پیدا کنید. از بهترین روش ها انجام ورزش های گروهی است. وقتی با یک دوست یا جمعی از افراد ورزش می کنید به یکدیگر انگیزه بدهید. هر کالری به صورت دسته جمعی ساده تر می شود. وقتی وارد یک گروه می شوید دیگر احساس مسئولیت می کنید و کنار گذاشتن آن برایتان دشوار خواهد بود . سعی کنید همراه یکی از دوستانتان به این ورزش های بپردازید تا انگیزه ای شود و ادامه دهید .

دویدن به سریعتر لاغر شدن کمک می کند

دویدن که همیشه گفته شده مادر وزش هاست و بسیار مفید است مخصوصا برای کاهش وزن و چربی سوزی  . دویدن از گزینه های عالی برای سرعت بخشیدن به کالری سوزی است. البته دویدن خالی کاهش وزن را تضمین نمی کند و باید در کنار برنامه غذایی آن را پیش ببرید. دویدن هم قوانین خاص خود را دارد و در صورت رعایت نکردن کاملا از مزایای این ورزش استفاده نمی کنید. از همان ابتدا شروع به دویدن نکنید و کمی پیاده روی کنید یا ترکیبی از پیاده روی و دویدن را داشته باشید تا بدن عادت کند. پس از چند هفته بدن آماده و آماده تر می شود تا زمانی که می توانید مستقیم با دویدن شروع کنید. چند روز پشت سر هم ندوید. عضلات و مفاصل پس از دویدن دچار استرس می شوند و باید به آنها فرصت استراحت بدهید. در روزهایی که نمی دوید به سراغ ورزش های  قدرتی بروید و عضلات پا را درگیر نکنید. مسافت دویدن خود را ناگهانی افزایش ندهید و سعی کنید کنید هر هفته ۱۰ درصد به مقدار آن اضافه کنید . قبل از شروع به دویدن یادتان نرود که بدن تان را گرم کنید .

کوهنوردی به سریعتر لاغر شدن کمک می کند

کوهنوردی اگر یک بار در هفته انجام شود برای کالری سوزی عالی است . کوهنوردی علاوه بر ورزش هوازی ، قدرتی هم هست چون با شیب بالا روبرو هستید و گاهی مجبورید وزن بدن خود را کاملا بلند کنید. از بهترین راه های فعالیت بدنی انجام کاری است که از آن لذت می برید. بنابراین در روزهای تعطیل به همراه خانواده یا دوستان به کوهنوردی بروید تا هم ورزش کرده باشید و هم لذت ببرید. هنگام کوهنوردی از کفش های مناسب استفاده کنید تا از ناحیه زانو و مچ پا دچار آسیب نشوید

پیاده روی آهسته به سریعتر لاغر شدن کمک می کند

می توانید اگر تردمیل دارید یا باشگاه می روید پیاده روی اهسته را روی آن انجام دهید . می دانیم که اضافه وزن سبب فشار روی زانوها  و مفاصل می شود. بنابراین اگر می خواهید این ورزش را شروع کنید علاوه بر کالری سوزی باید به فکر مصدومیت زانو هم باشید. اما پژوهشگران دریافتند افراد چاق وقتی با سرعت آهسته پیاده روی می کنند، از زمانی که با سرعت عادی راه می روند بیشتر کالری می سوزانند. همچنین پیاده روی با سرعت آهسته در مقایسه با سرعت عادی فشار روی زانو را نیز کاهش می دهد. بنابراین برای شروع پیاده روی همه چیز برایتان ساده شد. مصدومیتی در کار نیست و علاوه بر آن کالری بیشتری هم خواهید سوزاند . پیاده روی برای کاهش وزن بسیار مفید است .

برای مشاوره در زمینه کرایولیپولیز و مزوتراپی اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =