امروزه همه ی ما به دلیل درگیر بودن با تلفن همراه و رایانه و پشت میز نشینی معمولا با خمیدگی گردن و کمر و قوز و درد گردن دست و پنجه نرم می کنیم و به دلیل این سبک زندگی بدن مان فرم بدی مانند قوز به خود می گیرد که ظاهری خوشایند ندارد و باید اصلاح شود . اضافه وزن و چاقی هم باعث نافرم شدن اعضای بدن می شود . اگر اشتباهی که انجام می دهید را تشخیص دهید و تمریناتی را برای اصلاح فرم بدن خود به کار ببرید، می توانید به این موفقیت دست یابید در این مقاله حرکات اصلاحی مفیدی را برای تان شرح می دهیم که هم فرم بدن خود را اصلاح کنید و هم چربی سوزی کرده و لاغر شوید .

برای مشاوره در زمینه لاغری در یک جلسه بدون جراحی درد و خونریزی کلیک کنید.

حرکات ورزشی عدم تقارن لگن

باید توجه داشته باشید که این مشکل عمدتا به دلیل گرفتگی یا اسپاسم عضلات کمر رخ می دهد و می تواند باعث درد شدید در پشت ساق پا شود. بدین منظور چنانچه در بخش تناسب اندام نمناک توضیح داده ایم شما باید با ورزش بالا بردن معکوس پا، قسمت تحتانی ران که عضلات ضعیفی دارد را صاف کنید. روی شکم دراز بکشید و دستان خود را بالای سرتان قرار دهید . ماهیچه های سرینی را منقبض کنید و یک پا را در هوا بلند کنید و کمی مکث کنید و سپس به آرامی پای خود را پایین بیاورید. با پای دیگر نیز مراحل مشابه را تکرار کنید. حرکات را به ارامی و در ارامش انجام دهید .

حرکات ورزشی شانه های افتاده  :

افتادگی شانه ها نتیجه خم شدن مکرر و تحمل اجسام سنگین در طول روز است که می تواند باعث درد در ناحیه گردن و قسمت فوقانی کمر شود با یک برنامه ورزشی به مدت شش هفته می توانید درد گردن و کمرتان را تسکین داده و وضعیت بدن تان را بهبود بخشید. برای شروع صاف بایستید و دستان تان را به پشت خود برسانید و آن ها را در یکدیگر قفل کنید و شانه ها را به عقب بکشید و سینه تان را باز کنید. این وضعیت را به  سی ثانیه حفظ کنید.با این حرکت می توانید به سرعت چربی سوزی هم کنید .

حرکات ورزشی برای رفع قوز و خمیدگی :

توجه کنید که اگر در قسمت فوقانی ستون فقرات خود یک منحنی دارید و استخوان لگن تان را به سمت داخل می کشید، شما به کیفوز توراسیک مبتلا شده اید . این وضعیت، نتیجه وضعیت بد بدن و الگوی حرکتی بدن در طول سال هاست که بیشتر در افراد مسن دیده می شود. برای اصلاح و خنثی سازی کیفوز توراسیک، تقویت عضلات اکستنسور ستون فقرات الزامیست و یکی از بهترین روش ها، انجام حرکت سوپرمن می باشد. بدین منظور باید روی شکم خود دراز بکشید و دست ها و پاهایتان را به سمت بالا  بلند کنید و به مدت سه ثانیه این حالت را حفظ کرده و درنهایت آن را ده مرتبه تکرارکنید با این حرکت مقدار قابل توجهی کالری می سوزانید .

حرکات ورزشی صافی در پشت :

توجه کنید که وقتی حالت صافی در پشت خود دارید، می بینید که ستون فقرات شما از قفسه سینه تا ناحیه کمر در یک خط مستقیم است. این وضعیت می تواند منجر به احساس خم شدن به جلو شود و صاف ایستادن را برای شما دشوار کند. برای حل این مشکل متخصصین تمریناتی را برای تقویت عضلات باسن، کمر، گردن و شانه های عقب توصیه می کنند. بدین منظور در حالی که یک پا در نود درجه خم شده و پای دیگر صاف و در راستای کمر قرار دارد، به پهلو دراز بکشید. پای راست را تا جایی که می توانید بالا بیاورید و اجازه ندهید باسن تان به عقب خم شود و سپس آن را به آرامی پایین بیاورید و این کار را 8-10 مرتبه انجام دهید و با سمت مخالف نیز تکرار کنید با این  حرکت کالری زیادی هم می سوزانید .

حرکات ورزشی جلوتر نگه داشتن سر از خط شانه :

اگر جز افرادی هیتید که صبح تا شب سرش داخل گوشی است حتما به این مشکل دچار شده اید که سرتان جلوتر از بدن تان است . این حالت زمانی رخ می دهد که شما دائما سر خود را روی شانه هایتان فشار دهید که باعث درد و سفتی آن می شود. باید بدانید که درد گردن و وضعیت بدن تان را می توانید طی 6 هفته با ورزش های مداوم بهبود ببخشید. یکی از این تمرینات، گرفتن چانه است. بدین منظور به دیوار تکیه دهید، سر خود را به عقب بکشید تا جایی که به دیوار برسد و سپس چانه تان را نگه دارید. این تمرین را به مدت پنج ثانیه حفظ کنید و آن را ده مرتبه تکرار کنید.

حرکات ورزشی پایین تنه و تقویت عضلات باسن :

خوب است بدانید که لوردوز کمر باعث گود شدن ستون فقرات در ناحیه کمر می شود. این وضعیت می تواند باعث فشرده سازی ریشه عصب، تحلیل رفتن دیسک و التهاب کپسول های مفصلی شود که کمر درد مزمن را به همراه دارد. مطالعات نشان می دهد که این درد می تواند با یک تمرین ورزشی روزانه کاهش یابد. بدین منظور تمریناتی را باید انجام دهید که نیاز به تقویت ماهیچه های سرینی، همسترینگ، عضلات شکم و پشت داشته باشد که   پل لگن  یکی از گزینه های خوب می باشد شما باید روی شکم دراز بکشید، بازوهایتان را کنار خود قرار دهید و پاها را صاف روی زمین بگذارید. دست هایتان را خم کنید و باسن تان را بالا بکشید و لحظه ای این وضعیت را نگه دارید و به آرامی پایین بیایید. این تمرین را ده مرتبه و در سه ست تکرار کنید.

حرکات ورزشی حالت تنبل :

خوب است بدانید که وضعیت قوس و فرورفتگی ستون فقرات، حالتی است که ران ها تحت فشار و رو به جلو قرار گرفته می شود و یکی از شایع ترین ناهنجاری های وضعیتی است که به آن  حالت تنبل گفته می شود. این مشکل می تواند در نتیجه وضعیت بد بدن در حالت نشسته یا حتی عادت خوابیدن روی شکم باشد. برای رفع این مشکل باید کشش ران و کمرتان را تقویت کنید و ژست قدرتمند یوگا به نام   وضعیت بچه را انجام دهید. بدین منظور روی تشکی به حالت چهار زانو بنشینید به طوری که باسن تان روی پاهایتان قرار بگیرد و پیشانی خودرا روی زمین قرار دهید و هردو دست تان را تا جایی که می توانید به سمت جلو دراز کنید و در این حالت استراحت کنید. با این حرکت هم می توانید کالری سوزی کنید و به سریع تر لاغر شدن شما اگر چاق هستید کمک می کند .

برای مشاوره در زمینه لاغری در یک جلسه بدون جراحی درد و خونریزی کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *