چگونه بدون تنبلی هر روز ورزش کنیمReviewed by Mehdi kh on Oct 27Rating: 5.0

به اهمیت ورزش کردن همه ی ما واقف هستیم مخصوصا کسانی که اضافه وزن دارند و برای کاهش وزن و لاغر شدن از رژیم های لاغری و ورزش استفاده می کنند . می دانید که ورزش براي داشتن يک عمر طولاني و حفظ سلامتي واجب است . ورزش نه تنها بر طول عمر مي افزايد ، بلکه باعث مي شود کيفيت زندگي بهتر شود و احساس بهتري در طول دوران زندگي داشته باشيم .خوب است بدانید که شصت درصد از مردم اضافه وزن دارند . اين امر حاکي از آن است که انجام حرکات ورزشي براي ما مشکل است .

مطالعات نشان داده اند کساني که به ورزش علاقه دارند ، خيلي راحت و بدون مشکل مي توانند حرکات ورزشي را انجام دهند . بنابراين قدم اول براي ورزش کردن اين است که چگونه آن را دوست بداريم معمولا کسانی که اضافه وزن دارند برای ورزش کردن تنبلی می کنند و حس و حال ورزش کردن ان هم هرروز را ندارند .در این مقاله برایتان از ورش هایی که می تواند ورزش کردن را برایتان لذت بخش تر کند و جزئی از زندگی روزانه ی شود صحبت می کنیم با این مقاله همراه شوید.

برای مشاوره در زمینه لاغری موضعی کلیک کنید.

برای ورزش خود وقت مشخصی را در نظر بگیرید :

معمولا برای ورزش کردن صبر می کنیم حس و حال تحرک و ورزش را پیدا کنیم و همین باعث می شود یک روز بیخیال ورزش کردن شوید ویک روز صبح ورزش کنید وروز دیگر عصر سخت ترين کار در ورزش ، برنامه ريزي براي آن است . در زندگي ما هميشه کار بر ورزش اولويت دارد ورزش فقط براي اوقات فراغت است . برخی ا زما فکر می کنیم که ورزش کردن باید برای وقتی باشد که هیچ کاری نداریم اما باید بدانید که ورزش کردن درزندگی ماشینی امروزه از واجبات زندگی مااست با ورزش هم بايد به عنوان يک کار مثل بقيه کارهاي روزمره برخورد کرد و براي آن برنامه ريزي نمود. قدم اول اين است که سی دقيقه از وقت تان را سه بار در هفته فقط به ورزش اختصاص دهيد .

در جلسات اول وقتي زمان مورد نظر فرا رسيد ، تمام کارهاي خود را کنار بگذاريد . حتي به تلفن جواب ندهيد ، ننويسيد و فقط و فقط به ورزشي که دوست داريد انجام دهيد ، فکر کنيد . با اين کار احساس بهتري نسبت به ورزش پيدا مي کنيد و به اين نتيجه مي رسيد که اين زمان فقط به ورزش کردن اختصاص دارد و نه به چيز ديگري . عبور از اين مرحله به خود فرد بستگي دارد و حداقل يک هفته بايد براي آن در نظر گرفته شود . برای شروع کردن به ورزش : در مرحله ي بعدي ، ورزشي را که دوست داريد ، شروع کنيد . بعضي افراد ورزش هاي گروهي را ترجيح مي دهند و بعضي ديگر از ورزش هاي انفرادي لذت مي برند . عده اي هم هستند که ورزش کردن در خانه را مي پسندند .

شما مي توانيد آنچه را دوست داريد انتخاب کنيد

در اين مرحله بايد يک حداقل زمان را براي ورزش تعيين کنيد . مثلاً شما بايد خود را موظف کنيد سه بار در هفته و هر بار نيم ساعت ورزش کنيد . حتي اگر بيمار شديد ، مسافرت رفتيد يا به شدت گرفتار بوديد ، مي توانيد در اين ساعات تعيين شده حرکات سبک کششي را انجام دهيد يا قدم بزنيد ، اما اين وقت را به کار ديگري اختصاص ندهيد ، به هر حال از حداقل زماني که براي ورزش در هفته تعيين کرده ايد ، کمتر ورزش نکنيد. توجه داشته باشید که برای لاغری یا حتی بعد از لاغری و برای ماندن در وزن نرمال و چاق نشدن باید ورزش را جزئی  از زندگی روزانه ی خود قرار دهید اگر فرد بسیار بی انگیزه ای نسبت به ورزش هستید حتما در باشگاه ثبت نام کنید و به همراه یک دوست منظم و منضبط هر روز به باشگاه بروید و اگر حس و حال نداشتنید حتما به کمک ان فرد میتوانید خود را محبور به رفتن به باشگاه وورزش کردن کنید اگر هزینه ی باشگاه رفتن را ندارید در ابتدا یک ساعت مشخصی را برای پیاده روی حتی در اتاق منزلتان قرار دهید با تایم بسیار کم و سعی کنید تایک هفته این پیاده روی را سرساعت انجام دهید به مرور بدن تان به داشتن تحرک عادت می کند و می توانید با فیلم های اموزشی در منزلتان ورزش کنید فراموش نکنید ورزش باید جزئی از زندگی هرروزتان شود .

افزایش شدت ورزش :

توجه کنید که بعد از مدتي که ورزش کرديد ، حتماً از يک مربي ورزشي کمک بگيريد تا حرکات بهتري به شما بياموزد . يادآوري مي کنيم که در تمام اين مراحل مهمترين چيز اين است که از حداقل ميزان زماني که براي ورزش خود در نظر گرفته ايد ، کمتر ورزش نکنيد .

توجه به اثرات ورزش در تناسب اندام تان :

خوب است بدانید که شما مي توانيد با ورزش کردن  با استرس ها به راحتي مقابله کنيد ، مشکلات خود را راحت تر حل کنيد ، از خوردن غذا لذت بيشتري ببريد و تمايل بيشتري نسبت به غذاهاي گوناگون پيدا مي کنيد . به اين ترتيب کيفيت زندگي شما به مراتب بهتر مي شود.

اگر برای ورزش حس و حال ندارید هدف خود را قوی تر کنید :

اکثر ما ورزش مي کنيم تا لاغر شويم يا مي خواهيم بدن خود را عضلاني کنيم . متاسفانه اين اهداف در دراز مدت حاصل مي شوند و ممکن است شما را از ورزش کردن مايوس کنند . هميشه فکر کنيد که ورزش را براي حفظ سلامتي و افزايش انرژي در انجام کارهاي روزمره انجام مي دهيد . اينها اهدافي هستند که خيلي زود به آنها دست مي يابيد.

به تغییرات بدن تان توجه کنید وبا انگیزه ی بیشتری ورزش کنید :

توجه کنید که اگر مرتب ورزش کنيد ، تغييرات ايجاد شده در جريان شما براي تان لذت بخش خواهد بود . مثلاً وزن شما کاهش مي يابد ، عضلات شما شکل مناسبي به خود مي گيرد و انعطاف پذيري تان زياد مي شود دیدن یک بدن قوی و بدون چربی اضافه می تواند بهترین انگیزه برای ادامه ی ورزش باشد .

برای مشاوره در زمینه لاغری موضعی کلیک کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =