چگونه ورزش کردن را تبدیل به عادت روزانه ی خود کنیم؟Reviewed by Mehdi kh on Jul 30Rating: 5.0

زندگی ماشینی امروزی جوری است که اکثر ما مشغول کار هستیم و پشت میز کار ساعت های طولانی نشسته و کار می کنیم و با مصرف فست فود ها مدام چاق تر می شویم می دانید که ورزش براي داشتن يک عمر طولاني و حفظ سلامتي واجب است . ورزش نه تنها بر طول عمر مي افزايد ، بلکه باعث مي شود کيفيت زندگي بهتر شود و احساس بهتري در طول دوران زندگي داشته باشيم .امروزه اکثر مردم  اضافه وزن دارند . اين امر حاکي از آن است که انجام حرکات ورزشي براي ما مشکل است . مطالعات نشان داده اند کساني که به ورزش علاقه دارند ، خيلي راحت و بدون مشکل مي توانند حرکات ورزشي را انجام دهند بسیاری از ما شکایت می کنیم که وقت ورزش کردن نداریم و برخی اصلا حوصله ی ورزش کردن را نداریم اما باید بگوییم که این ساخته ی ذهن شما ست و کافی است به ورزش کردن عادت کنید و ان وقت ورزش بیش از هر چیزی در زندگی برایتان جذاب می شود .

برای رهایی از چاقی با ما تماس بگیرید .

برای ورزش کردن وقت تعیین کنید :

شاید برای ورزش کردن برنامه ریزی و وقت تعیین کردن سخت باشد و نتوانید فرصتی برا ی اختصاص دادن به ورزش در باز کنید ولی این فقط ذهن تنبل شما ست که می خواهد ورزش نکنید و بهانه می اورد . در زندگي ما هميشه کار بر ورزش اولويت دارد ورزش فقط براي اوقات فراغت است . شاید بگویید با این حجم کار دیگر وقتی برای ورزش نمی ماند و وقتی از کار به خانه برمی گردید انقد خسته هستید که نمی توانید ورزش کنید بایدگفت  پس با ورزش هم بايد به عنوان يک کار مثل بقيه کارهاي روزمره برخورد کرد و براي آن برنامه ريزي نمود. قدم اول اين است که 30 دقيقه از وقت تان را سه بار در هفته فقط به ورزش اختصاص دهيد . در جلسات اول وقتي زمان مورد نظر فرا رسيد ، تمام کارهاي خود را کنار بگذاريد . حتي به تلفن جواب ندهيد ، ننويسيد و فقط و فقط به ورزشي که دوست داريد انجام دهيد ، فکر کنيد . با اين کار احساس بهتري نسبت به ورزش پيدا مي کنيد و به اين نتيجه مي رسيد که اين زمان فقط به ورزش کردن اختصاص دارد و نه به چيز ديگري . عبور از اين مرحله به خود فرد بستگي دارد و حداقل يک هفته بايد براي آن در نظر گرفته شود .

ورزش کردن را شروع کنید :

باید هرطور شده ورزش مورد علاقه ی خود را انتخاب کرده و شروع کنيد به انجام ورزش  . بعضي افراد ورزش هاي گروهي را ترجيح مي دهند و بعضي ديگر از ورزش هاي انفرادي لذت مي برند . عده اي هم هستند که ورزش کردن در خانه را مي پسندند . شما مي توانيد آنچه را دوست داريد انتخاب کنيد . در اين مرحله بايد يک حداقل زمان را براي ورزش تعيين کنيد . مثلاً شما بايد خود را موظف کنيد سه بار در هفته و هر بار نيم ساعت ورزش کنيد . حتي اگر بيمار شديد ، مسافرت رفتيد يا به شدت گرفتار بوديد ، مي توانيد در اين ساعات تعيين شده حرکات سبک کششي را انجام دهيد يا قدم بزنيد ، اما اين وقت را به کار ديگري اختصاص ندهيد ، به هر حال از حداقل زماني که براي ورزش در هفته تعيين کرده ايد ، کمتر ورزش نکنيد .

به تدریج شدن ورزش را بیشتر کنید :

بعد از یک مدت کوتاه که شورع کردید به ورزش و مرتب ورزش کردید ، حتماً از يک مربي ورزشي کمک بگيريد تا حرکات بهتري به شما بياموزد . يادآوري مي کنيم که در تمام اين مراحل مهمترين چيز اين است که از حداقل ميزان زماني که براي ورزش خود در نظر گرفته ايد ، کمتر ورزش نکنيد . گرفتن مربی به شما در شناخت بیشتر حرکات ورزشی و حرفه ای ورزش کردن بسیار کمک می کند .  

به تاثیرات مثبت ورزش در این دوران بیشتر دقت کنید :

مطمئنا اگر دقت کنید ورزش اثرات بسيار مفيدي در زندگي روزمره شما خواهد داشت . شما مي توانيد با استرس ها به راحتي مقابله کنيد ، مشکلات خود را راحت تر حل کنيد ، از خوردن غذا لذت بيشتري ببريد و تمايل بيشتري نسبت به غذاهاي گوناگون پيدا مي کنيد . به اين ترتيب کيفيت زندگي شما به مراتب بهتر مي شود و این یعنی داشتن استرس کمتر و تناسب اندام و اعتماد به نقس بیشتر و یک زندگی ایده ال و به دور از دغدغه و استرس های کاری تا این مرحله اگر ورزش می کردیدکه وزن کم کنید یا عضلانی شوید یا هر هدف دیگر خوب است که هدف اصلی خود را در این مرحله مشخص کنید .  متاسفانه اين اهداف در دراز مدت حاصل مي شوند و ممکن است شما را از ورزش کردن مايوس کنند .

هميشه فکر کنيد که ورزش را براي حفظ سلامتي و افزايش انرژي در انجام کارهاي روزمره انجام مي دهيد . اينها اهدافي هستند که خيلي زود به آنها دست مي يابيد . همواره سلامت و زندگی پر از نشاط را هدف اصلی خود بگذاید و مطمئن باشید به تناسب اندام و عضله هم به تدریج خواهید رسید می توانید بعد از مدتی واقعا از تغییراتی که ورزش مسبب ان بوده لذت ببرید و ببنید که ورزش چقدر در زندگی شما موثر و مفید بود است . اگر مرتب ورزش کنيد ، تغييرات ايجاد شده در جريان شما براي تان لذت بخش خواهد بود . مثلاً وزن شما کاهش مي يابد ، عضلات شما شکل مناسبي به خود مي گيرد و انعطاف پذيري تان زياد مي شود . ورزش جزئی از زندگی تان می شود و دیگر حاضر نیستید با بهانه های مختلف ورزش کردن را پشت گوش بیاندازید . می توانید با یوگا و مدیتیشن استرس های کاری و روزانه را هم کم کنید پس همین امروز شروع کنید .

برای رسیدن به تناسب اندام با ما مشورت کنید .

سلامتی و تندرستی با ورزش

ورزش و ميگرن

آیا باسن و ران های بزرگی دارید؟!

6 ورزش ضدآرتروز

7راه برای نیرومندکردن قدمهایتان درپیاده روی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 4 =