ورزش و درمان بیماری ها| ورزش از بروز کدام بیماری ها پیشگیری می کند؟Reviewed by Mehdi kh on Jul 30Rating: 5.0

همواره برای داشنن تناسب اندام ویک زندگی سالم و یا کم کردن وزن و گرفتن رژیم به ورزش کردن هم تاکید می شود و باید بدانید که ورزش جزء جدانشدنی زندگی شما است مخصوصا در زندگی ماشینی امروز ورزش، عمر را طولاني تر مي کند، باعث کاهش وزن مي شود و به تقويت قلب کمک مي کند باید بدانید که بهرین درمان ورزش است و پزشکان همواره توصیه می کنند که در کنار رژیم یا مصرف فلان دارو باید ورزش هم انجام دهید . باید سعی کنید ورزش کردن را تبدیل به عادتی در زندگی خود کنید و فراموش نکنید که ورزش تضمینی برای سلامت شما در اینده نیز هست اگر می خواهید زندگی شادو سالمی در دوران میان سالی و پیری داشته باشید باید ورزش کنید .

برای رهایی ازچاقی با ما تماس بگیرید .

ورزش و کنترل بیش فعالی :

کسانی که دارای بچه های بیش فعال هستند می دانند که این بیماری درمانی ندارد ، اما خوب است بدانید که  ورزش تمرکز را بهبود مي بخشد. ورزش به طور موقت ميزان دوپامين را افزايش مي دهد و در نتيجه مشابه داروهايي مانند «ريتالين» عمل مي کند. علاوه بر آن، بخشي از مغز را که موظف به گرفتن تصميمات و کنترل ضربه و تکانه  تحريک مي کند. سعی کنید حتما کودکان بیش فعالتان را تشویق کنید که به ورزش کردن عادت کنند . اما بهترین ورزشی که افراد بیش فعال می توانند به ان بپردازند ایروبیک و ورزش های تیمی مانند بسکتبال و والیبال است  که اعتماد به نفس ان ها را هم افزایش می دهد .  

ورزش و برطرف شدن استرس و اضطراب :

باید بدانید که اضطراب روزانه و نگراني هاي کاري براي همه ی ما وجود دارد. اضطراب باليني مزمن هم نوعي از اضطراب است از مسائلي مانند افسردگي نشأت مي گيرد. ورزش براي درمان اضطراب و افسردگي مفيد است؛ زيرا با آزادسازي هورمون آندروفين احساس خوب ايجاد مي کند و خلق و خوي افراد را بهبود مي بخشد. افرادي که ورزش مي کنند، بسیار کمتر دچار استرس و اضطراب می شوند و این تحقیق شده است . خوب است بدانید که بهترين ورزش براي مبتلايان به اضطراب مزمن، ورزش هاي آرام سازي مانند يوگا است زيرا سيستم عصبي را آرام مي کند .

ورزش و خواب راحت :

ورزش و درمان بیماری ها

اگر خواب راحت ندارید و خوب نمی خوابید باید ورزش کنید و به جاي مصرف قرص خواب آور به  ورزش روی بیاورید . ورزش نسبت به مصرف قرص، خوابي بهتر و عميق تر ايجاد مي کند. غير از آن، کمبود خواب با بروز مشکلات متعددي ارتباط دارد که با ورزش رفع مي شود؛ از جمله افزايش وزن، خستگي مفرط، بيماري قلبي و عدم توانايي کنترل استرس که افزايش وزن باعث آپنه خواب نيز مي شود . ورزش هایی مانند یوگا و مدیتیشن بسیار مفید است.

ورزش و بهبود تنگی نفس و آسم :

کسانی که دچار حمله های آسم می شوند باید ورزش کنند . می دانید که  بالا رفتن وزن تأثير منفي روي وضعيت بيمار مي گذارد؛ زيرا سلول هاي چربي التهاب ايجاد مي کنند . سعی کنید در محیط بیرون ورزش نکنید و فقط در منزل یا باشگاه تا در معرض الایند ها و الودگی  ها نباشید

ورزش کردن و عملکرد بهتر مغز :

همانطور که می دانید ورزش، جريان خون به مغز را تحريک مي کند و با رفع عوامل ايجاد مشکلات قلبي مانند کلسترول بالا و سفت شدن رگ ها، مانع لخته شدن خون مي شود. مغز سالم به يک قلب سالم نياز دارد. بررسي ها نشان مي دهد بزرگسالاني که به ورزش مي پردازند، در تست حافظه، توجه، تصميم گيري، انجام چند کار با هم و برنامه ريزي، امتياز بهتري به دست مي آورند . ورزش هایی که برای عملکرد بهتر مغز مفیدند  تکرار کار همانند يادگيري يک مهارت جديد، باعث رشد مغز نمي شود. ورزش هاي ساده مانند پياده روي کردن از يک مسير تازه، باغباني، يا تغيير مسير دوچرخه سواري مي تواند بسيار مفيد واقع شود .

ورزش و کمتر شدن دردهای قاعدگی :

اگر هنگام قاعدگی درد زیادی دارید باید ورش کنید و  بایدبدانید که ورزش علايم قاعدگي و يائسگي را کاهش مي دهد. اغلب زنان در اين دوران دچار اضطراب، تغيير خلق و خو و افسردگي مي شوند. ورزش علاوه بر عمل کردن به عنوان انرژي دهنده طبيعي و تقويت کننده خلق و خو، تغييرات هورموني شايع در اين دوران را از بين مي برد. در زنان مسن تر، ورزش مي تواند باعث افزايش تراکم استخواني شود که با بالا رفتن سن افت مي کند. ورزش مي تواند با بيماري قلبي عروقي و چاقي مفرط که ناشي از تغيير هورموني در دوران يائسگي است مقابله کند. سعی کنید حرکات ارام و بدون پرش و جهش را انجام دهید . در این دوران می توانید ورزش های ترکیبی انجام دهید ترکیبی از ایروبیک و ورزش های مقاومتی یا ایروبیک به صورت نرم و آرام .

ورزش و بهبود درد در قست تحتانی بدن :

با ورزش می توانید هر نوع دردی را مخصوصا در ناحیه ی کمر یا لگن و زانو با تقویت عضلات این ناحیه درمان کنید و یا درد را بهبود بخشید . تقريباً هر نوع درد را مي توان با ورزش کاهش داد زيرا اغلب دردها مربوط به نشستن طولاني مدت، شيوه زندگي بي تحرک، استرس و چاقي مفرط است. همه اين ها را مي توان با ورزش رفع کرد. درد ممکن است به علت ضعيف بودن عضله در قسمت موثر باشد. درد زانو مي تواند به علت ضعيف بودن تاندون در ران باشد. درد گردن و شانه مي تواند به علت خميدگي طولاني مدت پشت ايجاد شود . می توانید از ورزش ها ی کششی استفاده کنید .

ورزش و درمان التهاب مفاصل :

اگر در مفاصل خود مخصوصا زانو دچار درد هستید باید ورزش کنید تا بهبود یابد ، درد و التهاب در اطراف مفصل ها بر اثر فرسودگي غضروفي است که از مفصل ها محافظت مي کند اما نگذاريد درد مانع ورزش شود؛ زيرا ورزش باعث کاهش وزن مي شود و وارد آمدن فشار روي مفصل هاي دردناک را کاهش مي دهد با ورزش عضلات اطراف زانو را تقویت می کنید و می توانید از درد بکاهید  . می توانید از شنا یا ایروبیک و پیاده روی البته با مشورت با پزشک تان این درد را کاهش دهید حرکات پرشی و جهشی نبایدانجام دهید .

برای رهایی از چاقی با ما تماس بگیرید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 15 =