همانطور که میدانید و شنیده اید و شاید تجربه کرده اید طناب زدن بسیار مفیداست و کالری سوزی می کند . طناب زدن یکی از بازی هایی است که هنگام نوجوانی زیاد بازی می کنیم ولی باید بدانید که این ورزش بسیار مفیداست و کم هزینه و با انجام آن می توانید وزن کم کنید وکاری بسوزانیدو سالم بمانید .

برای رهایی از چاقی با ما تماس بگیرید .

این ورزش مزایای زیادی دارد که دراینجا برایتان شرح خواهیم داد

این ورزش برای سلامت قلب عالی است و بسیار مفید است .با طناب زنی حدود 1300 کالری در ساعت می سوزاند. روشی موثر برای سوزاندن چربی بدن شما است، طناب زنی در مقایسه با دویدن کالری بیشتری می سوزاند . علاوه بر این نیازی به بیرون رفتن ندارید و می توانید در هرمکانی انجام دهید . آب و هوای بد نمی تواند در ورزش کردن شما خللی وارد کند و بسیار کم هزینه است . طناب زنی به قوی تر شدن ماهیچه کمک می کند ، چون یک ورزش وزنی برای بدن است . طناب زنی ، تعادل، هماهنگی و چابکی را بهبود می بخشد. اغلب دوندگان و دیگر ورزش کاران طناب زنی برای آموزش دارند و این یکی از بهترین ورزش ها برای آموزش استقامت و تنفس است .

طناب زنی ، ورزش کاملی برای بدن است. به ویژه برای عضله سازی ران، ساق پا و ماهیچه های ساق پا بسیار عالی است. هم زمان، روی شکم و بازو تاثیر می گذارد و این کار، ماهیچه های باسن را بهبود می بخشد . مطالعات نشان می دهند طناب زنی فشار کمتری را روی مفاصل نسبت به دویدن اعمال می کند. این تمرین در مقایسه با دویدن گزینه بهتری است .طناب زنی می تواند توسط هر کسی از مبتدیان گرفته تا سطوح پیشرفته انجام شود و هم چنین به بهبود تراکم استخوان مشهور است تمام چیزی که این ورزش نیاز دارد یک طناب است که می تواند در کیف دستی تان حمل شود. بنابراین هرگز مجبور نخواهید شد ورزش را کنار بگذارید تنها چیزی که نیاز دارید طناب و یک محیط باز است که کالری بسوزانید . با این دلیل متوجه شده اید که طناب زدن بهترین ورزش برای کالری سوزی است .

نکاتی که باید همواره مد نظر داشته باشید :

باید از یک طناب با کیفیت استفاده کنید. طناب نامناسب می تواند زمانی که ورزش می کنید پاره شود و به شما آسیب برساند. پس مطمئن شوید که طناب محکم است . یکی از مهم ترین و متداول ترین سوالاتی که طناب زن ها دارند این است که طناب را پابرهنه یا با کفش انجام دهند. بسیاری از مطالعات نشان می دهد که طناب زنی با پای برهنه بهتر است چون پاها را قوی می کند . هم چنین به درمان بسیاری از مشکلات مربوط به پا کمک می کند. بعضی ها بطور طبیعی با پای برهنه طناب زنی انجام می دهند اما بیشتر مردم باید خود را به آرامی آموزش دهند تا بتوانند برای یک جلسه خوب طناب زنی با پای برهنه انجام دهند . اگر وقتی پای برهنه دارید احساس درد و ناراحتی می کنید کفش های ورزشی مناسب بپوشید تا جلوی ضربه به پا را بگیرد  . طناب زنی را می توان در همه سطوح مبتدی ، متوسط و پیشرفته انجام داد .اما باید به خاطر داشته باشید که طناب زنی برای آموزش استقامت و تهویه مناسب انجام شود نه فقط سوزاندن کالری های لازم . بنابراین، از کم شروع کنید و سپس به تدریج سرعت را در طول زمان افزایش دهید. در غیر این صورت، می تواند روی قلب فشار آورد و به مفاصل آسیب برساند .

پریدن از سطح زمین اهمیت زیادی دارد توجه کنید که طناب زنی نباید روی سطح فرش و یا آسفالت انجام شود. باید ورزش روی سطوحی که ضربه، را جذب می کنند ترجیحا کف چوبی و یا سطوح صاف انجام شود تا از سقوطی که می تواند منجر به جراحات شود جلوگیری کند . محل مناسبی را برای طناب زنی استفاده کنید . اگر چه این کار می تواند در هر زمانی و در هر جایی انجام شود، اما هنوز به محیط باز نیاز دارد تا طناب به چیزی گیر نکند. همچنین باید سقف بلند و یا آسمان باز داشته باشد توجه داشته باشید که طناب زنی یک ورزش قدرتی است و در نتیجه فرد باید قبل از شروع خودش را گرم کند. حرکات کششی باید قبل از طناب زنی انجام شود .

طرز صحیح طناب زدن و انواع آن  :

ابتدا باید قبل از شروع طناب انجام دهید این است که طول طناب را تنظیم کنید. دسته را در هر انتهای طناب نگه دارید، یک دسته در هر دست. حالا، قدم به وسط طناب بردارید، و طناب را محکم نگه دارید و و به سمت بالا بکشید طناب را ببندید تا هر دو به زیربغل برسند. خوب است بدانیم که چند نوع ورزش با طناب داریم و چطور هر کدام به کالری سوزی و کاهش وزن کمک می کنند و می توانند مفید باشند .

 طناب زنی دوبل و کالری سوزی

باید بدانید که معمول ترین نوع ورزش پریدن دوبل است. این روش اغلب با سرعت بالا انجام می شود و کالری بیشتری را می سوزاند. شدت پرش های دوبل می تواند با توجه به سرعت و میزان پرش تواند متفاوت باشد؛ پاهای خود را به طور کامل از زمین بردارید و یا فقط به اندازه کافی از طناب عبور دهید. بالا پریدن باعث کاهش سرعت طناب زنی می شود ، اما برای ماهیچه ها خوب است. از طرف دیگر، کند و تند بودن طناب برای استقامت بسیار خوب است . باید طناب زدن را به طرز صحیحی انجام دهید تا اسیب نبینید .در ابتدا باید طناب را محکم بگیرید و محکم بکشید، با یک دسته در هر دست ، با آرنج و بازوهای موازی روی زمین شانه ها را بچرخانید، طوریکه آرنج به سمت پهلوها بیاید ، ماهیچه های شکم به شدت منقبض و وزن تان روی پا قرار بگیرد طناب را با چرخاندن مچ خود به جلو بیاورید .پرش با هر دو پا از زمین باشد تا طناب از زیر پا عبور کند .حرکت را تکرار کرده و با توجه به میزان تناسب اندام خود ، سرعت را میتوانید تغییر دهید .

برای رهایی از چاقی با ما تماس بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =