در آمریکای جنوبی  روش هایی بسیار زیادی  برای کاهش وزن و لاغری به کار می برند که بسیاری از این روش ها برگرفته از سنت آن ها است  و البته  رازهای لاغری آن ها معروف است . دراین مقاله قصد داریم شما را با رازهای لاغری و کاهش وزن مردم آمریکای جنوبی  آشنا کنیم با ما همراه باشید .


برای رسیدن به تناسب اندام با ما تماس بگیرید .

انواع غذاها و نوشیدنی های لاغر کننده در آمریکای جنوبی :

دانه های گارانا  : نوشیدنی که در آمریکای جنوبی  تهیه می شود وطرفداران بسیاری دارد می توان به ا ب انواع میوه هایی که در برزیل رشد می کنند شیره نیشکر باتیداس که با له کردن انواع میوه بدست می اید guarana   که از داناه ی گارانا تهیه می شود یکی از نوشیدنی های کافئین دار محسوب می شود که برای لاغری هم بسیار مناسب است .

 دسرها : در فرهنگ مردم برزیل دسرها از محبوبیت زیادی برخوردارند . شکلات ها ی توپی و مربای مشهور که  goiabada  نام دارد این مربا به رنگ قرمز تیره تهیه شده وروی نان محلی و گاهی اوقات هم نان های تست و باگت را مقداری پنیر اغشته کرده و به همراه یک فنجان قهوه میل می کنند .

غذای فجوآدا : در ریوسائو و میناس گرایس یکی از معروف ترین غذاهایی که مصرف می شود و در واقع وعده ی اصلی غذای مردم این ناحیه است فجوآدا است که خوراکی محلی و سنتی است و با حبوبات سیاه و گوشت و برنج طبخ می شود . بهترین غذا برای لاغری و چاق نشدن است .

غذای مخصوص با گوشت خوگ   : این غذا با برنج و کلم پیچ سرخ شده روغن و گوشت خوک تهیه می شود .

غذای تهیه شده با برنج و بادام هندی : این غذا که با برنج پخته شده و بادام هندی پخته می شود یکی از غذاهای سالم و مفیدی است که در آمریکای جنوبی زیاد  مصرف می شود .

غذاهای آمریکای جنوبی که باعث کاهش وزن می شوند  بسیار متنوع هستند شاید برخی از مواد در تهیه ی این غذاها درایران نباشند اما می توانیم از این غذاها الهام گرفته و با توجه به مواد اولیه ی موجود در ایران ان ها را تهیه کنید و سالم زندگی کنیدو همواره درست و سالم غذا بخورید .

نوشیدنی caipirinha : نوعی نوشدنی است که جایگاه ویژه ای در رژیم غذایی مردم آمریکای جنوبی  دارد . ان ها با استفاده از ترکیب عصاره ی ساقه ی نیشکر و آب و برخی میوه ها مانند لیمو یا توت فرنگی نوشیدنی مخصوصی را تهیه می کنند که خاص این کشور است و در فصول گرم سال بیشتر از سایر اوقات استفاده می کنند .

وعده های غذایی در این رژیم :

در این رژیم  صبحانه از اهمیت زیادی برخوردار است و مهم ترین وعده ی غذایی ان ها به حساب می اید . برای صبحانه بسیار تدارک دید ه و خوراکی و مواد زیادی تهیه می کنند. در این رژیم  همچنین علاقه ی شدید به مصرف صبحانه ی دوم یا ناشتایی هم به جای ناهار هم به جای ناشتایی از ان استفاده می شود دارند البته اگر صبح خیلی زود بیدار نشده باشند . معمولا ساعت 6 صبح تا 8 درمنزل صبحانه ی مختصری که به قهوه ی صبح معروف است میل می شود  در اخر هفته ها صبحانه را مفصل تهیه می کنند .

آنچه در این رژیم مهم است و باید رعایت شود :

می دانید که در آمریکای جنوبی  علاوه بر جمعیت زیادی که از نژادهای مختلف دارد از رژیم های متنوع و سالم و در عین حال جالبی استفاده می کنند . تنوع زیادی در غذاهای سنتی و رژیمی وجود دارد . مردم آمریکای جنوبی  ضرب المثلی دارند که می گوید : لوبیا پلو سرو کن می دانیدکه مردم  درکنار انواع جشن ها و رسومات پر سرو صدارو شلوغ خود در کنار همه ی غذاهای خود برنج و لوبیا سرو می کنند . و به دلیل همین سنت غذایی که دارند کما بیش لاغر هستند .

تحقیقات صورت گرفته نشان می دهد که  رژیم غذایی حاوی لوبیا و برنج درمقایسه با غذاهای رایج غربی خطر اضافه وزن را تا 14 درصد کاهش می دهد . دلیل این امر پایین بودن چربی و بالا بودن فیبر این غذا است که باعث تثبیت سطح قند خون می شود . در نتیجه می توان با این رژیم غذایی تناسب اندام را حفظ کرد . مردم  در وعده های غذایی خود بیشتر از مواد غذایی حبوبات و گیاهان از جمله سویا و مخلوط گیاهان و جو و گندم مصرف می کنند .

و ان ها را با پنیرو یا میوه می خورند البته باید بدانید که این ها بدون ورزش و تحرک فایده ای نخواهد داشت . مردم برنج با لوبیا قرمز و یا سفید را به عنوان وعده غذایی استفاده میکنند . بیشترین فایده مصرف برنج و لوبیا فیبر بالای ان است که درعین حال جذب نمی شوند و باعث نابودی چربی های ذخیره شده می شوند غذای اصلی مردم گوشت و برنج و لوبیا و بیشتر غذاهای گیاهی است که تمامی این مواد را در یک مایع گیاهی معطر قرار می دهند . مردم در کنار این غذاهای خود از مکمل غذایی هم استفاده می کنند . این مکمل ها حاوی فیبر و امگا 3 است که این مواد درنابود کردن چربی های بسیار کمک می کنند . البته کارکرد روده را هم بهبود داده و تقویت کننده متابولیسم بدن است . ورزش و تحرک را فراموش نکنید .

لاغری با ماساژ درمانی :

همیشه در همه ی کشورها ی دنیا برای لاغری سریع و رسیدن به تناسب اندام تبلیغ شلوارهای لاغری و قرص و داروهای مختلف می شود که بیشتر ان ها فقط جنبه ی تبلیغاتی دارندو هیچ کارایی نداشته و درواقع فقط برای کسب و کار و تجارت یک عده سود جو این تبلیغات صورت می گیرد اما از روش باستانی و سنتی ماساژ استفاده می شود این روش به این صورت است که بر روی قسمت هایی از بدن که دارای چربی اضافه است شن و ماسه ریخته و ماساژ می دهندو  می مالند این کار باعث تحریک شدن چربی ها و درادامه گردش خون می شود و این عمل باعث از بین رفتن چربی های اضافه می شود .

برای رهایی از چربی های اضافی با ما تماس بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 12 =