امروزه به دلیل وجود فست فود ها و زندگی ماشینی و ورزش نکردن و کارمند بودن و عدم تحرک آمار چاقی در جامعه بسیار بالا است امروزه کودکانمان نیز از چاقی رنج می برند دراین مقاله به روش های کاهش وزن به طور فشرده اشاره می کنیم و با مطالعه ی این مقاله می توانید روش های مختلف کاهش وزن را یکجا مطالعه کنید.

برای مشاوره در زمینه کرایولیپولیز و مزوتراپی اینجا کلیک کنید.

تحرک و ورزش برای وزن کم کردن

همیشه و به تکرار توصیه  می شود که ورزش را فراموش نکنید . افزایش فعالیت بدن موجب لاغری می‌شود، و پیاده روی بهترین نوع ورزش است. ورزش به تنهایی و بدون پیروی از رژیم غذایی نتیجه مناسبی ندارد.

سونای خشک برای وزن کم کردن

این هم یکی از راه هایی لاغری است کاهش وزن با تعرق و کاستن از مقدار آب بدن موجب لاغری می شود . اما نتایج این روش لاغری فقط چند روز ادامه دارند.پس از مصرف معمول آب و مایعات و نمک، وزن به سرعت به میزان اولیه باز خواهد گشت.  پس خیلی قابل اتکا نیست .

طب سوزنی برای وزن کم کردن

در شرق دور از طب سوزنی برای درمان بسیاری از بیماری ها و لاغری استفاده می شود در ایران هم این روش را انجام می دهند و روش بسیار خوبی است که با زدن سوزنهایی در قسمتهای خاص، در بیمار احساس سیری به وجود می‌آید. این احساس او را از خوردن منع کرده است و همین کار سبب لاغری می‌شود. متاسفانه بیشتر متصدیان این برنامه، آگاهی کامل از طب سوزنی و مسیر اعصاب اشتها ندارند به همین دلیل میزان موفقیت در استفاده از این روش در کشورمان ضعیف است. در طب سوزنی حقیقی نباید لیست غذایی خاصی به فرد چاق داد زیرا با استفاده از سوزنهای یاد شده، اشتها کور می‌شود و رغبت به خوردن از بین می‌رود. پس توجه کنید به کلینیکی که برای طب سوزنی مراجعه می کنید افراد با مهارت کافی این کار را برایتان انجام دهند .

انجام عمل جراحی برای وزن کم کردن

باید بدانید که عمل جراحی در چند مورد مختلف برای لاغری به کار می‌رود: این عمل های برای برداشتن چربی از زیر پوست و شکم: در این عمل اگر چه شخص لاغر می‌شود ولی چون عادت پرخوری ادامه دارد، بعد از چند ماه مجدداً چربیها در بدن جمع شده و وزن فرد به حالت اول بر می‌گردد.  جراحی روده: در این روش قسمتی از روده کوچک برداشته می شود تا عمل جذب کمتر انجام شود. بنابراین شخص سریعا وزن کم می‌کند. ولی این روش مشکلات فراوانی به دنبال دارد که توصیه آن مضر است.  جراحی معده: دراین نوع جراحی قسمتی ازمعده برداشته می‌شود تا از عمل هضم و جذب غذا کاسته شود. بستن فک:  در این روش فک را با عمل جراحی طوری می‌بندند که شخص از لقمه های بزرگ استفاده نکند. این امر باعث کاهش کالری دریافتی و لاغری می‌شود ولی متاسفانه پس از باز کردن فک، وزن فرد کم کم به حالت قبلی بر می‌گردد. 

دستگاه های دارای ویبره برای وزن کم کردن

این وسایل چندان مفید نیستند . این گونه وسایل به خصوص برای زنان، زیان آور است زیرا در بعضی از خانمها چربیها معمولا در قسمت پایین بدن ذخیره می‌شوند. در اثر لرزاندن، این چربیها جابجا شده و از شکم به سمت سینه و قلب می‌روند که خطر ابتلا به بیماری قلبی را افزایش می‌دهد. در این گونه روشها وزن فرد تغییری نمی‌کند، بلکه با انتقال چربی، قطر شکم و کمر کاهش می‌یابد.

  ژلها و محلولهای لاغری برای وزن کم کردن

معمولا خیلی ادعا می شود که محلولهایی برای کاهش وزن وجود دارند ژل یا محلول خاصی برای از بین بردن چربیهای ذخیره شده در بدن وجود ندارد ولی ژلها و محلولهایی وجود دارند که چروکها، افتادگیها و ترکهای به جا مانده از رژیم لاغری را از بین می‌برند. البته دو اشکال عمده در استفاده از این گونه مواد وجود دارد: قیمت بالای آنها وجود انواع تقلبی فراوانی از آنها در هنگام خرید این گونه محصولات بسیار دقت کنید و سعی کنید از برند ان ها مطمئن باشید .

  دستگاههایی که سبب افزایش جریان خون میشوند برای وزن کم کردن

همانطور که می دانید بعضی از چربی ها موضعی بوده است و با حالتهای سلولیت معمولا در اثر کندی یا توقف جریان خون و لنف به آن منطقه تولید می‌شود و باعث تجمع مواد سمی و مواد چربی می‌شود. این دستگاه ها باعث برقراری مجدد جریان خون و لنف در بافتهایی که دچار سلولیت شده اند، می‌شوند. با افزایش جریان خون  لنف و خون و بردن مواد زاید تجمع یافته سبب برطرف کردن استاز، ادم، فیبروز و در نتیجه بهبودی می شود و سبب از بین بردن سلولیت سلولیت می شوند و باعث کلاژن سازی می شوند که خود باعث کاهش سلولیت می شود . باعث افزایش قوام پوست هم می شود و از افتادگی های پوست هم جلوگیری می کند .

داشتن تغذیه ی صحیح و درست برای وزن کم کردن

عوامل چاقی باید بررسی شود  . ضمن این که شرح مفصلی از انواع غذاهای موجود در سفره های معمولی و مقدار کالری هر یک در اختیار فرد قرار می‌گیرد. روش محاسبه مقدار کالری مورد نیاز شخص نیز به او آموزش داده می‌شود. این که کدام غذاها و به چه میزانی باعث چاقی می‌شود و کدام غذا را می توان به صورت آزاد استفاده کرد و چندان سبب جاقی نیست . اگر دقیق بنگیرید باید از داروها، عملها، وسائل ارتعاش، گوشواره ها، کمربندها و دستگاههای برقی، سوناها، ‌لیپوساکشن و مانند آنها دوری کنند. در فکر ایجاد راه حل و روشی مناسب در تغذیه باشند و در رفتارهای خوراکی، ‌سفره ها و خوراکیها تجدید نظر کنند. معمولا این گونه روش ها فقط صرف وقت و هزینه است اما با روش های اصولی و دستگاه ها ی مدرن امروز در کنار رژیم اصولی و درست و ورزش می توانید به سرعت وزن کم کنید و این اضافه وزن تا ابد هم برنگردد و خیالتان راحت باشد و این کم خوری و درست خوردن سبکی از زندگی تان خواهد شد . همیشه قدم های اول هستند که مشکل هستند اگر اراده کنید هر چیزی ممکن است . برای همین باید در دانستنی های تغذیه نیز تجدید نظر کنند. لاغر شدن به معنای گرسنگی کشیدن نیست، بلکه به معنای تنظیم غذاهاست. افراد چاق باید بدانند که رسیدن به اندام مناسب و سلامتی برایشان بسیار اهمیت دارد زیرا از بسیاری از بیماری ها پیشگیری می کنند .

برای مشاوره در زمینه کرایولیپولیز و مزوتراپی اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =