عمل لاغری و آشنایی با عوارض آن هاReviewed by Mehdi kh on Mar 21Rating: 5.0

یکی از مشکلاتی که زندگی بشر مدرن را تهدید می کند چاقی و اضافه وزن است . نکته بدتر از آن این است که سعی کنیم به جای ورزش و رژیم های غذایی یا انتخاب سبک زندگی سالم به سراغ سریع ترین روش ها یعنی عمل لاغری برویم و خود را به تیغ جراحی بسپاریم.

عمل های زیبایی و تناسب اندام مشکلات بسیار زیادی برای بدن فرد ایجاد می کنند. بسیاری از آنها پس از مدتی قابل بازگشت هستند و حتی بدتر از اول خواهند شد. بدن فرد به دلیل کمبود ویتامین ها به شدت دچار سوء تغذیه، افسردگی، رفلاکس معده و سوزش سر دل خواهد شد .

برای رهایی از چاقی با ما تماس بگیرید .

البته گاهی به دلیل چاقی موضعی تنها راه از بین بردن مثلا چربی های پهلو یا زیر شکم و شکم استفاده از یکی از این روش های لاغری است . ما عمل کرایولیپولیز را به شما توصیه میکنیم زیرا بی خطر است و در ضمن عمل جراحی ای انجام نخواد شد و در نتیجه خطرات ان را تجربه نخواهید کرد .

DUODENAL SWITCH روش انحراف بلیو پانکراتیک

خوب است بدانیدکه این جراحی نیز یک نوع دیگر از عمل بای پس معده است که در این روش پیچیده و چند بخشی حدود ۸۰ درصد معده حذف می شود. در این عمل، لوله ای که غذا را در روده کوچک آزاد می کند به همراه بخش محدودی از روده کوچک که معمولا به معده وصل است فقط باقی می ماند.

 در این جراحی قسمت بیشتری از دستگاه گوارش را با اتصال قسمت انتهایی روده به روده اثنی عشری نزدیک به معده دور می زنند. این جراحی مقدار غذایی که می خورید را به شدت محدود می کند و جذب غذا را نیز پایین می آورد. با اینکه این عمل بسیار تاثیر گذار است اما خطرات زیادی از جمله سوء تغذیه و کمبود ویتامین دارد.  این جراحی معمولا برای افرادی با بالای ۵۰ انجام می شود.  

عوارض این جراحی عبارتنداز

خونریزی بیش از حد عفونت مشکلات ریوی یا تنفسی واکنش های غیر طبیعی به بیهوشی استفراغ سوء تغذیه افت قند خون فتق 

 ROUX-EN-Y  بای پس معده

ببنیم عمل بای پس معده چیست و چه عوارضی برای بدن ما دارد . این نوع جراحی معمولا بازگشت پذیر نیست و در آن قسمت بالای معده را می بُرند و باقی مانده معده را می بندد که باعث می شود در یک وعده غذای زیادی نخورید و حتی مقدار جذب غذا نیز کاهش می یابد.

قسمت باقی مانده اندازه یک گردو است و تنها ۲۸ گرم غذا را در خود نگه می دارد. در حالت عادی معده قادر به نگهداری مقدار بسیار بیشتری است. سپس جراح روده کوچک را می برد و مستقیما به همان کیسه کوچک (معده ) وصل می کند. سپس غذا به این کیسه کوچک می رود و بعد از آن به روده کوچکی که به آن متصل شده خواهد رفت. غذا بیشتر معده و قسمت ابتدایی روده کوچک را دور می زند و به جای آن مستقیما وارد قسمت میانی روده کوچک می شود .

عوارض آن برای بدن عبارتند از

 فقر یا سوء تغذیه عدم جذب ویتامین ها که منجر به کمبود غیر طبیعی ویتامین ها ی دی و ب 12 می شود دچار سندروم دامپینگ که موجب می شود فرد به جراحی مجدد نیاز پیدا کند و ایجاد فق و سنگ صفراوی  .

 عمل لاغری لاپاراسکوپی باندینگ شکمی قابل تنظیم  :

دراین نوع از جراحی جراح باندی قابل باد کردن را دور بالاترین بخش معده قرار می دهد. وقتی این باند باد می شود معده را فشرده می کند درست مانند کمربندی که شلوار را جمع می کند. این کار باعث تقسیم معده به دو قسمت می شود. یک قسمت به صورت پاکتی کوچک است و توسط کانالی که توسط باند ایجاد شده با دیگر بخش های معده در ارتباط است.

قسمت کوچک باعث می شود مقدار غذای دریافتی فرد محدود شود. این باند قابل تنظیم است، بنابراین تعیین می کنید محدودیت غذایی تا چه میزان باشد. به خاطر ساده بودن این عمل، یکی از شایع ترین جراحی های کاهش وزن به حساب می آید. با این روش، ممکن است نسبت به دیگر روش ها کاهش وزن کمتری را شاهد باشید و مجبورید به صورت دوره ای باند را مجدد تنظیم کنید .

عوارض این جراحی عبارتند از

 بازگشت چاقی در صورت مصرف شیرینی فراوان عفونت حلقه که در صورت بروز، بایستی حلقه از طریق لاپاروسکوپ خارج شود لغزش و عدم کار کرد حلقه تهوع و استفراغ در صورت پرخوری مشکلات محل تنظیم باند در زیر پوست .

عمل لاغری گاسترکتومی یا اسلیو  

این یک روش جدید است گاسترکتومی اسلیو یا آستینی در واقع بخش اول فرآیند جراحی بای پس معده به روش انحراف بلیو پلیوپانکراتیک  است. با این حال بخش گاسترکتومی اسلیو می تواند تمام آنچه برای کاهش وزن نیاز است، باشد. با جراحی گاسترکتومی اسلیو ساختار معده به حالتی تیوپی تغییر می کند که مقدار کالری دریافتی بدن را محدود می کند.

اینکه کدام یک از این روش ها مناسب یک فرد واجد شرایط است بستگی به شرایط شخصی فرد دارد. جراح باید موارد بسیاری از جمله ، عادات غذایی، مشکلات سلامتی، هر جراحی که در گذشته داشتید و خطرات هر کدام از این روش ها را به حساب بیاورد .

  عوارض این عمل جراحی عبارتند از :

تحقیقات جدید نشان داده جراحی های کاهش وزن که باعث تغییر شدید در وزن و بهبود دیابت نوع ۲ در افراد می شود به مرور تاثیر خود را از دست می دهند و فرد وزن کاهش یافته را دوباره اضافه می کند و در پی این بازگشت وزن دیابت نیز دوباره سر جای خود باز می گردد. در واقع، اولین سالی که فرد عمل گاسترکتومی آستینی را انجام می دهد ۷۷ درصد از اضافه وزن بدن کم می شود.

اما در طول ۵ سال وزن کاهش یافته باز می گردد. عمل جراحی برای کاهش وزن در طولانی مدت نمی تواند علاج این بیماری باشد. بعد از عمل فرد دچار اضافه وزن می شود و دلیل اصلی آن بزرگ شدن معده است، که به معنای خوردن بیشتر است. اشتها بازمی گردد و بیمار می تواند بیشتر بخورد و بیشتر هم می خورد.

برای رهایی از چاقی فقط با ما مشورت کنید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 13 =