می دانید که امروزه راه های فراوانی برای کاهش وزن پیش روی ماست اما استفاده از قرص لاغری فلوفیت بسیار مورد توجه است و البته اسان اما باید بدانید که استفاده خودسرانه و بدون مشورت پزشک خطرناک است و عوارضی جبران ناپذیر برای بدن به وجود می آورد. یکی از داروهایی که به تازگی مورد استقبال قرار گرفته است قرص لاغری نوتریفیت معروف به فلوفیت در این مقاله می خواهیم بیشتر راجع به این قرص بدانیم  با ما همراه شوید .

قرص لاغری فلوفیت

قرص لاغری فلوفیت

در همین ابتدا باید بگوییم که قرص لاغری فلوفیت و کپسول های رژیمی شاید بتوانند تا حدودی سبب کاهش وزن شوند اما عوارض جانبی جبران ناپذیری دارند. اگر می خواهید از کپسول های فلوفیت استفاده کنید حتما عوارض جانبی را نیز در نظر بگیرید. بهترین راه برای کاهش وزن همیشه ایجاد تغییر در رژیم غذایی و افزایش فعالیت بوده است بنابراین برای از بین بردن مشکل تلاش کنید .بهتر است برای کم کردن و زن حتما از پزشک متخصص رژیم غذایی خود را دریافت کنید و اگر قرار است از قرص های لاغری استفاده کنید با پزشک مشورت کنید و سپس به سراغ مصرف ان بروی . اگر دچار چربی های مقاوم در ناحیه ی پهلو و شکم هستید می توانید به روش هایی مانند کرایو هم فکر کنید .

باید بدانید که قرص لاغری فلوفیت یا نوتریفیت مکملی است که به دلیل وجود هزار میلی گرم اسید لینولئیک کونژوگه این قرص که وزن و چربی بدن را کاهش می دهد. سازندگان این قرص می گویند بدون اینکه رژیم سختی بگیرید و یا بدون فعالیت بدنی بسیار زیاد وزنتان را پایین بیاورد، لاغر شوید. چنین ادعایی بسیار وسوسه بر انگیز است اما آیا درست است؟ بCLA (اسید لینولئیک کونژوگه )  CLA به صورت طبیعی توسط حیوانات علف خوار تولید می شود مثل گاوها و دیگر حیوانات نشخوار کننده مانند بز و آهو آنزیمی خاص در سیستم گوارشی خود دارند که اسید چرب های امگا 6 در گیاهان را به CLA تبدیل می کند.

سپس CLA در عضلات و شیر حیوانات ذخیره می شود  و  فرم های مختلفی دارد اما دو نوع مهم آن عبارتند از C9، t11 (cis-9, trans-11 ) و t10، c12 (trans-10, cis-12 ). C9, t11 در غذاها فراوان است به همین دلیل t10, c12 بیشتر در مکمل های CLA و داروهایی مانند قرص فلوفیت پیدا می شود. t10, c12 نیز در غذاها البته در مقادیر بسیار کمتر وجود دارد. عبارت ترانس نشان می دهد این اسید چرب در واقع یک چربی ترانس است اما چربی های ترانسی که به صورت طبیعی در گوشت و لبنیات یافت می شود با آنچه به صورت صنعتی تولید می شود خیلی فرق می کند. چربی های ترانسی که به صورت صنعتی تولید می شوند با بیماری های قلبی در ارتباط هستند در حالی که چربی های طبیعی می توانند برایتان خوب باشند. CLA یک اسید چرب ضروری نیست، بنابراین لازم نیست آن را از رژیم غذایی تان بدست بیاورید. CLA به دلیل تاثیر چربی

CLA موجب کاهش چربی در حیوانات می شود پژوهش ها نشان دادند CLAبا افزایش مقدار آنزیم هایی خاص و پروتئین هایی که در فرآیند تجزیه چربی ها دخالت دارند موجب کاهش چربی بدن می شوند. در پژوهشی روی موش ها محققان متوجه شدند پس از 6 هفته موش هایی که مصرف مکمل CLA داشتند در مقایسه با گروهی که شبه دارو استفاده می کردند 70 درصد چربی بدنشان کم شده است. همچنین پژوهش های دیگری نشان دادند CLA از اضافه شدن چربی در حیوانات پیشگیری می کند.

بررسی ها روی خوک ها نشان داد بر اساس افزایش میزان دوز CLA می تواند بیشتر یا کمتر از اضافه شدن چربی پیشگیری کند. این یافته های چشم گیر در حیوانات موجب شد محققان بخواهند همین آزمایش ها را روی انسان انجام دهند.   تحقیقات روی انسان ها تنها مقدار کمی مزیت برای کاهش وزن را نشان داد پژوهش ها روی انسان ها نشان دادند CLA تاثیر کمی روی کاهش وزن دارد. در یک بررسی که روی 18 تحقیق با کیفیت از انسان ها انجام شد محققان به نتیجه رسیدند آنهایی که هر روز 3.2 گرم مکمل در روز مصرف می کردند هفته ای 0.05 کیلو گرم از وزنشان کم شد. CLA می تواند به کاهش وزن کمک کند اما مجموع این کاهش وزن

مکمل های CLA می توانند برایتان مضر باشد سالم بودن مکمل های CLA برای مدت زمان زیادی مورد بحث بود. با اینکه برخی پژوهش ها نشان دادند که این مکمل ها تاثیر منفی ندارد اما بیشتر تحقیقات چیزی خلاف این را گفتند. در دو بررسی جامع مشخص شد مکمل های CLAبا افزایش سطح پروتئین C-reactive و بالا رفتن التهاب بدن در ارتباط هستند. از یک سو التهاب برای مقابله با پاتوژن های مضر یا آغاز ترمیم بافت آسیب خورده بدن اهمیت دارد. از سوی دیگر التهاب مزمن با چندین بیماری از جمله چاقی، سرطان و بیماری قلبی در ارتباط است. همچنین پژوهشی دیگر نشان داد مکمل های CLA با افزایش چشمگیر آنزیم های کبد سبب التهاب یا احتمالا آسیب به کبد می شوند. مهم است بدانید CLA موجود در لبنیات با این تاثیرات در ارتباط نیست. دلیلش این است که CLA موجود در مکمل ها با آنچه به صورت طبیعی در غذاها است متفاوت است.

CLA موجود در گوشت و محصولات لبنی 75 تا 90 درصد از c9, t11 تشکیل شده است و CLA موجود در مکمل ها 50 درصد یا حتی بیشتر از t10, c12 تشکیل شده است. به همین دلیل CLA که از مکمل دریافت می کنید تاثیرات متفاوتی روی سلامت دارد. بنابراین بهتر است مکمل های CLA و داروهایی مانند قرص فلوفیت را برای طولانی مدت یا در دوز بالا مصرف نکنید. رویکرد سالم تر این است که CLA را از رژیم غذایی خود دریافت کنید .CLA را از غذا دریافت کنید تحقیقات بسیاری تا به حال نشان داده است افرادی که CLA خود را از غذا دریافت می کنند کمتر در خطر بیماری هایی نظیر بیماری قلبی و سرطان هستند. محصولات لبنی از هستند اما این ماده را می توانید در گوشت دام ها نیز پیدا کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *