رژیم لاغری بدون گرسنگی

 

رژیم لاغری بدون گرسنگی
رژیم لاغری بدون گرسنگی-کلینیک رسپینا

یکی از مشکلاتی که افراد چاق هنگامی که رژیم هستند  از ان رنج می برند این است که باید طبق برنامه ی غذایی و رژیم خود مقدار مشخصی کالری مصرف کنند ولی همیشه احساس گرسنگی ازارشان می دهد و نمی توانند این احساس گرسنگی را مدیریت کنند بسیاری به دلیل همین احساس گرسنگی رژیم های خود را دنبال نمی کنند، اما پزشکان معتقدند دنبال کردن برخی شیوه های زندگی به کاهش وزن موثر بدون احساس گرسنگی کمک می کند.

می دانید که کم کردن وزن با دو روش امکان پذیر است: یکی سوزاندن کالری ‏ها با تمرین ورزشی ودیگری با انتخاب هوشمندانه ی غذا و کنترل واحدهای غذایی.در تئوری، شما می‏ توانید با گذراندن ساعت‏ ها در سالن ‏های ورزشی مقداری از کالری را از بین ببرید اما این کار در عمل، اتفاقی واقعی و یا خوشایند نیست، از طرفی تحمل رژیم های سخت برای همه افراد امکان پذیر نیست. در عوض این 7 روش اگر هر روز به کار گرفته شوند بدون تلاش زیاد و تحمل گرسنگی به کاهش وزن کمک می‏ کنند.

بدون احساس گرسنگی کالری بسوزانید

یکی از راه ها برای اینکه در رژیم لاغری بدون گرسنگی موفق باشیم انجام تمرینات و ورزش منظم است : افرادی که ایستادن را به نشستن ترجیح می ‏دهند و به طور کلی تحرک بیشتری دارند، روزانه تا 350 کالری بیشتر از کسانی که مدام در حالت نشسته هستند، می ‏سوزانند که این مقدار چیزی در حدود 17 کیلوگرم در سال است. اگر کارمند هستید حتما برای دقایقی از پشت میز خود بلند شوید و کمی راه بروید یا مسیر خانه تا محل کار را پیاده بروید یا اگر دور است حداقل به اندازه ی یک کوچه یا خیابان سعی کنید پیاده وری کنید تا به محل کارتان برسید .

مصرف غذا در فواصل زمانی مشخص بسیار کمک کننده است : مطالعات بسیاری پیشنهاد می ‏دهند که بین وعده‏ های غذایی خود فاصله‏ های مشخصی قرار دهید و همگی را در یک اندازه تنظیم کنید. غذا خوردن در فواصل زمانی مشخص با سوزاندن میزان کالری بیشتری بعد از غذا خوردن، واکنش بهتر به انسولین و کمتر بالا رفتن سطح کلسترول خون همراه است. وقتی شما وعده‏ های غذایی منظمی در طول روز می ‏خورید کمتر احتمال دارد که دچار گرسنگی مفرط و یا پرخوری شوید.

سعی کنید حتما مایعات مخصوصا اب را به اندازه بنوشید . می دانید که نوشیدن آب سرعت متابولیسم بدن را هم زیاد کند. نوشیدن 2 لیوان آب سرد میزان سوخت و ساز بدن را تا 30 درصد افزایش داده و اثر آن تا 90 دقیقه باقی می ماند؛ یک سوم این افزایش سوخت و ساز ناشی از تلاش بدن برای گرم کردن آب و بقیه آن ناشی از تلاش بدن برای جذب آب است. افزایش مصرف روزانه آب تا 8 لیوان به شما کمک می ‏کند تا در طول سال حدود 3 و نیم کیلوگرم کم کنید.

حتما به استفادها از پله به جای آسانسور فکر کنید و سعی کنید از پله ها استفاده کنید : می دانید که بالا رفتن از پله‏ ها، یک عمل برای تقویت کردن پاها است. چون شما وزن بدن تان را ضد جاذبه زمین به بالا حرکت می ‏دهید. به این ترتیب از هر فرصتی برای این کار استفاده کنید؛ البته اگر مشکل خاصی مانند کمردرد و زانودرد و … دارید، قبل از آن با پزشک تان مشورت نمایید.

باید سرعت حرکات خود را کنترل کنید : قدرت و شدت کارهای روزانه ‏تان را افزایش دهید. از تمیز کردن خانه گرفته تا به گردش بردن کودک تان. به عبارتی بهتر است همه کارهای تان را با جنب و جوش بیشتری انجام دهید.

اگر خانه دار هستید و مجبور هستید به خرید بروید می توانید از کیسه خرید به جای دمبل استفاده کنید : این که از کسی دیگر بخواهید که کیسه خرید و یا چمدان شما را حمل کند، فرصت سوزاندن کالری و قوی ‏تر شدن بدن تان را می گیرید. کیسه‏ های خرید خود را به صورت متوازن و یک بسته در هر دست حمل کنید. حتی اگر مجبورید چندین بار طی مسیر کنید؛ 2 کیسه‏ کوچک تر را به جای یک کیسه‏ بزرگ حمل کنید؛ در این صورت خودتان می‏ توانید بارتان را جا به جا کنید البته به خودتان فشار نیاورید و با کیسه ها ی سبک تر شروع کنید .

درسبد غذایی روزانه ی خود مصرف کافی فیبر را قرار دهید : یک رژیم غذایی با فیبر بالا می‏ تواند دریافت کالری شما را بدون این که احساس کمبود کنید کاهش دهد. در یک مطالعه مشخص شده زنانی که روزانه 13 گرم یا کمتر فیبر دریافت می ‏کنند ممکن است 5 برابر بیشتر از زنانی که فیبر بیشتری می خورند، دچار افزایش وزن شوند. فیبر از طریق مکانیزم های زیر موجب کاهش وزن می شود.

مصرف فیبر سرعت غذا خوردن را کاهش می دهد چون به جویدن بیشتری احتیاج دارد همچنین سرعت حرکت غذا در طول مدت گوارش را افزایش می ‏دهد. همین مکانیزم سبب می شود شما دیرتر گرسنه شوید و مدت زمان بیشتری سیر باشید و هوس خوردن غذا و تنقلات را نکنید .همچنین خوردن فیبر هورمون ‏های سیری را بالا می ‏برد.برای دریافت 25 گرم فیبر در روز مطمئن شوید که 6 وعده یا میان وعده میل می ‏کنید که هر کدام از آن ها حدود 4 گرم فیبر را شامل می‏ شود. در میان وعده های تان از میوه استفاده کنید و آن ها را در دسترس تان قرار دهید. به این ترتیب به سادگی فیبر دریافتی شما بالا می ‏رود.

وقتی اضافه وزن داریم معمولا برای داشتن تحرک و ورزش کردن احساس بی انگیزه گی و تنبلی می کنیم ولی باید بدانید که همه ی رژیم های غذایی ولاغری در کنار ورزش هستند که می توانند نتیجه ی موثر داشته باشند ضمن اینکه در زندگی ماشینی امروز باید خورد را عادت دهید که هر روز یا یک روز درمیان ورزش کنید زیرا ورزش برای سلامت جسم و کاهش وزن و حتی افزایش تمرکز و احساس شادابی ونشاط به شما کمک می کند وقت ان است که لایف استایل اشتباه خود را تغییر دهید و به سمت داشتن یک زندگی سالم و تناسب اندام بروید .

امتیاز ما

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *