بهترین روش تندرستی چیست؟ | چه عوالی باعث تندرستی می شوند؟Reviewed by Mehdi kh on Jul 8Rating: 5.0

کشف روش طبیعی تندرستی در طول اقامت سالیانه ام در فلوریدا به طور اتفاقی این روش را که از سال ۱۸۲۲ توسط پزشکان پایه گذاری شده است، شناختم و از دوستم که در ایالتی دیگر میزیست، کتابهای زیادی در این باره دریافت کردم و همراه خود به آلمان آوردم. تاکنون کتابهای زیادی درباره این روش زندگی مطالعه و جمع آوری کرده ام. این تحول (تغذیه طبیعی) را هم اکنون سه مجله «زندگی سالم»، «علم تندرستی» و «سلامت مادام العمر» دنبال می کنند.

برای مشاوره در زمینه لاغری با متخصصان ما تماس بگیرید.

این تحول توسط پزشکانی ابداع شده است که خود طی سال ها مداوای بیمارانشان با مواد شیمیایی، هیچ گونه بهبودی مشاهده نکرده بودند؛ اما چون متأسفانه بیماران عادت کرده اند همیشه نسخه ای در دست داشته باشند، این پزشکان قرصهایی رنگی که از قند شیر تهیه شده بود و هیچ گونه مواد سمی نداشت، به بیماران خود می دادند. پزشکانی که می خواهند در ارتباط با بهبود بیمارانشان به نتایجی مثبت برسند، می توانند این روش را دنبال کنند؛ اما اداره بیمه و خدمات درمانی به پزشکان چیزی نخواهند پرداخت، زیرا این روش از لحاظ علمی به رسمیت شناخته نشده است، در حالی که برای عمل های جراحی تا دلت بخواهد پول هست! به قول دکتر لودویگ، علم را می توان آخرین اشتباه بشر تلقی کرد. امروز طول عمر انسان بر اثر استفاده از مواد مصنوعی و هورمون ها زیاد شده است.

با وجود این همه آدم بیمار و سالخورده، انجمن ها و مؤسسات درمانی یکی پس از دیگری ظاهر می شوند. اما چه کسی می تواند هزینه سرسام آور درمان را تأمین کند؟ پیران نگون بخت را به آسایشگاههای سالمندان می فرستند که بهتر است نامش را کشتارگاه بگذاریم! انسان پیر را نباید از کانون خانواده جدا کرد. این چنین زندگی رقت انگیزی سزاوار آدمی نیست و ارزشی هم ندارد. این افراد که شکلشان عوض شده و قوز در آوردهاند، بیشترشان عملهای جراحی متفاوتی را پشت سر گذاشته اند. این حاصل زندگی متمدن امروزی ماست. باید از کسانی که معتقدند شیر کلسیم دارد و برای انسان مفید است، پرسید پس چرا این همه مردم بیماری استخوانی دارند؟

چرا اکثرا نمی توانند روی پاهای خود بایستند؟

تا وقتی قشر به اصطلاح تحصیل کرده ما از فکر کردن عاجز است، کاری نمی توان کرد. آنان هرگونه نظریه ای را با چماق غیر علمی بودن از سر راه خود بر می دارند. در منطقه کوچک ما که فقط دوهزار تن جمعیت دارد، نه تن عمل جراحی قلب کرده اند و فرد دهم در فهرست انتظار است. پزشکان می گویند اشخاصی که عمل جراحی قلب کرده اند، کمتر زندگی می کنند و باید برنامه غذایی خاصی را دنبال کنند. اما چرا این برنامه غذایی را قبل از عمل جراحی پیشنهاد نمی کنند. کسانی که بیماری قلبی دارند، باید صددرصد خام خوار شوند. طولی نمی کشد که می بینند چقدر سریع حالشان بهتر میشود. تندرستی را نمی توان خرید، بلکه فقط با دنبال کردن روشی به دست خواهد آمد که در آن نظم و تفکر حاکم باشد، نه اینکه هرچه دلت خواست در قابلمه بریزی و بخوری. چرا دگرگونیهای غددی و عضوی که باعث سرطان می شود، در جوانی بروز می کند؟ زندگی تجملی بعد از جنگ جهانی دوم که امروز هر کسی آن را دنبال می کند، انسان را بیشتر بیمار کرده است. غذاهای کاملا مرده و سوخت شده ای که در رسانه های عمومی تبلیغ می شوند و انواع محصولاتی که از غلات به دست می آیند، همگی بیمار کننده هستند.

خوردن صحیح میوه ها عده ای می گویند با خوردن یک سیب هم دچار معده درد می شوند.

آنها نباید تقصیر را به گردن سیب بیندازند، زیرا این دستگاه گوارش آنان است که بر اثر بیش از اندازه خوردن غذاهای پخته و بیمار کننده بیمار شده است. دکتر راجنار برگ که از طرف جامعه پزشکان آلمان مأمور بررسی تعادل محیط اسیدی – بازی بدن شده بود تا کشف کند چه مقدار مواد بازی (قلیایی) باید مصرف کرد تا این تعادل برقرار شود، نتیجه تحقیقات خود را چنین توضیح داد: «تو باید هفتاد درصد مواد قلیایی مصرف کنی تا این تعادل حفظ شود.» خب، حالا خودت حساب کن که اکثر انسان ها چه می خورند. هشتاد تا نود درصد غذاهای معمولی اسیدساز هستند. قبلا فقط در روزهایی به خصوص سرخ کردنی می خوردند، اما حالا هفت روز هفته مصرف سوسیس و ساندویچ پنیر بیش از اندازه چرب ردخور ندارد. راستی اگر یک روز غذای گوشتی نباشد، این مردم چه می کنند!؟ غذاهای اسیدی فقط میوه های تازه، خام، انواع سبزی و آب قلیایی هستند. می توان شیر تازه را نیز به آن اضافه کرد، به شرطی که بتوانی آن را مستقیما از پستان گاو یا بز یا گوسفند بدوشی و بنوشی، زیرا شیر پس از چند دقیقه در مجاورت هوا اسیدی می شود.

در یخچال نگه داشتن آن هم دردی را دوا نمی کند

امروزه شیر از طریق اعمالی مانند پاستوریزه، استرلیزه یا هموژنیزه کردن، مادهای مرده و اسیدی می شود که شدیدا تعادل اسیدی – بازی بدن را مختل می کند. مخالفان میوه خواری به تجربیات و تحقیقات دکتر برگ سوئدی چندان اهمیتی نمی دهند، زیرا او میوه ها را جزء مواد قلیایی به حساب می آورد، اما در امریکا تحقیقات او را به دلیل عمر طولانی و خام خوار بودنش معتبر می شناسند. تمام مواد حرارت دیده محیط اسیدی ایجاد می کنند. تمام مواد حیوانی به جز خون، تمام غلات به جز هیرزه (نوعی غله به شکل دانه های گرد طلایی ریز که بعد از پخته شدن مزه برنج میدهد) و تمام چربیها، چای، قهوه، کاکائو و شکلات اسیدساز هستند. جای هیچ گونه تعجب نیست که امروز بر اثر مصرف این همه مواد اسیدی دچار نرمی استخوان می شویم. با هر بار مصرف مواد سرخ شده ۶۶۰ تا ۸۰۰ میلی گرم از کلسیم بدن ما کم می شود و بدن باید این مقدار را از استخوانها تأمین کند. غذاهای اسیدی استخوانها را نابود می کند. دکتر کارینگتن می نویسد: «تأثيرات حیات بخش لیمو و پرتقال را نمی توان با چیزی دیگر مقایسه کرد. این ها در بدن خاکستری قلیایی بر جا می گذارند، آشغال های اسیدی را حل می کنند، چربی ها را کاهش می دهند و بدن ما را با ویتامین ها و مواد معدنی خود تغذیه می کنند. به خصوص مقدار زیادی کلسیم و آهن دارند.» برگردیم سر اصل موضوع. خوردن صحیح میوه ها، هر میوه ای، مقدار کمی اسید آلی دارد که حیاتی است.

این قبیل اسیدها ابتدا باید در دهان و سپس در معده به حالت خنثی درآیند و این در یک ثانیه اتفاق می افتد. بدنی که بیش از حد اسیدی شده است و مواد ذخیره قلیایی ندارد که اسید را خنثی کند، دچار زخم معده و روده و غیره می شود. بعضی ها نمی توانند میوه های باشکوه را تحمل کنند، زیرا بدنشان کاملا اسیدی شده است و جایی برای اسید میوه ندارند. درصد قند میوه مواد مرده داخل معده را به حالت تخمير و نفخ در می آورد. در این حالت شخص نفخ کرده چه کار می کند؟ به سراغ قرص های ضد اسید می رود. این مواد قلیایی وظیفه دارند گناه اشتباه تغذیه ای شخص را جبران کنند. عجب سیستم متفکرانه ای! البته از این طریق میلیاردها دلار پول رد و بدل می شود و هزاران هزار انسان مشغول کار می شوند؛ اما با این روش نمی شود مشکل تغذیه را برطرف و جبران کرد.

آیا تاکنون چیزی درباره آلزایمر شنیدهای؟

پزشکی آلمانی که اولین بار این بیماری را کشف و به نام خود نام گذاری کرد، می گوید آلومینیومی که در داروهای ضد اسید موجود است، مشتقات آلومینیوم را دارد. زرورقهایی که مواد خوراکی در آن بسته بندی می شود، قابلمه های آلومینیومی، فلوئور موجود در آب آشامیدنی و خمیرهای پاک کننده دندان و قرصهای فلوئوردار عامل این بیماری هستند. حالا من به تمام کسانی که نمی توانند میوه ها را هضم و جذب کنند، می گویم که اول دستگاه گوارش خود را نظم بخشند و بعد میوه بخورند. برای رسیدن به این هدف چند روزی روزه بگیر و بعد شروع کن به سبزی خواری و سپس میوه خواری. آن وقت خواهی دید چطور میوه را تحمل خواهی کرد. میوه ها اثری قلیایی دارند. فراموش نکن، چهار قسمت قلیایی و یک قسمت اسیدی. اشخاصی که ضد میوه هستند، مقدار زیادی مواد اسیدی می خورند و آن وقت گله می کنند که نمی توانند میوه را تحمل کنند و همه گناهان را به گردن میوه بیچاره می اندازند.

برای مشاوره در زمینه لاغری با متخصصان ما تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − پانزده =