بهترین تغذیه برای تناسب اندام و لاغری | قسمت دومReviewed by Mehdi kh on Jul 4Rating: 5.0

برویم به سبزی فروشی. در اینجا مواد غذایی گیاهی انبار شده است، آنهایی که از زمین می رویند مانند هویج، سیب زمینی و … باز بهتر از دکانهای قبلی است. اگر دندان های سالمی داری، می توانی هرچه می خواهی به صورت خام بخوری. البته سیب زمینی خام مزه ندارد و محتوی ماده سمی سولانین است که در بیشتر غده های زیرزمینی وجود دارد. گذشته از این، سیب زمینی چند صد سال است که کشف شده است، اما سبزیهای میوه مانند دیگر به حد کافی وجود دارند، مانند تربچه، کرفس، ترب.

برای رسیدن به تناسب اندام با ماتماس بگیرید.

برویم سراغ سالاد

با زبان زبرت گاز بزن، مثل گاو؛ اما مجبوری مقدار زیادی از آن را بخوری زیرا مقدار کمی کالری دارد. بعد از اینکه کارت تمام شد، گوشه ای بنشین و آن را دوباره مانند گاو که چهار معده دارد، نشخوار کن. آیا بدون سس سالاد مزه ای می دهد؟ حالا سراغ میوه ها برویم. تنها بو و رنگ آنها تو را به وجد می آورد. چه چیزهای خوبی اینجا وجود دارد، میوه های عجیب و غریب. میوه ها تمیز هستند و تو می توانی بی هیچ گونه وسیله ای آنها را گاز بزنی. میوه ها قند دارند که سرشار از کالری است و تمام اسیدهای آمینه، در اصل پروتئین، و ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن ما را به صورت زنده و طبیعی و به حد کافی تأمین می کنند. حالا تو از بین این شش مکانی که با هم به آن سر زدیم، یکی را انتخاب کن. من طبق تجربیاتی که داشته ام، میدانم تو نیز میوه ها را انتخاب میکنی که مصرف آن نه به آتش و نه به وسیله ای دیگر احتیاج دارد. بله، میوه ها غذای درجه یک برای ما و موجودات شبیه ما، یعنی میمون های آدم نما هستند. ما می توانیم از انجيل کمک بگیریم. در جنسیس (۱: ۲۹) آمده است: «غذای شما تمام میوه هایی است که روی ساقه های بلند و استوار می رویند و دانه دار هستند.» غذا تعیین کننده سلامت است. ما دائم به هوای تازه، آب تمیز، استراحت، خواب و جنبش بدنی کافی نیاز داریم.

پروفسور اد می گوید

«تغذیه سالم ۹۹٪ در حفظ و نگهداری تندرستی نقش دارد.» پروفسور يوهانس اور اتریشی که بزرگترین دگرگونی را در آلمان سال ۱۹۵۲ به وجود آورد، می گوید: «اگر میخواهی سالم شوی، باید خود را به دانشی مجهز کنی که بعدأ روان و اراده تو بتواند این دانش را به مرحله اجرا در آورد.» کسی که از لحاظ روانی با روش زندگی سالم سازگار نیست، نمی تواند علت بیماری ها را دریابد و همواره با توده بیمار هم سفر است، توده بی محتوایی که باد به هر سمتی بوزد، به آن طرف می رود و طبع بز دارد و گله وار می چرد.

اگر میخواهی سالم شوی، باید گله را رها کنی، وگرنه تو نیز هنگام بیماریهای سخت فقط سرنوشت را مقصر میدانی. این را همه می گویند. تو می توانی تمام تقصیرات خودت را به گردن تقدیرنویس بیندازی و او را مسبب بیماریهایت بدانی، اما راه دیگری نیز هست و آن اینکه تقدیرنویس سلامت خود شوی، با تلاش خودت، با خواندن کتابهای تندرستی که تعدادشان کم نیست، با شرکت در جلسات سخنرانی درباره تندرستی هیچ از خودت پرسیده ای که نوشتن این کتابها و برگزاری این قبیل جلسات به چه منظور است؟ چرا متوزالم ۹۶۹ سال عمر کرد؟ در زمان مسیح حداقل سن ۱۲۰ سال بود و امروز میانگین عمر ۷۰ سال است. دلیل این همه تفاوت چیست؟ خالق ما فقط یکی است. با اینکه فرقه های مذهبی متعددی وجود دارد که همگی خداوند را به رسمیت می شناسند، ما گواهی میدهیم که کسی به درستی حقیقت را نمی داند. محققان همگی بر این عقیده اند که انسان موجودی میوه خوار است. میوه ها را جداگانه آزمایش کن و بخور تا کشف کنی چه میوه ای برای تو بهترین است. ظاهرأ ما تمام آنچه را طی هزاران سال یاد گرفته ایم، فراموش کرده ایم. فقط به کمک نیروی سکوت و تعمق است که میتوانیم افکارمان را متمرکز کنیم و به خود بازگردیم. ما از هزاران سال قبل برنامه ریزی شده ایم. انسان سلامت خود را از خدایان تقاضا می کند، اما نمیداند که خود نیز در این میان نقشی دارد.

هراکلیت، ۴۸۰ تا ۵۵۰ قبل از میلاد مسیح بد نیست به آنچه تولستوی کبیر گفته است نیز توجه کنیم: «تا زمانی که قصاب خانه هست، میدان جنگ نیز هست!» یا آنچه لئوناردو داوینچی گفت: «من خود را از دوران جوانی ام که از گوشت حیوانات لذت می بردم، جدا کرده ام و می دانم زمانی خواهد رسید مردانی که کشته شدن حیوانات را تماشا می کنند، تماشاگر کشتار انسانها نیز باشند.» یا توماس ادیسون، کاشف الکتریسیته می گوید: «پزشکان آینده دیگر دارویی برای بیمارانشان تجویز نخواهند کرد، بلکه روش تغذیه و بدن سازی را تبلیغ و علل بیماری و جلوگیری از آن را تدریس می کنند.» تندرستی ۹ / ۰ خوشبختی ما را تعیین می کند. بدون آن هیچ چیز جلوه ندارد و لذتی هم در کار نیست. این حاشیه رفتن ها ضروری است.

اما برگردیم سر میوه ها. چهل سال طول کشید تا من درک کردم که میوه بهترین غذا برای ما انسانهاست. چه کسی می تواند سالاد را بدون سس مصرف کند؟ البته می توانی انواع سبزی هم بخوری؛ اما خام، نه پخته! چه کسی بعد از جنگ جهانی دوم چیزی درباره تغذیه سالم می دانست؟ تلاش همه فقط برای بقا بود. مجسم کن در آن ایام من به فکر تندرستی و سلامت بودم، با وجود زخمهای عفونی و سه بار ابتلا به یرقان که اجازه نمی دادند لحظه ای سالم باشم. در این زمان بود که در کتاب رهایی از زندان مخوف بیماری ها، نوشته آره واندرلند، را پیدا کردم که راه تندرستی واقعی را نشانم داد. امروز میدانم که روش او در راستای سلامت است، اما متأسفانه تا نیمه راه واقعیت، زیرا روش تغذیه سالم نیست. توصیه های او شامل مواد پخته و تغییر یافته است. مولکول هایی که بر اثر پختن غذاها حاصل می شود، برای بدن ما طبیعی نیست. من میدانم که کشاورزان و نانوایان و آنهایی که عاشق خوردن دانه ها هستند، مرا نخواهند بخشید که این قبیل مقالات را نوشته ام، اما هیچ چیز نمی تواند مانع این شود که حقیقت را ننویسم. می دانم وقتی درباره مضرات نان توضیح می دهم، به مذاق کسانی که تابه حال نان را غذایی مقدس معرفی کرده اند، خوش نمی آید؛ اما آنچه خداوند به انسان گفت از آن نخور، همین گندم است. نان مادر خیلی از بیماری هاست .

برای رسیدن به تناسب اندام با ماتماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =