تقریبا همه ی ما وقتی شیرین و کیک می بینیم نمی توانیم مقاومت کنیم و شیرینی ها یکی از لذت بخش ترین خوراکی ها هستند  اما  باید بدانید که این  خوراکی ها به سرعت باعث اضافه وزن و چاقی ما می شوندو مهم ترین مسئله این است که ما را به خوردن ترغیب می کنند و خوردن ان ها به عادت روزانه تبدیل می شود . می دانیم که وجود قند در رژیم غذایی ضروری است این ماده باعث تولید انرژی در بدنمان می شود ولی تا وقتی به اندازه ی کافی سبزی و میوه و لبنیات مصرف کنیم وافعا می توانیم شیرینیو قند فراوری شده را از رژیم غذایی مان حذف کنیم .

برای رسیدن به تناسب اندام و رهایی از چربی های مقاوم فقط با ما مشورت کنید .

شیرینی و قند فراوری شده رااز رژیم غذایی مان حذف کنیم . شیرینیو قند باعث می شوند سطوح انرژی در بدنمان به سرعت افزایش یابند ولی پزشکان توصیه می کنند ان دسته از مواد غذایی را مصرف کنیدکه انرژی را به ارامی در بدن منتشر کنند تا از اسیب های ازیاد ان در امان بمانید . امروزه در زندگی ماشینی حال ما بیش تر از نیازمان از شیرینیاستفاده می کنیم و استفاده ی بیش از حد از این ماده ی غذایی باعث آسیب های زیادی خواهد شد . در این مقاله شما رابا این مشکلات و آسیب ها آشنا خواهیم کرد .

مصرف شیرینی ها چه مشکلاتی برای سلامت بدن ایجاد می کنند ؟

مصرف شیرینی و افزایش مقاومت به انسولین و لپتین:

مصرف ببش از اندازه ی شیرینی تواند باعث افزایش مقاومت سلول های بد به اثرات انسولین شود . بدن برای محافظت از خود در برابر اثرات مخرب قند به تولید انسولین بیشتری می پردازد تا حدی که دیگر قادر به تولید این هورمون به اندازه ی کافی نیاشد و این آغاز فرایند ابتلا به دیابت نوع 2 است .  همانطور که می دانید لپتین هورمونی است که به ما اطلاع می دهد چه هنگام دست از غذا خوردن بکشیم و شیرینیمی تواند در کارکرد این هرمون اختلال ایجاد کند . مصرف بیش از اندازه ی شیرینیمی تواند باعث بروز مقاومت در برابر لپتین شود دراین وضعیت متوجه نمی شویم که کی سیر شده ایم و باید دست از غذاخوردن بکشسم . امروز ه برخی برخی ها شیرینیرا قاتل خاموش نامیده اند . زیرا بدون ان که متوجه بشویم اشتها ی تان ر ا افزایش می دهد و این روز به روز بیشتر می شود . همیشه به خاطر داشته باشید هر انچه که وارد بدنتا ن می کنید بر عملکرد بدن تان تاثیر مستقیم دارد .در مصرف شیرینی تعادل داشته باشید .

مصرف شیرینی ها و افزایش سطح کلسترول :

مصرف بیش از اندازه شیرینیباعث افزایش سطح کلسترول بدن است با این که شیرینیحاوی چربی نیست می تواند سطوح کلسترول را در خون بالا ببرد . این مسئله نیز ممکن است به بروز بیمای قلبی منجر شود . بیش تر مطالعات نشان داد که مصرف بیش از اندازه ی شیرینیبیش تر از مصرف زیاد چربی می تواند کلسترول خون را افرایش دهد .

مصرف شیرینی ها و تاثیر منفی روی مغز و کارکرد آن  :

تحقیقات نشان می دهد که مصرف بیش از حد نیاز شیرینیمی تواندتاثیرات منفی بر نحوه ی کارکرد مغز داشته باشد . میان مصرف شیرینیو ضعف حافظه و به طور کلی سلامت شناختی انسان ارتباط مستقیم وجود دارد . شیرینیباعث افزایش میزان تکشیل موادی به نام نهایی گلیکاسیون پیشرفته می شود که با بروز بیماری الزایمر دیابت و تصلب شرایین در ارتباط هستند . بافت برداری مغز بیماران مبتلا به الزایمر نشان از انباشت مقدار زیادی از محصولات نهایی گلیکاسیون پیشرفته دراین بیماران بود ه اند .  مصرف شیرینی  باعث پیری زودرس است : مطالعات نشان داده که گلوکز می تواند به فرایند پیر شدن سلول ها شتاب دهد و نه تنها می تواند باعث بروز نشانه های خارجی پیری در انسان شود بلکه هم چنین می تواند به بروز بیماری های مزمن نیز منجر شود .

مصرف زیاد شیرینی ها و تاثیر منفی روی کبد :

مصرف بیش از نیاز شیرینی هاحتمال خطر بروز بیماری ها ی کبدی را افرایش می دهد درست مانند تاثیری که مصرف زیاد الکل بر کبد می گذارد . تاثیرات ان مانند تاثیراتی است که اتانول بر بدن می گذارد .شیرینیباعث رسوب چربی در کبدمیشود :کبد قند اضافه را به چربی تبدیل می کند و به مرور زمان این چربی می توانددر کبد انباشته شده و باعث بروز بیماری کبد چرب شود .

مصرف شیرینی ها و  مشکلاتی برای استخوان ها  :

بایدبدانید که گلیکاسیون پیشرفته که مصرف شیرینیباعث افزایش تولیدشان می شود می توانند کلاژن را در بدن ضعیف کنند کلاژن ماده ای است که باعث استحکام استخوان ها و هم چنین انعطاف پذیری شان می شود بیش تر تراکم استخوانی از کلاژن حاوی مواد معدنی است .

شیرینی ها باعث افزایش چربی های مقاوم می شوند :

مصرف بیش از حد شیرینیباعث افزایش قابل توجه چربی های دور شکم می شود . تحقیقات نشان داده که مصرف بیش از نیاز شیرینیباعث می شود سلول های چربی اندام های داخل شک با سرعت بیش تری به بلوغ برسند همین مسئله می تواند به بزرگ شدن شکم و در نهایت بروز مشکلات قلبی منجر شود .

مصرف شیرینی به سرعت تبدیل به عادت هر روزه ی ما می شود . یکی از مشکلات مصرف شیرینیاعتیاد به ان است . اعتیاد به شکلات مسئله ی ساده و بی خطر نیست وقتی مقدار زیادی شیرینیمصرف می کنید بدن هورمونی به نام دوپامین ترشح می کند که باعث شادی و سرحالی می شود و این سبب می شود  به مصرف شیرینیاعتیاد پیدا کنید و هر روز مقدار بیش تر ی مصرف کنید. که برای بدن بسیار مضر است .  شیرینی ها باعث آسیب به دندان ها می شوند : قند وشیرینیهمانطور که همه ی ما می دانیم باعث خراب شدن دندان ها هستند . شیرینیبرای دندان ها بسیار مضر است زیرا باعث ایجاد انرژی قابل استفاده ای برای باکتری ها ی موجود در دهان می شود و به این ترتیب ان ها می توانند با سرعت بیشتری تکثیر شوند و به دندان ها حمله کنند و ان ها را نابود کنند .

برای رهایی از چاقی با ما تماس بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *