ورزش و تناسب اندام | ورزش می کنید ولی هنوز به تناسب اندام نرسیدید؟؟؟3Reviewed by Mehdi kh on Jun 5Rating: 5.0

اگر تمرینات با وزنه انجام می دهید، به جای افزایش تکرارها وزن بیشتری اضافه کنید تا شدت تمرینات تان زیاد شود؛ اما همیشه مدت را کوتاه نگه دارید. در ابتدای کار با پنج تکرار شروع کرده و به تدریج تعداد را بالا ببرید. کاری که نباید بکنید استفاده از وزنه سبک و تکرار زیاد است، چون با انجام این کار به شدت کافی و مناسب برای چربی سوزی ورزش نکرده اید. انجام ورزش بی هوازی برای آماتورها باید به صورت یک روز در میان انجام شود و نه روزانه – مگر اینکه درد و تورم ناشی از تمرین داشته باشید.

برای داشتن اندام مناسب با متخصصان ما تماس بگیرید.

در صورت وجود دارد باید صبر کنید تا درمان شده سپس تمرینات تان را از سر بگیرید. بین ورزش ها بیشتر استراحت کنید تا بتوانید میزان درد را به حداقل ممکن برسانید. مدت زمان مدت زمان واقعی ورزش، مولفه ای بسیار کلیدی است. اگر با شدت کافی ورزش کرده و در عین حال آن را برای مدت طولانی ادامه دهید، با وارد کردن فشار به آدرنال و جریان یافتن کورتیزول، به طور خودکار تمام هورمونهای چربی سوز را بی اثر می کنید. به همین دلیل بهتر است شدت ورزش را بالا نگه داشته و مدت زمان را کوتاه و سریع کنید. انفجار شدید تکرارها برای مدت کوتاهی از زمان، با شروع در یک دقیقه، بهترین است. استراحت ۵ دقیقه ای بین تکراها ضروری است.د

دو نوع اصلی از ورزش بی هوازی وجود دارد:

1. تمرین با وزنه یا تمرین مقاومتی

۲. افزایش ضربان قلب از آنجا که کلید تحریک هورمون های چربی سوز شدت است، بهتر است ورزشی را پیدا کنید که برای شما بیشترین شدت متناسب با قابلیت های فیزیکی تان را به ارمغان می آورد. اگر بدن شما اجازه نمی دهد هاکی بازی کنید، ممکن است بخواهید به باشگاه بدنسازی بروید و از دستگاه های مقاومتی استفاده کنید.

 استراحت و بهبودی

چون هورمون های چربی سوز در طول استراحت بین ورزش و تا دو روز بعد از چربی استفاده می کنند، این مهم ترین متغیر است. بدون استراحت، چربی سوزی خیلی کمی را تجربه خواهید کرد. در برخی افراد تنها با ۳۰ دقیقه بیشتر خوابیدن در هر شب، همچنین کاهش ورزش روتین به دو یا حتی یک بار در هفته به همراه استراحت زیاد، چربی سوزی بیشتر اتفاق می افتد. عدم پیشرفت بدن طی دو تا سه هفته با استرس ناشی از ورزش سازگار می شود. سپس دو هفته دیگر طول می کشد تا ساختارهای سلولی کوچک بدن به ثبات برسند. به همین دلیل است که وقتی مردم سعی می کنند وزن کم کنند یا وقتی یک برنامه ورزشی را شروع می کنند، ممکن است دچار استاپ شده و پیشرفتی مشاهده نکنند.

مجددا به همین دلیل، مهم است که ورزش روتین خود را تغییر داده و با تمرینات جدید جایگزین کنید. من توصیه می کنم هر دو یا سه هفته این چرخش را داشته باشید. به این ترتیب هرگز بدن به طور کامل به یک روال ورزشی عادت نکرده و شدت و سختی ورزش شما بالا باقی می ماند. این مهم ترین کلید برای ماندن در حالت چربی سوزی و بهره بردن از ورزش است. نمونه هایی از انواع مختلف ورزش که می توانید آنها را جایگزین یکدیگر کنید عبارتند از دوچرخه سواری،step aerobic ، دویدن، curves routine، تمرین وزنه برداری، یوگا، بوکس، اسکیت، راکت بال و شنا. بدن های نوع آدرنال از این قاعده مستثنی هستند. برای این نوع بدن ها باید شدت ورزش را پایین نگه داشته و تمام تلاشتان برای کاهش تنش ناشی از ورزش را به کار ببندید. اگر بدن نوع آدرنال دارید، باید بر انجام ورزش های هوازی تمرکز کرده تا آدرنال های شما قوی تر شوند. بعد تدریجا به انجام ورزش های شدیدتر مشغول شوید. هورمون هایی که توسط ورزش بی هوازی تحریک می شوند.

هورمون رشد اولین گزینه است

به یاد داشته باشید که این هورمون ضد سالخوردگی ضدپیری، چربی سوز و تولید کننده توده عضلانی بدون چربی است، که همچنین از تجزیه پروتئین ها مانند استخوان ها، مو، پوست و ناخن جلوگیری می کند. تولید این هورمون فقط با انجام ورزش شدید (بی هوازی تحریک می شود. علاوه بر این، هورمون رشد از طریق کبد کار می کند. دومی، گلوکاگون است. این هورمون نقشی متضاد انسولین بر عهده دارد، که بین وعده های غذایی به سلول ها سوخت رسانده و چربی سوز هم هست. این هورمون هم از طریق کبد کار کرده و تنها با ورزش شدید تحریک می شود سومین هورمون تستوسترون است. این هورمون توسط غدد آدرنال، بیضه ها و تخمدان ساخته می شود.

تستوسترون یک هورمون چربی سوز است که در ساخت عضلات و همچنین ایجاد و تشدید خوی و خصلتهای مردانه، تحریک میل جنسی در زنان و مردان مشارکت دارد. این هورمون از هورمون رشد پیروی می کند؛ هرجایی که هورمون رشد باشد، تستوسترون هم خواهد بود. آدرنالین چهارمین است. همانطور که از اسمش پیداست، یک هورمون آدرنال بوده و هورمون اصلی است که سوخت چربی را از سلول های چربی آزاد می کند. آدرنالین توسط استرس، مانند ورزش شدید تحریک می شود. چهار هورمون بالا، یک ویژگی مشترک دارند؛ همه از طریق کبد کار می کنند. در حقیقت همه ی هورمون های چربی سوز از طریق کبد کار می کنند.

هر چه کبد بهتر کار کند، این هورمون ها هم بهتر کار خواهند کرد. به همین دلیل در ابتدای راه برنامه بهبود کبد به همه توصیه می شود. جالب است بدانید در طول مدتی که یک فرد بیشتر سبزیجات و کمتر پروتئین می خورد، در وضعیت کیفی مو، پوست و ناخن اش بهبود ایجاد می شود. چون توانایی کبد برای پردازش هورمون رشد افزایش بیشتری پیدا می کند، که در نتیجه از تجزیه پروتئین ناخن، مو، پوست و غیره جلوگیری می کند. حالا این هورمون می تواند به بدن کمک کند تا به طور موثرتری پروتئین تولید کند. تولید هورمون رشد و گلوکاگون نه تنها با ورزش شدید، بلکه با مصرف پروتئین در رژیم غذایی تحریک می شود؛ در این حالت باید مقدار مصرف دقیقا درست باشد، چون پروتئین اضافی می تواند تبدیل به چربی شود. هر چه کبد ضعیف تر باشد، بدن فرد پروتئین کمتری را می تواند پردازش کند.

بنابراین اگر ابتدا کبد بازسازی شود، فرد پروتئین بیشتری را می تواند در رژیم غذایی جای داده و در نتیجه از تحریک این دو هورمون چربی سوز نتایج بسیار بهتری بدست آورد. بسیاری از مردم از یک رژیم غذایی پرپروتئین استفاده کرده و در نتیجه به مدت دو هفته وزن کم می کنند، اما بعد کاهش وزن متوقف می شود. این اتفاق عمدتا به دلیل ضعف کبد که نمی تواند به طور موثر پروتئین ها را تجزیه کند، می افتد. در چنین حالتی کبد جذب پروتئین را متوقف کرده است. نمودار پایین، به شما در خصوص اینکه چه زمانی هورمون های چربی سوز در ارتباط با ورزش تحریک می شوند، ایده هایی می دهد. نکته مهم این است که سطح کورتیزول را پایین نگه داشته، در حالی که میزان بقیه هورمون ها را تا حد ممکن بالا ببرید.

برای داشتن اندام مناسب با متخصصان ما تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + هفده =